mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

przemol87    186

Panowie wie ktoś jak z cena ziemniaka frytkowego lub przemysłowego?

np Solan 43gr+dodatki

Frito Lay podobno 55gr

A jak Lorenz? McCain?Stolon?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jest cena spot czy z kontraktów? oni skupują ziemniaka z rynku czy też wyłącznie od swoich plantatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Solan wystawił taką cene dla kontachentów. W sezonie dokonuja również zakupu na wolnym rynku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jednokomorową. Do pracy ciągłej najlepsza jest ślimakowa. Obieram satina i miranda. Jelly kupuję bo też się nadaje.

 

zmieniłeś już obieraczkę czy pracujesz nadal na spomaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Panowie-ktoś już odwoził ziemniaki do Trzemeszna, jak wychodzą w tym roku, jaka skrobia, jaki plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja odstawiałem do Trzemeszna, cena za jednostkę 1,10zł. Skrobia 21,4% a plon dość dobry około 40 ton. Odmiana Dawid ziemniaki małe ale jest ich bardzo dużo. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

cena netto?

 

 

 

przelicz sobie skrobie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Ja odstawiałem do Trzemeszna, cena za jednostkę 1,10zł. Skrobia 21,4% a plon dość dobry około 40 ton. Odmiana Dawid ziemniaki małe ale jest ich bardzo dużo. B)

to Trzemeszno kiepsko płaci w Pepeesie przy tej skrobi płacą 1,3zł za jednostkę plus dopłata za transport,Też kopie Davida na razie na sadzeniak ,ale u nas w tym roku ziemniaki są słabe plon około 30 ton z ha i praktycznie sam sadzeniak, od połowy lipca nie popadało tak konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

kolega nie napisał że w trzemesznie mamy srodki ochrony za pół ceny z płatnościa po odstawie i dopłate do sadzeniaków i transportu.no i u was lepiej kropia na zanieczyszczeniach podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a ile macie tej dopłaty do sadzeniaka i śor przeliczajac na ha?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

kolega nie napisał że w trzemesznie mamy srodki ochrony za pół ceny z płatnościa po odstawie i dopłate do sadzeniaków i transportu.no i u was lepiej kropia na zanieczyszczeniach podobno.

a w Pepeesie cena na tą chwilę to 1,56 zł za jednostkę,w umowie miałem 1,30 zł ,wczoraj dzwonie do swojej koordynator, a ona mówi ,że cenę podnieśli o 20%, ,na razie ta cena jest do 16 września, ale ze skupem cienko to pewnie zostanie na dłużej.Jeżeli chodzi o potrącenia to już historia Prezes mafię rozbił na próbobiorni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Vitasem bedziesz sprzedawal sadzeniaka Davida ? Jestem z twoich stron, Pepees ma jakas minimalna ilosc ton lub ha od jakiej podpisuja umowe ? Jesli to nie tajemnica ile dorzucaja Ci do transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

sadzeniakiem na handel się nie zajmuje,sortujemy tylko pod własne potrzeby,jeżeli chodzi o dopłatę do transportu to przy odległości 140 km w tym roku jest 27,60 zł to tony netto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a jaka cena za jednostkie w Iławie i jak z dopłatami do śor i z potraceniami za zanieczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Trzemeszno w styczniu ma jeszcze dopłacać do skrobi i za ziemniaki które są nadwyżką też mają dopłacać. A od listopada mają być już droższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ktos z was oddaje do zpz lublin? jak wyglada z nimi współpraca?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

odpowiem przewrotnie - jadalne są bardziej dochodowe - ale na przemysłowych ciężej stracić .............

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Fakt, na przemysłowych najwyżej nie zarobisz a przy jadalnym nadźwigasz się jak osioł i możesz do interesu dołożyć. Październik 2011 - żółty po 150zł tona, biały 300zł tona, październik 2012 - żółty 270zł tona, biały 350-400zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj