mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Szarlej    72

Ja kopałem we wtorek na polu gdzie jest lżejsza ziemia i dało radę, ale z bólem, a po przejechaniu na pole, gdzie jest cięższa ziemia, ludzie na taśmie po objechaniu raz w koło powiedzieli, że mają dość. I wcale się nie dziwię, bo to katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Noto fajnie masz przemol ja jak wyjechałem to kupa kurzu tylko i mase brył na taśmie.

Deszczu nie zapowiadają cały miesiąć tylko przelotne.

Nie wiem co to będzie jak taka susza.

Może w końcu coś cena drgnie w górę.

Ciekawe jak będzie na wiosne z ceną.Ja na wiosne zamawiam 300kg vinety.

I tyle tylko sadzę już nie mam sił , mam pracę i jej pilnuję a dziecią się nie chcę.

Obsiewam wszystko pszenicą teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie jaką maszyną można wyeliminować bryły, przypominam sobie filmik z youtube, gdzie na kosz przyjęciowy trafiały ziemniaki mniej więcej pół na pół z bryłami (gliny) z przeznaczeniem prawdopodobnie frytkowym i po przejściu przez linie zostały w 100% oczyszczone z brył, jaka maszyna rozkruszy bryły nie uszkadzając ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie daje nawet rade kopac anna mimo ze total susza. najwazniejsze to dobrze uprawić przed sadzeniem, formowanie i tyle. pokazowe filmiki grimme na youtube - gdzie bryły separują z zagonu, to o czymś świadczy. A teraz to tylko deszcz pomoze. Ja problemow nie mam, jedna osoba ma roboty na pół gwizdka.

A czasem na wczesnych mialem bryły to probowalem starym walem do walowania ziemniaków przejechac, efekt 50%. Najlepiej dało przejechanie T25 po redlinach. Uszkodzenia ziemniaków znikome, brył zero. Sprawdzone.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela108    1

Witam. Czy ktos moze z was badal zawartosc skrobii w slezy i kurasie. Powiedzcie mi kiedy najlepiej kopac te odmiany aby mialy jak najwyzsza skrobie gdyz sa to odmiany pozne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

chyba zawsze jest największa skrobia jak ziemniaki jeszcze do końca nie uschną ale trzeba trafić na odpowiedni moment bo wiadomo, jak zielone to rosną i "trzymają się" co możesz zauważyć po kombajnnie. No chyba, że się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela108    1

Wiecie pytam bo po raz pierwszy mamy ziemniaki skrobiowe. Jak byłam wczoraj na polu to sleza niby zaczyna schnac powoli ale ziemniaki trzymaja a kuras schnie i miejscami jest juz suchy i odchodzi wiec jast dobry do kopania. Ale facet od kontraktu mówił że najlepiej kopac dopiero w pażdzierniku zeby nabrały skrobii. A z góry tam gdzie ziemniak odsłoniety sa troche zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

I jak panowie ziemniaki w tym roku u nas gustaw 19-20% przy plonie pok 35 t/ha a kuras lepszy plon ale zobaczymy jaka skrobia powinien miec wieksza w piatek jedziemy do Piły. Słyszreliscie ze w Pile mają o 3 % mniej skrobi niz według papierów i karzą nawracac i burty z drugiej strony zakładać. Takze nie da rady podsypac taniej w tym roku jadalki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

W Kurasie na wielką skrobie nie ma co liczyć 18% to wszystko ,daje duży plon,ale skrobia taka sobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

koledzy powiedzcie mi bo będę chyba musiał wziąć wycierkę (pulpę) z zakładu, nigdy jej nie brałem i co mam z nią zrobić bo do niczego nie jest mi potrzebna? Na pole ją rozwieść czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

na pole. Tylko gorzej a raczej pewne że nie swoją. Zakłady biorą ziemniaki z bakteriozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

znajdź chętnego by odkupił w moim rejonie gość wozi wycierke i sprzedaje do skarmiania zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to raczej odpada bo jak się pytałem ludzie tego nie chcą i jak będę zmuszony to będę musiał to wziąć i się pytam czy rozwieść to na pole czy może jakiś kompost z tego zrobić czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

U mnie w PEPEES Łomża nie mamy problemów z odpadami,to jest działka zakładu i z tego co wiem przerabiają wycierkę na biogaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo gazu z tego jest dużo. Ja obieram ziemniaka i tej wycierki też mam sporo. I właśnie się zastanawiałem nad małą biogazownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

W Kurasie na wielką skrobie nie ma co liczyć 18% to wszystko ,daje duży plon,ale skrobia taka sobie,

to dziwne bo u nas najmniej było 21% najlepiej 22.8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Panowie, napiszcie jak tam u was wychodzi zanieczyszczenie, ja odstawiłem jeden transport do Bronisława i wyszło że miałem 19,9% zanieczyszczenia z ziemniaków sortowanych, kpina na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

kiedyś oddawałem ziemniaki do iławy to jak pamientam zanieczyszczen bylo ok 2-4%. ale zakład upadł i nie mmam gdzie odstawiać, podobno zakład w Iławie zaczoł funkcjonować macie jakieś informacje na ten temat. jak z kontraktacją i wypłacalnością nowego wlaściciela

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@turbina

Solan- srednio wyszło 2%potracenia


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

bo gazu z tego jest dużo. Ja obieram ziemniaka i tej wycierki też mam sporo. I właśnie się zastanawiałem nad małą biogazownią

saszeta powiedz jaka masz obieraczkę czy na wsad około 5-8kg czy jakąś większą, i jak przewozisz te obrane pyry w wiaderkach czy pakujesz próżniowo.pytam bo będę musiał chyba sie za to zabrać, jak byś miał jakieś firmy co produkują obieraczki. A jeszcze jedna sprawa jak obierzesz pyra to czy poprawiacie jeszcze czy taki idzie. Ja zastanawiam się nad trzema wariantami. mianowicie: 1) pakowane próżniowo, 2) w wiaderkach z wodą (ale to ciężar duży), 3) w wiaderkach same ziemniaki ale uprzednio po delikatnym obsączeniu posypane cieniutko solą. (gotowe do gara bez solenia.).


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj