mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7164

Kolego feryś poprawiłeś mi humor przed snem, musiały zgubić :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Dokładnie, patrzą tylko na skrobię, u mnie zostało 25t ziemniaka, skrobii 0. U Ciebie 15t przy skrobii 20% zalezy jaka nadwyżka, wiem ze w połowie października nie było mowy o nadwyżce ze wezmą, max 100% nie wiem jak jest teraz. I nie jeden miał problem jak wyszło 15t nadwyżki, u mnie wyszło 82kg za dużo.

Pedro nie zgodzę się z tobą. Ja miałem ostatni transport 2 list zostało kontr 3 t skrobi . Sam koordynator zadzwonił żeby pisać podanie o nadwyżce i poszło 15 t z kontraktu i 18 nadwyżki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Od wrzesnia masz wykopane i leża do tego czasu na pryzmie ? O.o Nie lepiej było to w ziemi troche dłuzej zostawic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Tak kolego może tak być dlatego napisałem dokładnie, ze w połowie października jak już skończyłem swoją kontraktacje nie było mowy o nadwyzce i "nie wiem jak jest teraz". A cena normalna? Może wcisnął Cię za kogoś kto nie zdał...
dlatego mówię dzwonić i będzie wiadomo, czy wezmą, czy czekać, czy już teraz gdzieś wcisną... Zależy też dużo od koordynatora bo tylko oni mogą załatwić, mogą ale nie muszą zależy jaki czlowiek


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Tydzień temu wysłałem na e-maila ofertę o nadwyżce i do dziś cisza. A ziemniaki mają taką niską skrobie bo są to odmiany euroflora i osira a one mają 17 i 18% skrobi te ziemniaki nie są moje tylko znajomego który ma nadwyżkę i odstawia na mnie bo mi zabrakło 30 ton ziemniaka a ja miałem te same ziemniaki i miały skrobię 19 i 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Ziemniak jak lezy to skrobia wzrasta

 

U mnie jak ziemniaki skrobiowe stały 4 tyg. na polu wykopane w skrzyniach to każdy kolejny systematycznie ładowany transport miał co raz wyższy % skrobii. finalnie wzrost od 16,2 % do 17 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Wiem że jak są wykopane i leżą na gromadzie to skrobia wzrasta ale znajomy jak ładował to były całe mokre bo miał przykryte i on nie stosuje chyba odżywek i ziemniak nie miał z czego wytworzyć skrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Coś mi tu śmierdzi, kręcisz jak cygan słońcem :P ale nie moja sprawa... ja miałem cały czas przykryte kopane w błoto i tylko na czubku pod folią delikatnie mokre jak ladowaĺem to się kurzyło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Dziś się dowiedziałem że te ziemniaki co miały we wrześniu skrobię 22 i 23% to teraz mają po 17% skrobi bo mają za dużo ziemniaka i zaniżają skrobię i walą duże zanieczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Skrobia z odzywek ? :D

Odzywki to można sobie wgłeboko w d. wsadzić jak na zaraze sie nie chroni.

 

Ja dzisiaj załadowałem łychą z pryzmy przykrytej aby tylko przed mrozem, na mokro kopane, potem jeszcze w pryzme deszcz wlał i nic im nie było, pojechało i 23 % skrobii 7 % redukcji, ale i kameń sie trafi i troche ziemi i jeszcze słomy trochę z przykrycia sie osunęło... Nic nie da tyle co skrobiówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Daro44 a gdzie odstawiasz?

Dziś dzwoniłem do producenta skrobi i transport po nadwyżkę ma jutro przyjechać i nadwyżkę biorą teraz cały czas.

Jaki ziemniak ma więcej skrobi duży czy mały. Z moich informacji od kierowcy to mały ma większą a duży mniejszą. W zeszłym roku miałem eurogrande była drobna i miały 23,3% skrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

witam wie ktoś do kiedy trwa kampania ziemniaczana w Łomży i czy biorą niekontraktowane

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

witam wie ktoś do kiedy trwa kampania ziemniaczana w Łomży i czy biorą niekontraktowane

 

Kampania trwa tak długo aż wszyscy oddadzą ziemniaki i niekontraktowane biorą cały czas bo dziś oddałem ostatni transport nadwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

:D brutto rozumiem, jeszcze bez dopłaty do transportu i terminowości tak?
To chyba by mi serce pękło gdybym miał tak swoje oddać...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

cena netto plus dopłata 10zł do tony. 15t ziemniaka poszło w cenie kontraktacyjnej a 10 jako nadwyżka.


:D brutto rozumiem, jeszcze bez dopłaty do transportu i terminowości tak?
To chyba by mi serce pękło gdybym miał tak swoje oddać...

 

Lepiej oddać za grosze i mieć trochę pieniędzy niż skarmić bydłem lub wywieść do lasu .
 

Edytowano przez feryś158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Powiedziałbym że lepiej oddać za 150 zł tone niż jadalne za 250 zł sortować , w worki pakować i połowę wyrzucić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Powiedziałbym że lepiej oddać za 150 zł tone niż jadalne za 250 zł sortować , w worki pakować i połowę wyrzucić ;)

 

też masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

U nas w Pile to norma 1.1 za kg skrobi... od paru lat bez zmian :) W środe zawiozłem dwa transporty harpun + tomensa ładnie przelezał kopane w mokre przykryte plandeka + słoma zanieczyszczenie 4.5 % na jednej prztczepie i 4 % na drugiej :P Zuzanna z jasią z drugiej pryzmy 13.5 i 12 %. Jasia cała zgnita jeden smród z przyczep, nastepny transport 9 grudnia a nie wiem co z reszta bo jeszcze jeden mi został umowny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkoo76    0

Zuzanna w tym roku tragedia 30t skrobia 17-18
Albatros plon 50ton
4700ton oddane
Zanieczyszczenia od 5% na końcu 30%
Bronisław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj