mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Peters    21

280 mam a może z 250 będzie :)  a Coś wiadomo czy kary będą?? Jak pytałem o premie to powiedzieli ze może wcale nie być w tym roku bo polski cukier teraz rzadzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sob_31    0

280 mam a może z 250 będzie :)  a Coś wiadomo czy kary będą?? Jak pytałem o premie to powiedzieli ze może wcale nie być w tym roku bo polski cukier teraz rzadzi :)

u nas na wsi jest taki gość coby ziemniaki były po 5gr to jemu się opłaca i najmuje pracownikow  ale dzisiaj nie liczy się towar tyllko znajomości abierze grunty bez doplat plus płaci 5metry pszenicy z ha ale rzeby takim być trzeba żeby nas  ojcowie pracowali w ftk krasnystaw to może byśmy dorównali tej bandzie i nikt tego nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

hmm, mi zostało parę aut lady clair 13,5 -14 skrobi ale do stawu mam 230 km więc przy tej cenie zostanie z 80 zl na tonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

hmm, mi zostało parę aut lady clair 13,5 -14 skrobi ale do stawu mam 230 km więc przy tej cenie zostanie z 80 zl na tonie 

A skąd jesteś?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

280 mam a może z 250 będzie :)  a Coś wiadomo czy kary będą?? Jak pytałem o premie to powiedzieli ze może wcale nie być w tym roku bo polski cukier teraz rzadzi :)

 

Prawdopodobnie  Ci co się nie wywiązali z umowy nie dostaną już tej premii na koniec, ale i też nie będziemy musieli dopłacać do śor i sadzeniaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

A ja skrobiowego mam tyle, że wykonam umowę dwóm innym plantatorom (około 50 ton sprzedam na nich), a jadalne będę woził już poza umową (STAW)

 

a jeśli chodzi o podobno mniejszą skrobię to porównując do innych lat nie widzę różnicy 

Edytowano przez krzysztoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Nie ma nikt za dużo ziemniaków?? :)  Może ktoś chce skrobiowe na mnie odstawić :)  oczywiście za dopłata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Kolego Peters. Ja mam lorda i denara jakieś 12% skrobi  jak cię interesuje to dzwoń 602351073.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Okolice Wielunia. do Trzemieszna to blisko 200 km. Szkoda że wcześniej nie stykliśmy się bo 100 ton tajfuna poszło 15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Tajfun 120zł tona na czysto po odliczeniu transportu około 1200 zł. no i oczywiście przez kogoś bo nie miałem umowy. 

chciałbym na przyszły rok z 10 ha zakontraktować ale nie wiem gdzie najkorzystniej, i czy w ogóle podpiszą z nowym kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

W Trzemesznie bardzo chętnie podpiszą :)  było 1,1 za skrobię a ile teraz będzie to nie wiadomo jeszcze plus premie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

W jakiej cenie można kupić sadzeniaka skrobiowego? Chodzi mi od rolnika? 

W ogóle jakie odmiany bez nawadniania polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Od rolnika to około 500zł :)  Skawa Kuba Rudawa Albatros te miałem i polecam do reszty to nie wypowiem się miałem pasata to słaby plon i skrobia HArpun lubi gnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ja tez mialem na zbyciu ponad100t tajfuna i udalo mi sie podpisac we wrzesniu umowe w Trzemesznie. Znajomi sprzedaja teraz do Solanu bo cena dobra


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Okolice Wielunia. do Trzemieszna to blisko 200 km. Szkoda że wcześniej nie stykliśmy się bo 100 ton tajfuna poszło 15%.

A ile chcesz za Lorda i Denara? Zapewniasz transport ?? Jak to wygląda?? Bo dzwoniłem do Trzemeszna i wszystko biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Ja tez mialem na zbyciu ponad100t tajfuna i udalo mi sie podpisac we wrzesniu umowe w Trzemesznie. Znajomi sprzedaja teraz do Solanu bo cena dobra

 

Po ile wychodziła tona ziemniaków w Trzemesznie jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Lord, denar  100 zł tona plus transport . Autko mogę wynając nie ma problemu. 

A transport 1200 zł tak jak pisałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

chłopaki, macie prywatne wiadomości od dogadywania się, nie róbcie syfu....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Tajfun 120zł tona na czysto po odliczeniu transportu około 1200 zł. no i oczywiście przez kogoś bo nie miałem umowy. 

chciałbym na przyszły rok z 10 ha zakontraktować ale nie wiem gdzie najkorzystniej, i czy w ogóle podpiszą z nowym kontrakt?

 

W Trzemesznie pewnie że podpiszą umowę ale jak będzie taki rok jak jest teraz to z ziemniakiami  na umowę będziesz się bujał długo a jak ci urośnie poza umowę to w styczniu odstawisz jak nie zamarzną bo kupują wtym roku wszystko jak leci a nasze ziemniaki na umowę czekają na swoja kolejke  i taka to jest polityka.Jak zaczniesz kopac w sierpniu na wczesna to jeśli chciałbyś odstawić wszystko szybciej to i tak nic się nie załatwisz, a ci co zaczynają w październiku to maja wszystko gdzies  .Ja zaczynałem kopać na wczesna skończyłem w połowie bazdziernika  .Odsorty zostawiłem na przyczepach bo miałem reszte na własny transport i tak ziemniaki dwa miesiące czekały na przepustke i wszystko wg. przepustek się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj