mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Rafiozo    31

Witam Panowie, mam pytanie czy odstawia ktoś z was ziemniaki skrobiowe do Lubonia, oddział w Stawie. Pytam się bo pierwszy raz mam dostarczyć im ziemniaki we wtorek, i chciałbym się dowiedzieć jak u nich z płatnością, po prostu czy mocno przeciągają terminy, i czy w ogóle są wypłacalni. :unsure: :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

na chwilę obecną możesz mieć prędzej kasę na koncie niż fakturę wystawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

u mnie w Wielkopolsce w tym roku plony mniejsze ok 25-30t/ha a i skrobia tez mniejsza ok 16-18. A panowie jak z dopłatami do ziemniaków będzie-niezwiązana z produkcją to 351,69 zł/tona, a związana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dwa lata zastanawiam się nad rozpoczęciem produkcji ziemniaków skrobiowych. Posiadam podstawowy sprzęt kombajn sadzarka itp. Powiedzcie czy jest sens zawracać sobie głowę. na pierwszy raz spróbowałbym na 5ha. czy w najgorszym roku wyjdę lepiej od zboża?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego skoro mowisz o slabym roku to masz na mysli pewnie ok 20 t/ha. Powiem tak na moim przykladzie- nie ma zboza, a zeby wydalo tyle z ha co ziemniaki. Ale nie zapomnij o wiekszym wkladzie,a juz nie wspomne o ludzkiej pracy. W pierwszym roku tez bedzie ci ciezej, bo wszystkie sadzeniaki musisz kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

może kupić odsort małego kalibrażu od innego rolnika tylko ryzyko sprawdzenia prawdomówności tego rolnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

jest jeszcze ryzyko zawleczenia z takim niesortem i bez kwalifikacji od obcego jakiegoś choróbska (rak ziemniaka po którym na polu nie możesz sadzić 7 lat) i jeszcze ktoś cię zrobi w bambuko sprzedając "skrobiowe" zamiast jadalnych... generalnie bez własnych sadzeniaków pierwszy rok będzie stracony bo dobry materiał jest po 1200-1500 zł tona sadzeniaka a to jest +/- 6 ton skrobiowego(na ha trzeba minimum 2 tony sadzeniaka to sobie policz...), + ochrona, +nawożenie, +praca własna, maszyn, paliwa i musisz jeszcze odsortować sadzeniaki na przyszły rok ... w tym roku wydajnośc jest fajna ale jaki będzie przyszły nie wiadomo, 2 lata temu było nie za fajnie i może się okazać że przy wydajności 25-30 ton jesteś na 0 i się tylko orobiłeś... przy kukurydzy czy rzepaku nakłoady są również wysokie ale pracy własnej jest mało tutaj jest od groma dźwigania ;)  także jeśli chcesz wchodzić w ziemniak skrobiowy pierwszy rok zacznij od rozmnożenia własnych sadzeniaków potem możesz skakać na głęboką wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

poszukuje odmiany EUROSTAR bardzo dobrze u mnie plonuje i skrobia w tym roku wyszła 20.5% mialem tylko o.5ha i sadzonki nie odebrałem za dużo potrzebuje ok1,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Poszukuje ziemniaków skrobiowy ale też może być odpad od jadalny  :)  Może ktoś odstawia do trzemeszna i ma więcej niż w umowie?? chętnie odkupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tajfun, ok 15% skrobi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przy tej skrobi to będzie cena ok 140-150 zł/t. Też mam za mało w tym roku do wywiązania się z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Ja mam Asterixa, zainteresowany?

A skąd jesteś kolego??

przy tej skrobi to będzie cena ok 140-150 zł/t. Też mam za mało w tym roku do wywiązania się z umowy.

A ile ton masz z ha na umowie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

140t mam na umowie, odstawie ok 110t z tym, że skrobia w tym roku też jest mniejsza. A Tobie ile brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj