Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkościomierz rowerowy

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 lipiec 2010 - 07:42

Prędkościomierz rowerowy Czyli wszystko zostało już dogłębnie wyjaśnione.

Ps. @Fu2000 na forum jest przyjęta zasada, że nie zwracamy się per pan. Tu wszyscy jesteśmy kolegami. Co do punktu 2 mojej sygnatury to napisałem to ponieważ przeważnie użytkownikom nie chce się szukać potrzebnych informacji i od razu zakładają nowy temat żeby ktoś zrobił za nich całą robotę i podał gotowe. Na tym forum regulamin nie jest aż tak restrykcyjny i takie tematy nie są usuwane (moim zdaniem powinny być bo się robi niepotrzebny bałagan). Na innych forach takie tematy od razu lądują w koszu, a user dostaje ostrzeżenie. Ale dosyć OT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkościomierz rowerowy Dzisiaj, 04:22
  •  

#62 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2010 - 21:07

Prędkościomierz rowerowy Ja też spróbuję w moim lambo tej "technologii". Zobaczymy jak mi wyjdzie tylko muszę kupić sprzęt. Z waszych opisów wynika że nawet taki jeleń elektroniczny jak ja to potrafi :).

#63 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 16 luty 2013 - 09:23

Prędkościomierz rowerowy Odswieżam,temat.Ponieważ są w sprzedaży liczniki rowerowe bezprzewodowe,chcę taki zamontować w swojej 60-tce.Jeszcze go nie kupiłem,gdyż chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

#64 Share grzesiaczek86

grzesiaczek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:33

Prędkościomierz rowerowy Witam :) stosują dwa magnesy dla zwiększenia dokładności pomiaru, po przeciwnych stronach, wystarczy obwód koła podzielić na 2 i tę wartość wpisać w liczniku czy źle rozumuje?:)

#65 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:19

Prędkościomierz rowerowy Dobrze rozumujesz, 2 magnesy to większa dokładność jak i niższy próg zadziałania tzn. mniejsze prędkości zaczyna pokazywać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#66 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:46

Prędkościomierz rowerowy Proponuje zastosowac jeszcze magnesy neodymowe, wtedy odleglosc magnesu od kontaktrona nie musi wynosic 2mm tylko 2cm :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#67 Share grzesiaczek86

grzesiaczek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:05

Prędkościomierz rowerowy Dzięki, właśnie chodzi mi o dokładność przy mniejszych prędkościach przy oprysku c-330 na IV biegu :) magnesy już mam, z allegro zamówiłem neodymówki, i rzeczywiście spokojnie z 2 nawet 3cm czujnik łapie impuls :)

#68 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:16

Prędkościomierz rowerowy Witam, chciałbym założyć do ciągnika dwa liczniki, rowerowe jeden mierzyłby prędkość jazdy, a drugi prędkość obrotową wałka. Do wałka zastosowałbym taki licznik http://cdrspeed.pl/p...roducts_id=1511 ponieważ ma opcję mierzenia obr/min magnes zamontowałbym na wałku w ciągniku tylko się tak zastanawiam czy ten pomiar będzie dokładny bo wałek ma małą średnice i jak ustawić licznik. Magnes od licznika prędkośći jazdy chcialbym zamontować na tylnym kole rozmiar R34 zastaawiam się ile magnesów założyć i czy te magnesy neodymowe muszą mieć określony kształt i rozmiar bo na allegro jest tego trochę i nie wiemm jaki wybrać. A i w jakim miejscu trzeba zamontowac te magnesy czy to ma znaczenie czy to ma być jak najbliżej obwodu koła?

#69 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:33

Prędkościomierz rowerowy Co do WOM to nie ma znaczenia średnica wałka, a co za tym idzie promień, na którym zamontowany będzie magnes. Natomiast jeśli chodzi o koło to też nie ma znaczenia ile magnesów założysz. Jakbyś przeczytał ten temat i podobne, to dowiedziałbyś się, że większa liczba magnesów pozwala na działanie licznika przy mniejszych prędkościach.

#70 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:56

Prędkościomierz rowerowy Przy większej ilości magnesów licznik jest bardziej czuły na zmiany prędkości.

Magnes taki aby było wygodniej zamontować, ja u siebie stosowałem magnes od owijarki http://www.sklep-gre...oducts_id/67812 u konkurencji może być taniej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 22:23

Prędkościomierz rowerowy Magnes chyba przykleję do felgi, a na wom założę ścisk i przykręce magnes, zastanawiam się jeszcze nad licznikiem z funkcją kadencji( informuje o ilości obrotów korbą na 1 minutę) miałbym wszystko w jednym liczniku, ale to już trochę większy wydatek.

#72 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 27 maj 2013 - 07:52

Prędkościomierz rowerowy Koledzy mógłby ktoś wstawić fotki jak krok po kroku zamontować licznik rowerowy> Myślę, że nie tylko mi by się to przydało. Pozdrawiam

#73 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 16:22

Prędkościomierz rowerowy

odświeżę nieco temat aby nie zakładać nowego dość zbliżonego. Chcę zrobić licznik prędkości opryskiwacza i z tego co czytam to najtaniej i najłatwiej będzie to zrobić z licznika rowerowego i magnesów. Myślałem jeszcze o jakimś czujniku indukcyjnym i tarczy z nacięciami na piaście ale taki układ byłby dość skomplikowany (przynajmniej dla mnie bo trzeba by jakoś przetwarzać impulsy) i wymagał by zasilania. Jeśli sie mylę to poprawcie mnie. Wiec najpewniej zrobią taką tarczę na piastę koła i na niej zamocuję ze 4 magnesy. Czy tyle starczy aby dość dokładnie pokazywało prędkość do 10 kmh? Jaki są sprawdzone modele liczników do takich celów? Z tego co czytałem to ważna jest kwestia możliwości wpisania dość dokładnej średnicy koła czy tam promienia. Przy okazji mógłby mieć dość duży i podświetlany wyświetlacz.

#74 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:20

Prędkościomierz rowerowy

to może ja coś dołożę od siebie. Jak podłączyć czujnik indukcyjny do takiego licznika rowerowego? Zamiast tego co jest w oryginale?

#75 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:42

Prędkościomierz rowerowy

Normalnie, łączysz masę czujnika i sygnał. Tylko najpierw trzeba wiedzieć który z przewodów w liczniku jest masą. A to wie pewnie tylko chiński producent licznika.

#76 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 02 luty 2015 - 12:38

Prędkościomierz rowerowy

dzieki wielkie za odpowiedz

#77 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 08:29

Prędkościomierz rowerowy

Witam wszystkich mam takie pytanie morze mi ktoś wytłumaczyć jak dokładnie zamontować licznik rowerowy do ursusa 902 bardziej mi chodzi gdzie go zamontować żeby był dobry pomiar czy na kole przednik albo tylnym ?? a jak ustawić licznik do danego koła ?? może ktoś z was posiada jakieś fotki to bym lepiej wiedział co i jak zrobić czekam na wasze odpowiedzi pozdrawiam 

#78 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 16:59

Prędkościomierz rowerowy

A tak wlaściwie po huk Ci ten licznik rowerowy?

#79 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 maj 2015 - 16:41

Prędkościomierz rowerowy

Do opryskiwacza, rozsiewacza.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 maj 2015 - 17:08

Prędkościomierz rowerowy

dokładnie masz racje kolego proszę o odpowiedz pozdrawiam ??