Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkościomierz rowerowy

83 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 20:54

Prędkościomierz rowerowy Ja czujnik wrzucam w rurkę miedzianą fi 10 zalewam żywicą i jest "niezniszczalny" a do mocowania używam coś takiego: http://www.sklep-gre...oducts_id/11159 a licznik kup jak koledzy podawali aby obwód był w cm. Ja używam takie funkcje jak, prędkość, czas pracy, przebyta droga i prędkość średnia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkościomierz rowerowy Dzisiaj, 23:22
  •  

#22 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2009 - 18:57

Prędkościomierz rowerowy Ja również posiadam licznik w swoim c330. Funkcje które używam to: temperatura powietrza, zegar, droga, czas jazdy (Posiada więcej funkcji - Vśr, Vmax i takie tam różne) Przewód przedłużałem zwykłym kabelkiem dwużyłowym, licznik umiejscowiłem na blaszce a przykręciłem w tą śrubę po prawej stronie kierownicy. Wszystko jest montowane na przednim kole (Można i na tylnym ja wybrałem przednie) Wykorzystałem te otwory w felgach włożyłem tam długą śrubę dałem kilka podkładek gumowych żeby nie magnesowało felgi ani nic i założyłem na to jakiś przewód gumowy. Magnes był okrągły i miał otwór na środku na wielkość śruby, dokręciłem go dokładnie i nałożyłem na niego osłonkę zrobioną z jakiejś nakrętki od butli gazowej. (Kupiłem bardzo mocny magnes na allegro, oryginalny z zestawu licznika wyrzuciłem za okno: P) Kabel licznikowy puściłem taką dziwną drogą, pod bakiem paliwa(ogólnie droga była kręta :rolleyes:) i aż do czujnika który zamontowałem na jakiejś obejmie, czujnik oryginalny od licznika trzyma się mocno (Podobno można samemu zrobić taki czujnik) Licznik kupiłem w miarę nie drogo bo nie potrzebowałem mega full funkcji. Starałem się uniknąc puszczania kabla po drążku i udało mi się.

Czy jak skręcacie na max w lewą i prawą to działa Wam prędkościomierz? Tzn. mierzy prędkość? Bo np. u mnie przy skręcaniu max w obie strony działa dobrze ponieważ mam mocny magnes i dobrze wyłapuje impulsy, przy skręcie w lewo nie powinno być problemu ale w prawo niektórzy mogą mieć (wszystko to na max skręconych kołach)

Ogólnie moje uwagi to:
- Licznik powinien posiadać podstawowe potrzebne funkcje m.in. zegar i powinien byś podświetlany
- Proponuję kupić sobie jakiś magnes (najlepiej mocny jakiś) na allegro czy gdzie tam sobie chcecie bo te oryginalne z zestawu licznikowego nie bardzo się nadają
- Licznik powinien być zamocowany w widocznym miejscu

Zdjęcia już niedługo wstawię do galerii

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:51

Prędkościomierz rowerowy Czemu na skręconych kołach ma nie działać???

Mam 2 liczniki na kołach skrętnych i niezależnie od skręcenia kołami odległość czujnik (kontaktron)- magnes jest taka sama. Proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#24 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:18

Prędkościomierz rowerowy ja zamontowale msobie taki licznik, kupilem magnesy neodymowe 4 sztuki. zamontowale czujnik blisko magnesów. nie wiem jednak czemu predkosci ktore wskazywal mi licznik byly jakies pokrecone. zalozmy ze przy predkosci okolo 30 km/h pokazywal kolejno 02, 30,99,60,30,55,... rozumie sie jakies losowe liczyby. nie wiem czemu tak. zle przetwarzal impulsy chyba. z drugiej strony przdluzylem kabel od czujnika moze to wprowadzalo jakies zaklocenia. oczywiscie cala instalacje zdemnontowalem.

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:31

Prędkościomierz rowerowy Dziwne ale jeżeli tak było to może czujnik miał jakieś drgania i łapał kilka impulsów lub za mało. Mam kilka takich układów w gospodarstwie i działają bezproblemowo.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#26 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:10

Prędkościomierz rowerowy Sadek może nie działać. Gdzie przymocowałeś czujnik? Na jakiejś części skrętnej?

#27 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 listopad 2009 - 20:37

Prędkościomierz rowerowy Był bym bardzo wdzięczny abyście wstawili foty jak to macie zrobione bo chce coś takiego też zrobic w ursusie c385 :)
Case <3

#28 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 09:45

Prędkościomierz rowerowy CIHU a nie miałeś tych magnesow za dużo czasem nałożonych na koło?
Gdy jest ich za dużo tas się dzieje, tzn. wariuje. Częstotliwość jest za duża. U mnie sprawdza się jeden magnes. :)

#29 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 27 maj 2010 - 18:01

Prędkościomierz rowerowy

Jasne że mu się uda, trzeba tylko z km/h przeliczyć na obr/min, lub licznik z funkcją obr/min i po problemie a magnes od owijarki jest tego typu: http://www.allegro.p...a...&price_to=5 znajdź sobie taki z otworem to mocowanie jest łatwiejsze.

to kiedyś z licznika rowerowego zrobiłem licznik hektarów w kombajnie zbożowym i w miejscu prędkości pokazywał wydajność ha/h a gdzie odległość to wyświetlał hektary ;)

#30 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 maj 2010 - 10:41

Prędkościomierz rowerowy Oj to musiało być straszne ;)
Ten licznik pokazywał tylko 0 lub 1, no może 2?
A ile masz hektarów z domu na pole?
Oczywiście żartuję, popieram wszelkie udogodnienia jeśli mają w czymkolwiek pomóc. A jeśli nawet nie pomogą to czegoś nauczą, lub wprawiom nas w dobry nastrój, lub dadzą satysfakcję z własnej twórczości.
Pozdrawiam Paweł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 30 maj 2010 - 10:17

Prędkościomierz rowerowy hektary liczył po opuszczeniu hedera.. a licznik pokazywał bardzo dobrze bo wskazania były powielone o 10

#32 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 17:15

Prędkościomierz rowerowy DO pana Cihu co zdemontowal licznik.. to możesz miec taki problem jak ja że albo czujnik jest jakis wrażliwy i masz źle założony.. albo poprostu nie przewidziałeś że Ci wentylek w niego napierdziela co obrót to też miałem :D nie można go dotykać.. tzn nic nie moze dotykać czujnika podczas pracy żaden wentylek

#33 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 czerwiec 2010 - 18:17

Prędkościomierz rowerowy Czemu z magnesami i czujnikiem pchacie się koło?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#34 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:10

Prędkościomierz rowerowy tzn rozumiem że myslisz o wałku przekazania napędu na oś przednią tak ?

#35 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:19

Prędkościomierz rowerowy Mając napędzaną oś jedynie to miejsce bym wybrał. Wyższe obroty, większa czułość, mniejsze ryzyko uszkodzenia, nawet jeśli wał idzie pod silnikiem to jest osłonięty

#36 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:46

Prędkościomierz rowerowy

Mając napędzaną oś jedynie to miejsce bym wybrał. Wyższe obroty, większa czułość, mniejsze ryzyko uszkodzenia, nawet jeśli wał idzie pod silnikiem to jest osłonięty

też mi to chodziło po głowie.. ale nie chciało mi się dobierać do tego.. w Deutzu jest on jakis schowany ;/ wiec darowałem sobie ale napewno trudniejszy montaż przełożył by się na jakość i niezwodność.. np przy wywożeniu obornika to tam co mam czujnik to jest zapchane wiadomo czym :D no ale zobaczymy jak długo to pochodzi.. :) a wracając do wału to np gdyby to był Ursus co wał idzie "z boku" i widać nawet krzyżak na wierzchu od napędu to pewnie bym to zrobił na wale.. a tutaj niestety już mi się nie chciało tam grzebac :) no i wtedy oczywiscie te neodymki by nie działały bo były by za duze :) ale i tak tutaj ich nie mogłem oderwać ani przesunąć wiec może jak czujnika mi nic nie zerwie to bedzie działac :) zobaczymy :)

ale teoretycznie i praktycznie to bardziej niezawodnie i profesjonalnie to poleciłbym Twój pomysł z wałem jednak :)

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 10:16

Prędkościomierz rowerowy Znalazłem na Allegro prędkościomierz z GPS do roweru za 290 zł.Goćś mówił że w samochodzie działa.

#38 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 10:26

Prędkościomierz rowerowy GPS w telefonie używam przy nawozach i opryskach, zwykły prędkościomierz rowerowy mam przy agregacie na kablu i to mi wystarczy

#39 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 19:20

Prędkościomierz rowerowy ja z mojej strony polecam program GPS TACHO.. :D pogoglujcie :)

hm.. do każdej navi pasuje.. ma analogową symulację prędkosciomierza np Vyrona do 340km/h golfa do 220km/h i traktoru do 40 km/h na ładnym widoczym żółtym tle.. do tego cyfrową predkość do 3 miejsc po przecinku :) oczywiscie potrzebny do tego GPS :) ja kupiłem na allegro za 100zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 09:02