Arek

Wydajność agretatu podorywkowego 2,6-3m

Polecane posty

Arek    218

Prosiłbym aby użytkownicy agregatów 2,6 i 3m wypowiedzieli się jaki areał średnio obrabiają w ciągu godziny, jakim ciągnikiem, z jaką prędkością i na jak długich polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Deutz Fahr 120 km i gruber firmy brodnica 3m około 2ha/h (sprzęt znajomego)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U 1004 i agregat KOS Unia 3m ok. 1,8ha/h prędkość ok 8km/h. Zależne oczywiście od wielkości pola, podany osiąg na kawałku min 5ha..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

moze nie dokladnie na temat ale dzis robiłem brona talerzowa - 3.7m ciagnik 100km, działka 2.1ha równiutka godzina - jechane po skosie i bardzo duzo czasu zajęło mi nawracanie, mysle ze na wiekszym kawałku spokojnie wyciagne 2.2-2.5ha na godz.

predkosc robocza ok 12km/h


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Szerokość agregatu 2,6m, moc ciągnika 95KM, prędkość ok. 10km/h, długość pola ok. 350m, wydajność 1,6ha/h z wykończeniem uwroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie na podobnym polu ciągnik 135km z agregatem 2,6m, prędkość 12,5km/h zrobił 2,8ha z wykończeniem w godzinę i 20min ale już na polu ok 200m długości wydajność spada do ok 1,8ha/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wiadomość prosto z pola 5,33 ha w 3h. Agregat Kos 3m, ciągnik U 1004 (96 kM), prędkość ok. 7,5 km/h.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

100KM, brona talerzowa 3,2m, głebokość pracy do 8cm, prędkość 10-14km/h,

 

wydajność

 

-na kawałkach powyżej 3ha 2,5-3ha/h,

-kawałek 15ha, 700m długości zrobiłem w 4h i 40 min.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

i nic nikomu się nie zabija ??? toż to normalnie szok


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znaczy sie co zabija???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

ja kolo srody - czwartku bede miał wydajność swojej talerzówy na kwałku 11ha - gdzie pole dlugie ok 900m, z tym ze idealnie trojkatne wiec pewnie super nie bedzie ale nawet taki klin to juz nie jest taki straszny,

dla porównania talerzówa idzie ok 2-2.5ha na godzine a plugiem 0.8ha na godzine, w talerzówce na jakies 6-8cm zuzycie paliwa 5.5l/ha a w plugu przy orce na 20cm 14l/ha, a wszyscy tak strasznie narzekaja na zuzycie paliwa zetorów i ursusów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

ja agregatem podorywkowym(patrz galeria) w ciagu godziny dobre 2ha urobie... i zetorem mi spali przy tym jakies 10-13litrow...dokladnie nie pamietam ile ale w tych granicach, bo to tez zalezy od ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
i nic nikomu się nie zabija ??? toż to normalnie szok

 

Zabija w sensie zapycha? Tak, na jednym polu gdzie zboże powylegało agregat pościerniskowy nie miał szans z resztkami pożniwnymi o długości ponad pół metra. Wtedy do akcji wkroczyła niezawodna talerzówka ;) Poza tym latało sie malinowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

mi talerzówki na talerzach 660 nie zapchało ani razu, ibisa przy orce niestety raz musielismy odtykac, ale tylko raz, stary plug to pewnie bym odtykał 3 razy na dlugosci pola :D teraz jak zapuscilem na dół na poczatku pola to wajche od pompy ruszałem dopiero na końcu ;) szlo bajecznie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Agregat 3 m ciągnik MF 6290 135 KM na godzine ok. 3 ha prędkosc ok 16 km/h

 

Chyba na bardzo lekkich ziemiach tak szybko jeździsz ? I nie boisz się, że z taką prędkością szybko wykończysz agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wyrąbałem dzisiaj 11 ha kosem 3metry z 1224 masakra słomsko niesamowite i się zabija jade dalej walczyc do 18 a o 18 mam drugą zmiane na NH 7030 z pługiem kverneland 5 skibwym . pozdrawiaki


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASEMXM    0

4 godziny i ponad 7 h agregatem scierniskowym 2,6 wraz z ciagnikem

Case 51XX 100KM przy predkosci 10 km/h. ziemia 1 klasy :D a co waszym zdaniem lepsze agregacik scierniskowy czy talerzówa? i jaki moglibyscie mi doradzic plug do moje ciagnika, musi byc obrotowy, gdyz mam duze pola. dzieki wielkie i pozdro. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

ojciec dziś robił ten nasz duzy kawałek - 11ha w klinie - ujeżdzane oczywiscie po skosie zeby nie było zbyt łatwo i szybko - czas pracy nie licząc dojazdu 3.5h co srednio daje 3ha/h - zuzycie paliwa ok 35l co daje 3l/ha - a ktos mówił mi ze zetor duzo pali? wiadomo ze duzo spali jak sie mu zapnie rozrzutnik do gnoju 3t, ale jak dostanie maszyne która do niego dobrze pasuje to potrafi popisac się dobrym wykorzystaniem ropy ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@yacenty twój model zetora ma chyba zupełnie inny silnik od tych z seri 5XXX i 7XXX

Chce kupić agregat podorywkowy, bo talerzówka przecina perz. Wiadomo każdy sprzęt ma jakieś wady i zalety.

Z mojego podwórka:

80 km + 7 skibowy pług = 1,1 ha/h i spalanie 7,5 L na h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

przeciez to kompletnie inna seria ciągników to i silnik dużo inny.

moj ma taki silnik: Z8002.1234 pojemnosc: 4562

5211/45 ma taki silnik: Z5201

7211/45 ma taki silnik: Z7201 pojemnosc: 3595

 

dodatkowo moj ma turbo, do tego masa ciągników 4.9tony a 3.2 czy 3.5 to troszke inna klasa ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pole o długości 400 metrów przedzielone w 1/3 długości drogą ;) praca możliwie płytko, prędkość ok. 13km/h, wydajność 2,15 ha/h, reszta jak poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

na długich polach 3m griberem 3ha /h ana mniejzych to2,5ha/h a jak uprawiam pod ziemniaki to wydajnośc spada do 2ha /h i zużycie paliwa odpowiednio 6-10l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj