Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Belarus

148 odpowiedzi na ten temat

#121 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:08

Nowy Belarus ale na niego niema gwarancji chyba?? chodzi mi o cały zestaw
a i czym róznia sie mtz 820, 820.1, 820.2 od siebie?
cena nie jest głupia ale jeszcze mam czas do wrzesnia na zakup ciagnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Belarus Dzisiaj, 20:11
  •  

#122 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:15

Nowy Belarus Wiecie dzis jezdzielm nowym MTZ u kolegi i powiem wam ze terazniejsze MTZ a moj z 1990 to do "d*py" taki mul chodzi mi o nowego to juz nie te same ciagniki, bialorus dala ciala.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#123 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:55

Nowy Belarus @kobra89 Mógłbyś bardziej sprecyzować swoją wypowiedz bo jest mało konkretna

#124 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:08

Nowy Belarus nowy jest słabiej dopracowany, pisałem o tym wcześniej

#125 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:17

Nowy Belarus Konkretniej panowie w czym jest słabiej dopracowany jak mówisz A to powiedz B

#126 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:07

Nowy Belarus zobacz na 5 stronie

#127 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 16:41

Nowy Belarus No to tak to juz nie jest ten sam silnik co byl przed laty niby identyk ale materialy sa inne, i ten nowy nie ma juz takiego kopyta wedlug mnie to napewno przez to ogaraniczenie emisji spalin. Ale tez i wykonanie mi sie niepodoba, ogolem sa to juz ciagniki niedopracowane slabsze niz poprzednie.

#128 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 17:11

Nowy Belarus

tak mi się wydaje np.
-jak jedziesz koleboczom sie dzwi i troszkę szparami wieje
- bardzo wyje skrzynia
- żeby podnieść maske trzeba wykręcać śryby
- zawur nie zamyka i otwier nagrzewnicy bo jest kulowy w starym był kręcony i super działał
-boczne okna są bez ramki i bardzo trzęsą bratu nawet nie wiadomo czemu sie rozleciała
i wiele takich szczegółów ale jak za tą kasę to jestem bardzo zadowolony i wolę takiego nowego niż jakiego kolwiek zachodniego za tą samą kase
Kolego Pronar gratuluje dobrze trafiłeś .A dlaczego wymieniałeś to sprzęgło od napędu ??? nie szło dociągnąć ???

Zobaczyłem 5 stronę-(i mi się nie wydaje.) Sugerujesz, że stara niezsynchronizowana skrzynia mniej wyła. W starym to niby się śrub nie wykręcało w celu podniesienia maski?? Pewnie w starym jeszcze hydraulika była lepsza niż w nowym ;)
@kobra89 pewnie jesteś inżynierem w dziedzinie mechaniki skoro snujesz takie refleksje

#129 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 17:26

Nowy Belarus Nie w dziedzinie mechaniki ale zarzadzania i produkcji ;) Wiem bo moge porownac swojego MT ciapka z jego nowym grato-sprzetem.

#130 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2009 - 20:36

Nowy Belarus ale jak dla kilku hetarowego rolnika to taki nowiuśki belarus to i tak miód malina

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:32

Nowy Belarus Znalazłem taki filmik i muszę powiedziedz że nawet ciekawe te ciągniki zaczynają robić http://pl.youtube.co...feature=related

#132 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 22:23

Nowy Belarus ostatnio posiedzielm troche w 952.3 i powiem wam ze dla kogos kto sie przesiada ze starej 360 albo mf255 to nie mozna sie czepiac niczego. HeHe. CCC cena czyni cuda. 90-95 koni za cene 90-100tysięcy to na prawde przyzwoicie. dodam ze 952.3 ma w swoim silniczku moment obrotowy cos ponad 450Nm a jak na 90 koni to na prawde sporo (podobne traktory nie osiągają około 380Nm).

i nikt mi nie wciśnie, ze lepiej kupic starego 10 letniego mtz 82 niz nowego 820.2. i ze w starym 10 letnim mtz-cie 82 jest większy komfort pracy. niesądze. Nowe to nowe!

Ja sam mam zlozony wniosek miedzy innymi o 952.3

PS: 952.3 jego odpowiednikiem jest nowy pronar II 82TSA-II , jedynie co to pronar ma udzwig mniejszy bo 3500kg. nie mylić z pronarem I 82TSA

http://www.pronar.pl...82tsa_ii__.html

Pronar ma oczywiście inne opakowanie, dla mnie ladniejsze, ale roznica w cenie około 20 tysięcy u dilera pronara, a około 30 tysiecy gdy kupujemy z ogródka, mozna kupic dodatkowe maszynki za to.

powtórze na tym forum poraz 50, że dla gospodarstwa 20-35 ha to dobry tani traktor. Wiadomo ze JD jest lepszy ale o wiele drozszy i nie wszystkich na niego stac, zwlaszcza przy kursie uero 4zł

#133 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:43

Nowy Belarus Ja nie mówie ze nowy jest zły i wole takiego nowego niz wyjechaną zachodnią używke za tą samą kasę. Nie czepiajcie sie zwłaszcza kolega wszech wiedzący 'ZENIT' co jestem ciekaw czy posiada jakiegos RUSKA. Chcesz porównać wycie skrzyni w BELARUSIE z 2007ri MTZ z 1997r , otwieranie maski (w starych bynajmniej moich było na zatrzaski czy jak to tam nazwać a w nowym trzeba wykrecić sruby) , szczelność i wyciszenie kabiny zapraszam do mnie do domu. troszke wiem co pisze bo troche godzin tym sprzetem popracowałem.

#134 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:59

Nowy Belarus Cihu, masz wez zobacz sobie ile twoj MTZ ma mocy najpierw a potem pisz, a wykonanie nowej wersji to to samo co starego tylko ze niestarannie.
Oto link i sprawdz sobie swojego MTZ.
http://www.pronar.pl...52.html#belarus
A jeszcze mam takie pytanko do ciebie ile kosztuje teraz MTZ 952/3 prosze napisz bo to nawet ciekawy ciagnik tylko zalezy jak cena??

#135 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:22

Nowy Belarus kobra do cholery czego ty chcesz. pokazalem belarusa i pronara z tymi samymi silnikami moc 90,7 KM. i mi to kitu nie wciskaj. wiem dobrze co pokazuje. no i do cholery jezeli sie myle to mi pokaz ze sie myle a nie nieslusznie mowisz ze cos sciemniam.

http://www.pronar.pl...larusEUROII.pdf
http://www.pronar.pl...82tsa_ii__.html

moce są identyczne

a to co ty mi pokazales to jest silnik euro 1 i takiego nie biore. jego oznaczenie to 952.2 jak sie nie znasz na podstawowych oznaczeniach to mnie nie poprawiaj.

ja mam zlozone o 952.3 ktory tak jakby równa sie pronar II 82TSA

#136 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:59

Nowy Belarus No i juz wszystko obgadalismy z CIHU na gg i wyszlo ze nie mialem racji zly link wyslalem SORKI.

#137 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:56

Nowy Belarus

Ja nie mówie ze nowy jest zły i wole takiego nowego niz wyjechaną zachodnią używke za tą samą kasę. Nie czepiajcie sie zwłaszcza kolega wszech wiedzący 'ZENIT' co jestem ciekaw czy posiada jakiegos RUSKA. Chcesz porównać wycie skrzyni w BELARUSIE z 2007ri MTZ z 1997r , otwieranie maski (w starych bynajmniej moich było na zatrzaski czy jak to tam nazwać a w nowym trzeba wykrecić sruby) , szczelność i wyciszenie kabiny zapraszam do mnie do domu. troszke wiem co pisze bo troche godzin tym sprzetem popracowałem.

Część twojego postu nie będę komentował bo jest nie merytoryczna w związku z treścią tematu. Mojego "RUSKA" możesz zobaczyć w galerii. Reszta twojej wypowiedzi to wyssane z palca opowieści. Z zaproszenia podziękuje ponieważ mam okazje widzieć taki ciągnik tuż za płotem i mój w porównaniu z mtz82 to niebo a ziemia

#138 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:30

Nowy Belarus Za taką kasę niema co się się spodziewać komfort kiepski ale silnik może być dobry słyszałem że te silniki są nie do zajechania

#139 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:49

Nowy Belarus Do komfortu nie ma co się przyczepiać bo on bardzo nie odbiega od Zetorów
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:53

Nowy Belarus

Zobaczyłem 5 stronę-(i mi się nie wydaje.) Sugerujesz, że stara niezsynchronizowana skrzynia mniej wyła. W starym to niby się śrub nie wykręcało w celu podniesienia maski?? Pewnie w starym jeszcze hydraulika była lepsza niż w nowym :)
@kobra89 pewnie jesteś inżynierem w dziedzinie mechaniki skoro snujesz takie refleksje

A i tak mi sie jeszcze przypomniało dlaczego stary podnosił agregat upr.-siew. rolmaszu z pozaniakiem na pierszych otworach od kabiny nie unosząc pierw siewnika a ten 97 i belarus trzeba było przesunąc na tylne otwory i mozna pomażyc zeby w całości podniosły ten agregat tylko najpierw siewnik potem reszta. Dlaczego w starym nie musiałem przez 14 lat wymieniać tłumnika a w belarusie przez rok (850 g) cztery razy spawałem az musiałem wymienić- prosze odpowiedz jak to jest kolego @zenit skoro przez ten płot tyle widzisz. :) :)
A i ja nie mówie że to są złe ciągniki tylko troszke gorzej dopracowane od tych starych. Pare rzeczy jest mają lepszych np.
mój jest na szerokim ogumieniu i most krzyzakowy dużo lepsza stadilność ciągnika szczególnie przy ładowaczu i lepszy uciąg.Silniki to mają super starego 5 razy zagotowaliśmy i zero brał oleju :)

Dodaj odpowiedź