Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Belarus

148 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz0808

lukasz0808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 22:11

Nowy Belarus bierz bez żadnego namyślania sie.ja ci to mówie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Belarus Dzisiaj, 18:25
  •  

#42 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 22:18

Nowy Belarus ta ciekawe.... a co mi koluniu powiesz hahaha ?????????? wez sie lepiej ogarnij i nie pisz byle czego bo jeden z modów sie toba zainteresuje :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#43 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 22:17

Nowy Belarus ja mam belarusa 820 tylko ze na waskich oponach, w polu to idzie jak burza, jest super, tylko wiesz w koncu bialoruskie, nie dopracowane, wszystko skrzypi biegi zgrzytaja, i jak na tak waskie opony to idzie bardzo szybko bo 35 km/h i jest pare plusow: elektroniczny licznik, wom wlaczany bez sprzegla, tylko jest troche za wysoki bo ma 2800 mm, czyli 2, 80m

#44 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 19:18

Nowy Belarus Bierz MTZ bo tańszy a tak samo niezawodny jak pronar
Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#45 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 06:42

Nowy Belarus Tylko z tą róznicą że Pronar jest zawodny. Pewnie zależy duzo od modelu.

#46 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 14:20

Nowy Belarus

Bierz MTZ bo tańszy a tak samo niezawodny jak pronar

Niezawodność w MTZcie ?? LOL ;) już nawet jak stoją u dilera to rdzewieją a to nie zbyt dobrze świadczy o reszcie :)

#47 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 19:46

Nowy Belarus a jednak dla niektórych Pronar jest niezawodny... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 19:54

Nowy Belarus u nas zgk kupilo nowego pronara 82a w 2004 roku i juz go sprzedali tam lecialo z kazdej dziurki olej byl tak rozklekotany ze szok a na jego konto kupli zetora 7211 z 1992roku z komfortowa kabina ale super stan laleczka i 7340 z 1997 tez z komfortowa kabina tez bardzo dobry stan z tuzem i mowia ze w zyciu juz pronara nie kupia ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#49 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 20:26

Nowy Belarus to papatrz sobie jak wygladaja nowe belarusy i jak wyglada pronar 82a z 2004. W szczegółach tkwi diabeł. Wiadomo ze najprostrze wersje belarusów sa bardzo tandetne ale lepsze nodele sa juz zrobione solidniej. pronar 82a to tak jakbys kupił najsłapsza wersje belarusa 820. tylko ze troche ładniej wyglada pronar

#50 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 21:13

Nowy Belarus npewno skrzynia w bielarusie sie chowa do pronara chyba ze ktos ma pronara 1025 bo tam jest identyczna skrzynia identycza jak w polskich ursusach tylko zgrzyta
i jak w transport to cos na uspokojenie bo ruszyc nim z szosowych biegow to sztuka na pusto a z przyczepami zapomnij zrobiłem nim juz 200 godzin od lipca i skrzynia to dno te zgrzyty az plomby w zebach wypadaja mam tez pronara 82 a o tam skrzynia to bajka az sie chce jechac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2008 - 19:55

Nowy Belarus nie chce zakładac drugiego tematu co sadzicie o tym turze założonym na tym belarusie bo cena nawet nawet miał ktoś z takim turem doczynienia, jak wysoko podnosi, jaki udźwig, ten tur wydaje mi sie że jest jakis dziwny co o nim sądzicie: http://www.allegro.p..._820_turem.html

#52 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:59

Nowy Belarus skrzynia w bielarusie , nie nalezy do najlepszych chyba ze masz pronara 1025 to jest ona identyczna ale szału niema biegi zle zestopniowane do tura słabo idzie i bardzo skrzecza to tez duzy minus

#53 Share Mtz1221Sosnowka

Mtz1221Sosnowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:05

Nowy Belarus

Nie wiem po raz pierwszy go zobaczyłem jak weszłem dziś na stronę PRONARa.

:P mimo wad braków itd, to dobre ciągniki mam takiego z 85r i belarusa 1221 2007 , w starym nic nie pada a w nowym to jest cala lista, brak kilku oringow, niektóre uszczelniacze uszkodzone, pewnie podczas składania, tylne felgi na piaście maja luz i po pracy z ciężkimi maszynami szpilki luzują się musiałem naspawac piasty i przetoczyć na ciasno,elektrozawory nie działały bo paliło bezpieczniki doszedłem, ze w mińsku zrobili niechcący zwarcie,ostatnio przestała działać hydraulika, wyrwało kawałek uszczelniacza z pompy i paprochy zaklinowały zawór w rozdzielaczu, jeszcze tylko kule zamienię na haki a po za tym jest spoko części tanie jak barszcz jestem zadowolony

#54 Share jonek

jonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:55

Nowy Belarus

Ten temat był z deka wertowany już w temacie o Pronarze i Berausie ale nic sie konkretnego nie dowiedziałem. Czy Nowy Belarus (orginał z białorusi) jest godny uwagi i kupna ? Jak to jest z tymi wyciekami ? Może ktoś ma to cudo ? Chodzi mi o model o mocy 81 km :P

Posiadam mtz 1025 to fakt ze skrzynia jest nie dopracowana powinni być synchronizowany reduktor ale z ruszeniem na szosowych pustym to nie ma żadnego problemu nawet ruszam załadowana przyczep do 4t

Edytowany przez Matey, 23 listopad 2008 - 00:26.

#55 Share Mtz1221Sosnowka

Mtz1221Sosnowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 10:22

Nowy Belarus wycieki likwidować na bierzaco jak ciekną przewody i dokręcanie nic nie daje to wymieniać na polskie , maja więcej oplotu i lepsze stożki , nie trzeba tak mocno dokręcać jak ruskie , nowa hydraulika jest mniej zawodna tylko najczęściej byle jak zmatowana, ale wszystko da sie poprawić to nie jest takie trudne i niekosztowne , jak wszystko jest na miejscu wyregulowane i nie ma przecieków to będziesz zadowolony

#56 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:59

Nowy Belarus ja miałem brac 820 tego z krzyzakowym mostem mocniejsza hydraulika turem.powiedział mi zazestaw 85 tys mysle ze nie duzo nie chciał w tej cenie dać chakowych koncówek ale to to juz by sie dopłaciło ja mysle ze na takie potzreby jak u mnie wystarczył by mam ok 35 ornej i łąk ze 20 takich dzikich. w dodatku miała byc zostawiona 385 do pomocy i 360 mysle ze na taki areał to by sie nie męczył za bardzo przy pomocy dwuch ursusów jak myślicie?? najgorsze jest to ze trzeba troszke inaczej podchodzic do sprawy w gosp mlecznych bo przy chodowli bydła to jest durzo wiecej roboty bo taki gosp który nie ma chodowli tylko roślinna na takim samym areale niej bedzie sie ciagnik zuzywał i pracował bo posieje i stoi tylko pielegnacja potem zbierze poorze posieje i stoi znowu a przy chodowli bydła poorze posieje juz trzeba ruszac z sianokosami sianokosy sie koncza zniwa zniwa sie konczą kukurydza i znów sianie i z doświadczenia wiem ze pomiedzy tymi pracami jest mały odstep czasowy aw miedzy czasie jeszce a to obornik a to zwożenie sianka sianokiszonki itd. wiec tak z ojcem po przemysleniu wywnioskowalismy ze do takiego gosp które choduje to trzeba brać pare koni wiekszy ciagnik ale nie zawsze to w praktyce wychodzi. my bralibysmy 820 bo 385 daje rady ale ledwo przy tym areale siłe ma itd tylko czasowo a razem powinny dawac spokojniutko. miał być juz we wrzesniu ale ojciec zachorował i narazie zrezygnował z zakupu ciagnika

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 08:24

Nowy Belarus arosso to raczej zależy jakie masz maszyny po c 385, bo ogólnei to i 820.3 sobie poradzi, ale ja bym pomyslał o czymś mocniejszym tak ponad 90-100km, bo i tak pewnie częsć maszyn po 80tce będziesz wymieniał a tak miałbyś czym w polu robić konkretną roibotę i szybciej śmigać,

#58 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 08:37

Nowy Belarus Ferdek ma racje weź coś mocniejszego na turbince np 952 lub 1025, po co później żałować

#59 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 08:48

Nowy Belarus a nawet jak starymi maszynami od 80`tki bys robil to przeciez mocniejszym lepiej,szybciej i wygodniej a jak sa fundusze to i maszyny warto wymienic na lepsze

moja koleżanka a raczej jej tato maja pronara 82a i kupili belarusa tego 952 z turbinka i smigaja na mniejszych maszynach takich do c360 :lol: i tez jakos robia, ale wtedy sprzet jest niewykorzystany
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 listopad 2008 - 21:10

Nowy Belarus mysle ze mtz jako ciagnik pomocniczy bylby dobry ale nie pronara tylko orginal z bialorusi

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Dodaj odpowiedź