rolnikbbr

John Deere 1075-Opinie

Polecane posty

witam kolegów mam john deere 1075 1 sezon bardzo dobrze jedyna awaria łożysko na wale młocarni ale poszło w miarę szybko rozebrane w 3godziny założone w 2 bez schematu było by dużo dłużej, tak po za tym to jestem bardzo zadowolony, mam pytanie jakim biegiem kosicie bo ja 2 i przyśpieszacz na max, i prawde mowiąc nie da sie wykosić więcej niż 1.20 w godzine bo zaczynam gubić ziarno, plon pszenicy z ha 7ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Koledzy w wolnych chwilach chcę przeswietlić i posprawdzać mój kombajn, chcę wyjąć podsiewacz w 1075 i nie bardzo wiel jak poodkręcałem go z przodu i z haczyków po bokach ale on nie bardzo chce wyjść. Opuszcza się cały aż z sitami. Jeżeli ktoś ma jakieś doswiadczenia to prosiłbym o instrukcję jak go wyjąć gdyż samemu może zająć mi to dużo czasu. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zdemontowałeś przenośnik pochyły? bo podsiewacz bynajmniej 970 wysuwa się jak szufladę do przodu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Przenośnik pochyły podnosisz do góry i ewentualnie odpinasz jeden siłownik żeby wyciągnąć podsiewacz na bok. Najpierw jednak musisz wyjąć sita górne i dolne, wejść do środka i odkręcić podsiewacz od wałka napędzającego. Chyba że chodzi Ci tylko o wyjęcie jego części którą się poprostu w 1075 odpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Tak skrzyp chodzi mi o tą pełną część zaraz za podajnikiem pochyłym, odpiołem przó ale tam nic ani mysli wychodzić. Mam wrażenie że tak jak piszesz trzeba to wszystko wykręcać. Mnie chodzi o wyjęcie tej części która jest pod młocarnią ale to cały jeden duzy element aż do sit i nie wiem czy isnieje możliwość wyjęcia tej pierwszej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A mógłby ktoś podać długość i szerokość kombajnu? W necie znaleźć nie mogę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak skrzyp chodzi mi o tą pełną część zaraz za podajnikiem pochyłym, odpiołem przó ale tam nic ani mysli wychodzić. Mam wrażenie że tak jak piszesz trzeba to wszystko wykręcać. Mnie chodzi o wyjęcie tej części która jest pod młocarnią ale to cały jeden duzy element aż do sit i nie wiem czy isnieje możliwość wyjęcia tej pierwszej części?

 

 

Tez chciałem ta przednią cześć podsiewacza wyjać ale odpiecie tych haczyków nic nie dało i zostawiłem to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

witam panowie mam prośbę!!! czy posiada ktoś opis poszczególnych elementów w kabinie(jak się obsługiwać do czego służą poszczególne wajchy,przyciski)PROSIŁBYM O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsza wajcha ta czerwona to przyśpieszacz jazdy ta z tą czerwona rączka,nastepną podnoszisz heder,kolejną podnosisz motowidła za nią jest od wysuwania motowidel przód tyl.Te z lewego boku pierwsza od siedzenia po pociagniecu do góry właczasz heder a naciskając tą kulke i cisnąc w dół uruchamiasz mechanizm zwrotny hederu(pomocne przy zabiciu słomą rzepaczaną)Nastepna za nia służy do właczania mlocarni kolejna sluży do oprozniania zbiornika ziarna.Na samej górze obok gazu masz otwieranie rury z zabezpieczeniem metalowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

a ten mały pedał na środku obok kolumny kierowniczej do czego służy, aha i jeszcze jedno gdzie jest gaz przy nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolumne kierownicza masz ruchomą przód tył i ustawiasz sobie ja wg własnego uznania a ten pedal służy własnie do blokowania tej kolumny.Gaz ręczny masz z lewej strony siedzenia nad tymi trzema wajchami slużacymi do wlaczania hederu ,młocarni i wysypu ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Z informacji które udało mi sie odnależć na stronach wynika ze ostatni model 9XX produkowany był do 1982 r. Więc nie ma mowy zeby trafiały sie modele 9XX z np 84 r. Pamietaj kolego ze kola czesto sa z innego modelu. Te maszyny maja ponad 30 lat wiec roznie rzeczy mogły sie z nimi dziac. Jak potrzebujesz dokładych informacji to sprawdz w serwisie i bedziesz miał pewność. Ale jestem pewien ze od 82 roku produkowano juz modele 10XX. Wiekszoszć modeli 9XX to niestety lata 70. Pozdrawiam.

 

Tu masz wszystkie dane

www.combinestheworld.pun.pl/viewtopic.php?id=145

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staniu    0

Witam. Niedawno nabyłem kombajn John Deere 1075 i mam troche znikomą wiedze na jego temat i mam kilka pytań odnośnie jego urzytkowania, pierwsze z nich może wydawać się banalne ale nie wiem jak uruchomić rewers podajnika, czytałem gdzieś na forum że trzeba wcisnąć ten grzybek co jest na drążku i wcinąć w dół jednak tyczyło się to serii 1085, a w moim przypaku nie mam możliwości wciśniecia drązka w dół ponieważ nie ma nawet takiego wyżłobienia w obudowie, chyba że niestety mój kombajn nie posiada rewersu, jednak przeglądając ogloszenia z tymi kombajnami chyba każdy w opisie ma rewers podajnika. Nastepny problemem jest przerywany sygnał podczas włączenia młocarni na małych obrotach, po dodaniu gazu sygnał ustaje, lecz jeśli ponownie spóścimy gaz znowu zaczyna sygnalizować, czy tak powinno być czy coś jest nie tak z moim kombajnem?? Bardzo prosze o wszelkie sugestie i podpowiedzie co to może byc. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam staniu popatrz przy gardzieli czy na dolnym lub górnym wałku jest zamontowany silnik hydrauliczny lub cos na kształt rozrusznika jezeli tak to kombajn posiada rewers i wystarczy tylko dość po przewodach do włącznika który go uruchamia. To piszczenie to czujnik awaryjności bedzie piszczał poniewaz sygnalizuje spadek wartości obrotów młócarni , w przypadku kiedy bedziesz kosil a zacznie on piszczec znaczy ze masz awarie albo młocarnia sie zapchała nie wiem czy mozna to jakoś ustawis zeby piszczał naprzyklad tylko przy minimalnych obrotach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś na zbyciu przystawke zwalniającą obroty bębna młócacego do jd 1075?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makosah4    4

Witam. kupiłem w tym roku Jd 1075 h4 i nie wiem jak ustawic sita zeby nie gubił ziarna. Pomożecie ?

no i jeszcze jedno, jak to jest z radiem ? orginalnie jest czy nie ? miejsce na radio i na glosniki u mnie chyba jest. z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

Witam. Koledzy nie dawno nabyłem jd 1075 zegary w słupku i swieci sie 2 od dołu kontrolka awaryjnosci. Nie wiem od czego jest i gdzie znalezc czujnik. Pomoze ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

zastanawiam się nad kupnem jd 1075 , czytam tutaj same superlatywy o tym modelu , a jak z częściami da sie wytrzymać cenowo , droższe jak do claasa ? , wiadomo pasy , łożyska , łańcuchy , to norma że to pracuje  więc się zużywa , ale np jak wytrząsacz walnie albo sito , wał jakiś jak to wygląda cenowo , bo nie mam orientacji , wiem że sąsiadowi  walnął jakiś pas przy claasie  to płacił 700 stówek i klął jak szewc na ceny części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

witam

 

mam takie pytanie, czy wychodziły różne modele JD 1075. bo mam takiego i wujek też ma i jest kilka różnic między nimi głównie  to przyspieszenie młocarni jest inne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak wychodziły różne, między innymi napęd hydro czy wersje górskie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no mój i ten wujka jest normalna wersja bez hydro a jednak jest kilka różnic. ale mniejsza z tym ważne, że robią robotę. 

 

 

 

a mógłby ktoś zrobić zdjęcie tej naklejki przy ustawieniach wiatru, bo u mnie jest to zerwane i nie wiem czy jest tam jakiś podział czy coś. 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj