rolnikbbr

John Deere 1075-Opinie

Polecane posty

Budzyn11    0

Sprawuje sie godnie, awaryjność znikoma(dużo prościej zbudowany od bizona ,jak już coś to lepszy dostęp do naprawy) spalanie 18 L na godzine, wydajność 1ha -30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

Ja bym polecił ten kombajn znajomy ma go pierwszy sezon ale już jest z niego zadowolony .

Wydajność tak jak napisał poprzednik, awaryjność na razie nic przy nim jeszcze nie robił oprócz wymiany kilku łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo udany model. Podstawowa cecha to kabina z giętą szybą. Żaden producent kombajnów nie produkował do początku lat 90-tych takich kabin. Powoduje to że taki stary kombajn z roku 1984 może wyglądać nowocześnie i pięknie. Występują w nim 2 podstawowe usterki. Słabe mocowanie dolnego końca siłownika otwierającego rurę wysypową. Przy otwieraniu jest wszytko OK, ale przy zamykaniu szczególnie pełnej rury, lub na pochyłościach mocowanie jest odrywane od kadłuba maszyny. W wszystkich modelach jakie widziałem i znam (1065, 1075 1085) mocowanie to było pogięte, pospawane itd. Po połataniu i wzmocnieniu np. wspawaną płytką wszytko jest już OK. Druga usterka dotyczy tylko modelu 1075 i jest nią pękanie wału który napędza i mocuje kosz sitowy z podsiewaczem. Tu należy zwrócić uwagę czy jest to jeszcze fabryczny wał. Jeśli tak to polecam jego wymianę na nowy tej samej średnicy ale ze stali wysokogatunkowej. W mojej maszynie wał ten został wymieniony jeszcze we Francji na wał od tłoczyska siłownika hydraulicznego. Można go kupić z metra. Poza tym absolutny zachwyt. Nie występują w nim awarie pod warunkiem prowadzenia prawidłowej polityki niezawodności. Np. kluczowe łożyska których awaria uniemożliwia pracę wymieniam co 2000 mth - mniej więcej. Nie ważne że jest jeszcze dobre. Na złom. Uważam operatorów którzy wymieniają łożyska, paski, łańcuchy podczas żniw za technicznych idiotów. I tu właśnie pomocna jest szczególna cecha tej maszyny. Fachowo określa się ją jako podatność na naprawę i tu daję 5 +. Dobry dostęp do WSZYSTKICH mechanizmów daje możliwość weryfikacji każdego zespołu przed sezonem. No ale kto by tam sprawdzał stan łożysk w skrzyni biegów ? Co prawda zdjęcie pokrywy zajmuje góra 10 min. i wszystko mamy jasne. Doskonały dostęp do hamulców. Trzeba przyznać że konstrukcja może wydawać się aż prymitywna, ale jest to mimo wszytko rezultat doświadczeń z długą serią 900. Silnik nie do zajechania. Mój 1075 ma około 6 tys mth i nie pali nawet grama oleju. Przyznać jednak trzeba że nie widział on jeszcze sieczkarni, więc nie był wysilony. Ale mimo wszytko widząc bańki oleju jaki są nieodłącznym składnikiem wielu Dominatorów z silnikami mercedesa to odczuwam dużą satysfakcję. Jestem inżynierem mechanikiem i jeśli jest ktoś zainteresowany dokumentacją warsztatową - książką warsztatową ze schematami wszystkich systemów, rysunkami, danymi technicznymi itd to proszę o kontakt wandryskowski@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

Jaką tak naprawde ma wydajnośc JD 1075 chodzi mi tu o ha/h przy plonie 4 tony przenicy. Bo z tego co tu piszecie to dwa razy większą od bizona. Czy to mozliwe? Pytam bo zastanawiam sie nad zmiana kombajnu bo teraz mam bizona a ten 1075 to kusząca prespektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jednak, trzeba uprawiać sex z 2 lub więcej dziewczętami, lub walic po niej młotkiem, albo innym narzędziem, żeby ją zbic... PS. Tego pierwszego nie próbowałem ;) drugiego z reszta tez... :P


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klf1    0

posiadam 1075 na części jak coś potrzebujecie dzwońcie 502-047-877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z użytkowników jd 1075 ma problemy z pękającym koszem sitowym? A dokładnie chodzi mi o te miejsca mocowania tej rury nad sitem kłosowym.Czy wymiana tulejek gumowych na których mocowany jest kosz rozwiąże ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

1075 jest mniejszy posiada silnik ok 150KM.... jest starszy... 1085 H4 silnik ok 206KM napęnd hydrostatyczny, nowszy i w sumie to gówne róznice... reszta to to samo bo seria 10XX.. pozdrawiam...

 

który lepiej wybrać hmm... zależy jaką kasą dysponujesz i na ile ha Ci to potrzebne...

 

PS. przepraszam uzytkowników ale z tym rokiem produkcji pomyliłem sie z seria 11XX w sumie o niej myslałem pisząc o 1085....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

1085 - 6 wytrząsaczy, co za tym idzie szerszy heder do nawet 5,5m, do tego hydro - wygodniejszy, nowszy niekoniecznie, bo były produkowane w tym samym czasie,z tymi końmi przesadziłeś, choc nie wiem wg jakie normy, ale max to 195...

1075 - 5 wytrząsaczy


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

posiadam bizona i czas najwyższy go zmienić, robie nim 100 godzin na usługach i 90 godzin u siebie a ma juz 29 lat. jaką ma wydajność jd 1085 H4? bo chyba go wybiore albo

Claasa dominatora 96 sl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
posiadam bizona i czas najwyższy go zmienić, robie nim 100 godzin na usługach i 90 godzin u siebie a ma juz 29 lat. jaką ma wydajność jd 1085 H4? bo chyba go wybiore albo

Claasa dominatora 96 sl.

 

 

tu mósisz sam zadecydować i najlepiej porozmawiać z uzytkownikami classa takiego jak i jd.... jeden i drógi kombajn jest godny polecenia... o ile dobrze mi sei wydaje to class jest mniejszy 5 wytrzasaczi i silnik i bez hydro (ale tu peny nie jestem)... obie firmy są b.dobre... i wg. mnie którego bys nie wybrał będziesz zadowolony... (to moja opinia) nawet z wyglądu jeden i drógi jest fajny.. ale JD w "akwarium" ładniejszy.... a także wydaje mi sie, zę JD wydajniejszy...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klf1    0
Co jest z nim nie tak ze sprzedajesz go na częsci?

spalony silnik!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja mam troszkę starszego johna bo 965 83r cheder 3 70metra silnik125koni ale chodzi super mam go 3 lata i jak na razie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj