Lukas85

Claas mercator 70-Demontaż klepiska

Polecane posty

Lukas85    37

mam problem z wyjeciem klepiska w kombajnie claas mercator 70. po odlaczeniu hedera z podajnikiem, gdy juz widac cepy nie mam mozliwosci wyjecia klepiska bo rama kombajnu ma wspawane po bokach katowniki ktore nie pozwalaja na wysuniecie klepiska do przodu. Moze ktos mial podobny problem? Chyba jedyna mozliwoscia jest wyjecie kelpiska po wymontowaniu odrzutnika i cepow mlocacych przez boczny otwor ale to strasznie skomplikowane


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Kolego klepisko można wyjąc tylko i wyłącznie stojąc przodem do młocarni -z lewej strony.Musisz zwalić te kółko do łoma odkręcić obudowę łożyska oraz

tą okrągłą przesłonę czy zaślepkę -jak zwał tak zwał .Ja wyciągałem w ten sposób i klepisko i młocarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

dzieki za odpowiedz tak mi tez sie wydawalo ze przez ten otwor mozna je wyjac ale to strasznie duzo roboty niestety


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varioTigeer    0

mam takie pytanko moje klepisko przy senatorze jest już troche pouszkadzane czy można je w jakiś sposób naprawić, czy jest możliwość oczywiście za rozsądne pieniądze kupić nowe klepisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
mam takie pytanko moje klepisko przy senatorze jest już troche pouszkadzane czy można je w jakiś sposób naprawić, czy jest możliwość oczywiście za rozsądne pieniądze kupić nowe klepisko?

 

A jak pouszkadzane ? Jeśli masz np: druty porwane to bez problemu wymienisz je -ja zastosowałem drut do spawania acetylenem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varioTigeer    0

druty pourywane i te blaszki powyginane w kilku miejscach od uderzeń kamieniami taniej bedzie zregenerować klepisko niż kupić nowe w takim kombajnie com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu    0

Ja w tym roku robilem remont i kupilem nowe orginalne druty do klepiska,a te plaskowniki wyklepalem i teraz jest super.Koszt wszystkich drutow,nie pamietam dokladnie ale gdzies ok.200zl. bez kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiel    0

Nieprawda że jedyny sposób aby wyjąć klepisko w merc 70 to ten z rozbieraniem kombajna z boku. Jeżeli potrzeba wyjąć same klepisko jest o wiele prostszy i lżejszy sposób. Wystarczy odkręcić i podnieść do góry wytrząsacze, odkręcić kilka śrubek i to bez potrzeby demontażu cepów, odrzutnika i całej reszty. Klepisko wysuwa się bardzo lekko do tyłu nad sitami. Sam to sprawdziłem i bez niczyjej pomocy (bo akurat nie było nikogo) przez jeden dzień wyjąłem klepisko, naprawiłem co tam było trzeba i włożyłem je na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruski    0

Tobiel masz w 100% racje bo sam tez wyciągałem klepisko w mercatorze i robiłem to tyłem bo jest łatwiem.Napoczątku myślałem że zrobie to bokiem ale puzniej zrezygnowałem :D Tyłem łatwiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikas    0

Witam.

Sam mam Claasa Mercatora 70 i wymieniałem klepisko. Wyjęliśmy go nawet w bardzo prosty sposób, a mianowicie od tyłu. Weszliśmy przez tył do środka kombajnu, odkręciliśmy sróbki przy blachach utrzymujących klepisko i wyszło. Polecam ten sposób - mało rozkręcania. Wyjęliśmy to w jakieś 2 godziny ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikuslaw    0

Witam!

Gdzie można kupić druty do klepiska ? albo czym mozna zastąpić bo połowe mam do wymiany . A swoją drogą ciekawe z czego sa te druty czy to zwykła stal nisko węglowa,hartowana?

Jakby ktoś mógł podpowiedzieć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śmiało możesz je zastąpić drutem kupowanym w zwykłym składzie ze stalą, to jest zwykły drut fi 3,5mm.

Skorzystałem z porady tamtejszego pracownika i kupiłem ten ocynkowany, ponoć ciut twardszy od tego zwykłego. Jak dorabiasz to zakładaj dokładnie tak jak były wkładane oryginały.

 

 

Oto efekt

post-42053-0-49295200-1408892536_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F312    0

Możecie konkretnie powiedzieć Panowie co konkretnie odkręcaliście przy wyjmowaniu klepiska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikuslaw    0

Tylna os z kołami dopiero wtedy mogłem wyciągnąć podsiewacz no i wytrząsącze z przedniego wału odkręcić podnieść na max. A jeszcze musiałem z tyłu poprawić podparcie na szerokość podsiewacza tak żeby swobodnie można cofnąć do wyciągnięcia bo nanim mi zależało. Jak już miałem to od kręcone to tylko fartuch no i zostanie klepisko.

Edytowano przez Fikuslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0
Witam potrzebuję pomocy,jak wyciągnąć klepisko .Z tyłu wyciągnąłem wytrząsacze , odkręciłem 4 śruby trzymające klepisko, został mi tylko kłosownik .Jak go wypiąć by wyszło klepisko.Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj