Skocz do zawartości

Zdjęcie

klepisko w Claas mercator 70

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 18 lipiec 2008 - 14:07

klepisko w Claas mercator 70 mam problem z wyjeciem klepiska w kombajnie claas mercator 70. po odlaczeniu hedera z podajnikiem, gdy juz widac cepy nie mam mozliwosci wyjecia klepiska bo rama kombajnu ma wspawane po bokach katowniki ktore nie pozwalaja na wysuniecie klepiska do przodu. Moze ktos mial podobny problem? Chyba jedyna mozliwoscia jest wyjecie kelpiska po wymontowaniu odrzutnika i cepow mlocacych przez boczny otwor ale to strasznie skomplikowane
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klepisko w Claas mercator 70 Dzisiaj, 13:20
  •  

#2 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 15:39

klepisko w Claas mercator 70 Kolego klepisko można wyjąc tylko i wyłącznie stojąc przodem do młocarni -z lewej strony.Musisz zwalić te kółko do łoma odkręcić obudowę łożyska oraz
tą okrągłą przesłonę czy zaślepkę -jak zwał tak zwał .Ja wyciągałem w ten sposób i klepisko i młocarnie.

#3 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 22 lipiec 2008 - 15:08

klepisko w Claas mercator 70 dzieki za odpowiedz tak mi tez sie wydawalo ze przez ten otwor mozna je wyjac ale to strasznie duzo roboty niestety
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#4 Share varioTigeer

varioTigeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:56

klepisko w Claas mercator 70 mam takie pytanko moje klepisko przy senatorze jest już troche pouszkadzane czy można je w jakiś sposób naprawić, czy jest możliwość oczywiście za rozsądne pieniądze kupić nowe klepisko?

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 06:41

klepisko w Claas mercator 70

mam takie pytanko moje klepisko przy senatorze jest już troche pouszkadzane czy można je w jakiś sposób naprawić, czy jest możliwość oczywiście za rozsądne pieniądze kupić nowe klepisko?

A jak pouszkadzane ? Jeśli masz np: druty porwane to bez problemu wymienisz je -ja zastosowałem drut do spawania acetylenem .

#6 Share varioTigeer

varioTigeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 19:26

klepisko w Claas mercator 70 druty pourywane i te blaszki powyginane w kilku miejscach od uderzeń kamieniami taniej bedzie zregenerować klepisko niż kupić nowe w takim kombajnie com?

#7 Share Misiu

Misiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 październik 2008 - 13:12

klepisko w Claas mercator 70 Ja w tym roku robilem remont i kupilem nowe orginalne druty do klepiska,a te plaskowniki wyklepalem i teraz jest super.Koszt wszystkich drutow,nie pamietam dokladnie ale gdzies ok.200zl. bez kombinacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 00:44

klepisko w Claas mercator 70 Nieprawda że jedyny sposób aby wyjąć klepisko w merc 70 to ten z rozbieraniem kombajna z boku. Jeżeli potrzeba wyjąć same klepisko jest o wiele prostszy i lżejszy sposób. Wystarczy odkręcić i podnieść do góry wytrząsacze, odkręcić kilka śrubek i to bez potrzeby demontażu cepów, odrzutnika i całej reszty. Klepisko wysuwa się bardzo lekko do tyłu nad sitami. Sam to sprawdziłem i bez niczyjej pomocy (bo akurat nie było nikogo) przez jeden dzień wyjąłem klepisko, naprawiłem co tam było trzeba i włożyłem je na miejsce.

#9 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:36

klepisko w Claas mercator 70 Tobiel masz w 100% racje bo sam tez wyciągałem klepisko w mercatorze i robiłem to tyłem bo jest łatwiem.Napoczątku myślałem że zrobie to bokiem ale puzniej zrezygnowałem :D Tyłem łatwiej :D

#10 Share wojteklub

wojteklub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:29

klepisko w Claas mercator 70 a jak wyjąć klepisko w mercaror bez cyfry też od tylu czy odjechać mam hedrem i gardzielą

#11 Share ikas

ikas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:53

klepisko w Claas mercator 70 Witam.
Sam mam Claasa Mercatora 70 i wymieniałem klepisko. Wyjęliśmy go nawet w bardzo prosty sposób, a mianowicie od tyłu. Weszliśmy przez tył do środka kombajnu, odkręciliśmy sróbki przy blachach utrzymujących klepisko i wyszło. Polecam ten sposób - mało rozkręcania. Wyjęliśmy to w jakieś 2 godziny ;)

Pozdrawiam

#12 Share Fikuslaw

Fikuslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:27

klepisko w Claas mercator 70 Witam!
Gdzie można kupić druty do klepiska ? albo czym mozna zastąpić bo połowe mam do wymiany . A swoją drogą ciekawe z czego sa te druty czy to zwykła stal nisko węglowa,hartowana?
Jakby ktoś mógł podpowiedzieć,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2014 - 16:02

klepisko w Claas mercator 70 Śmiało możesz je zastąpić drutem kupowanym w zwykłym składzie ze stalą, to jest zwykły drut fi 3,5mm.
Skorzystałem z porady tamtejszego pracownika i kupiłem ten ocynkowany, ponoć ciut twardszy od tego zwykłego. Jak dorabiasz to zakładaj dokładnie tak jak były wkładane oryginały.

Oto efekt

Załączone miniaturki