Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bogballe

123 odpowiedzi na ten temat

#61 Share adamgie

adamgie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:52

Bogballe weź L2, jeśli chcesz rozsiewać na 18 metrów. Mam M1 z 1996 roku, który mechanicznie jest taki sam jak L1 i na 18 metrów rozrzuci tylko ciężkie nawozy azotowe (np. CAN czy saletra kędzierzyńska). Też przymierzam się do L2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bogballe Dzisiaj, 05:07
  •  

#62 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:25

Bogballe A zjakim wyposażeniem go bierzesz i za ile? ;)

#63 Share Wojjtas

Wojjtas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:47

Bogballe a jak ten roziewacz ustawiasz ? bo mam taki tylko nie ma zadnej tabeli itp

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 08 maj 2012 - 10:38

Bogballe Witam, czy posiada ktos rozsiewacz Bogballe CII -1000 i czy potrafi go odpowiednio ustawic? HELP

#65 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:10

Bogballe Witam!
Czy posiada ktoś z Was w rozsiewaczu Calibrator Icon?
Mam zamiar nabyć rozsiewacz L2 i nie wiem czy brać ten komputer. Jak on działa, tak jak w opryskiwaczy, że utrzymuje stałą dawkę wysiewu niezależnie od prędkości jazdy i czy cała obsługa rozsiewacza odbywa się wtedy z poziomu komputera (start, stop, wysiew graniczny i ustalenie dawki)?

#66 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:44

Bogballe Od pewnego czasu chodze z zamiarem kupna rozsiewacza. Byłem prawie zdecydowany na Raucha MDS 11.1 lub 17.1 ale natrafiłem gdzieś właśnie na firmę bogballe. Myślicie że duńska konstrukcja przebija niemiecką?

#67 Share kierownik1922

kierownik1922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 11:51

Bogballe Wiatm!
Pozsiada ktoś może polską intrukcje do bogballa M1 trend?
Co należy zrobić aby go przestawić z 12 metrów na 15?
Pozdrawiam!

#68 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:20

Bogballe Ja mam skany takiej instrukcji. Przypomnij mi się w weekend to Ci prześlę jakiś link. Z wysiewem na 15 m lekkich nawozów może być problem, ale może da radę. Z tego co się orientuje to szerokość rozrzutu ustawiasz tylko pochyleniem rozsiewacza i wysokością podniesienia.

Ja mam L1 i jestem zadowolony. Mam go z 5 lat i prawie nie ma śladów korozji, powłoka lakiernicza bardzo dobra.

Jeśli szukacie tabel wysiewu to wszystkie są na stronie Bogballe, bardzo dobrze sprawzdają się te tabele, przynajmniej dla L1.

Myślę teraz nad przerobieniem sterowania zasuwą swojego L1, bo mam na dźwignie, a już C-360 sprzedałem i teraz ta dźwignia nie za bardzo mi pasuje, bo może zachaczyć o kabinę. Oryginalne sterowanie na linkę lub hyraulikę kosztują 1900 zł - nie ma różnicy w cenie.
Zrobiłem sobie kalkulacje, że dobre sterowanie hydrauliczne do zrobienia ze własnym zakresie to koszt 1000 zł: siłownik 2 stronnego działania, dodatkowy rozdzielacz z regulowanym przepływem - bo żaden dławik tu się nie sprawdzi, węże i końcówki. Więc też sporo kasy. Myślałem, żeby zrobić sterowanie na linkę, coś w stylu oryginalnego. Sprężynę do zamykania to nie problem dopasować, ale co ma być na końcu linki żeby trzymało zasuwę otwartą. Linkę w pancerzu też od czegoś bym dopasował, ale nie mam pomysłu jak ta dźwignia ma trzymać. Może macie jakieś pomysły?

#69 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 08:27

Bogballe http://chomikuj.pl/tompil6
Na chomiku zamieściłem instrukcje obsługi i katalog części do Bogballe M1 Trend. Trochę, źle napisałem w poście wyżej, bo zgodnie z instrukcją rozsiewacz ma być zawsze poziomo ustawiony, a szerokość ustawiamy na łopatkach.

Ma ktoś pomysł na tą przeróbkę rozsiewacza na linkę, ewentualne myślałem nad siłownikiem pneumatycznym, ale nie wiem dokładnie jak taka instalacja miałaby wyglądać.

#70 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:15

Bogballe Witam. Poszukuje instrukcji obsługi do Bogballe BL1000. chodzi mi głównie o tabele wysiewu. Jeśli nikt nie posiada to mógłby mi ktoś przetłumaczyć tą http://www.bogballe....arts/B-BL_D.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 23:29

Bogballe A ja mam takie pytanie bo w instrukcji dziwnie to jest troche i nie wiem czy dobrze to zrozumiałem i to co ktoś tam powyżej pisał.
Przy L2 ściezki mam co 15 metrów a rozsiewacz powinien dorzucać do następnych sciezek na prawo i lewo, no a jak wiadomo pierwsza sciezka jest od granicy 7,5 metra i co z tym systemem odwracania obrotów tarcz? wystarczy tylko zmienic na przekładni ich obrót i będzie siało tylko do granicy a nie dalej do sąsiada? Pytam bo wcześniej ojciec siał nawozy i jak ja zacząłem to mówił ze próbował to zastosować ale nierówno mu coś tam wychodziło i nie stosował tego wiecej tylko mniejszye obroty i rozsiewacz troche nizej no ale wiadomo ze to wtedy po obu stronach niezbyt równo a do sasiada i tak leci.

#72 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:01

Bogballe Jest tak jak piszesz. Rozsiewacz dorzuci nawóz do następnej ścieżki. Na początku robisz wysiew graniczny - czyli (o ile dobrze pamiętam - naklajka powinna być koło przełącznika) dźwignię wyciągasz do tyłu rozsiewacza, ustawiasz się na początku pola tak, aby przejechać wokół pola mając granicę po prawej ręce (musisz skręcać w lewo) i rozsiewasz. Z tabeli odczytujesz ustawienia. Zwróc uwagę, że przy wysiewie granicznym zmniejszasz obroty wałka. Ja to ribię tak, przy wysiewie granicznym jadę bieg wyżej i na niższych obrotach. Wówczas mam tą samą prędkość a na wałku niższe obroty. Po tym jak zrobię granicę to się ustawiam w nasstępną scieżkę, przełaczam tarcze na wysiew normalny i jadę. Stosuję rozsiew na 21 m i bardzo dokładnie wysiewa. Jestem w pełni zadowolony z L2.

#73 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:32

Bogballe Witam!
Ja niedawno zakupiłem nowy L2 jednak nie mam do niego tabel wysiewy na 18m.
Jakie Wy dostaliscie tabele przy zakupie? Ja dostałem na po polsku na 15m i po czesku na 20-24m. Czy to normalne, sprzedawca twierdzi że on takie dostał z rozsiewaczem i innych nie ma. WTF? Mógłby ktoś z Was mnie poratować i jakoś przesłać tabele? (Skan na e-mail)

#74 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:20

Bogballe Ja dostałem cały komplet - wszystko po naszemu i w różnych opcjach.
W Polsce przedstawicielem Bogballe jest firma Anderwold - na pewno Cię poratują, a póki co - proponuję http://www.bogballe-...reader.asp?S=60 .
Z tego korzystam częściej niż z książek dostarczonych z rozsiewaczem.

#75 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:57

Bogballe Witam. Ma może ktoś tabele wysiewu do Bogballe BL600?

#76 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 11:00

Bogballe Witam mam możliwość zakupu rozsiewacza bogballe ex 1600 trend i chciałbym się dowiedzieć czy byłby to dobry zakup czy może szukać czegoś innego?
http://allegro.pl/ro...3150498365.html

#77 Share grantexxx

grantexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:56

Bogballe Witajcie,
Mam pytanie odnośnie tematu, głównie do posiadaczy siewnika Bogballe DZ TREND. Mamy taki siewnik w gospodarstwie od roku 2003 współpracuje każdego roku przy około 80ha gospodarstwie, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, głównie z powodu stanu lakieru po bądź co bądź 10 latach użytkowania, nie zawsze zgodnie z instrukcją :D (mycie itd.). Pytanie jest odnośnie tabel wysiewu. Fabrycznie kupiliśmy ten siewnik z ręcznym zamykaniem i tego dotyczyła instrukcja, a później domówiliśmy hydrauliczne zamykanie. Nigdy nie korzystaliśmy z tabel proponowanych przez producenta, sami sukcesywnie ustalaliśmy dawki, ale ostatnio zastanowiło mnie dlaczego to co podaje producent totalnie różni się od skali która sprawdza się w moim przypadku. Dziwi mnie to że skala na tym zamknięciu ręcznym jest do 4 kresek (1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 2.0) a w zamknięciu hydraulicznym do 8 kresek(1.0, 1.1, 1.2, ... 1.8, 2.0) i np. przy prędkości 12,7km/h polifoskę 8 sieję w ilości 200kg/h przy ustawieniu: 2 i 1/2 kreski a w tabelach tak bardzo się to różni, jak to rozumieć? jak u was to wygląda?

#78 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:50

Bogballe Mam pytanko ad. rozsiewaczy typu B i BL (jedno talerzowe ). Miał może ktoś styczność z tym wynalazkiem, lub takowy posiadał ? Sprawdza się to rozwiązanie wysiewu? Idzie tym przyzwoicie usiać nawóz, czy to raczej sprzęt w stylu lejka - czyli z dokładnością wysiewu nie ma nic wspólnego? :) W moim przypadku, miałby wysiewać nawozy na śmieszną szerokość- 10m, Wg. znalezionej w necie instrukcji obsługi wygląda to pięknie, ale jak to się ma w praktyce?

Edytowany przez Stefano1, 23 styczeń 2014 - 20:52.

#79 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 18 maj 2014 - 21:32

Bogballe Witam kupiłem rozsiewacz Bogballe D1000 i mam pytanie jak z jego dokładnością siewu czy da radę dorzucić na 18m i czy rozsieje nim wapno? A jeśli ma ktoś tabele wysiewu oryginalną lub własną z obserwacji a był by w stanie się nią podzielić to będę bardzo wdzięczny z góry dzięki za pomoc wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zelek185

zelek185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 18:19

Bogballe Sprzedam łopatki wysiewające do rozsiewaczy Bogballe w cenach hurtowych. Gwarancja najniższych cen w Polsce.
Telefon: 531 200 908
Emial: zelek185@wp.pl

Dodaj odpowiedź