Polecane posty

Tadeusz1212    2

@Teddy obroty masz dobrze ustawione, nie ma co kombinować i podkręcać bo mogą tylko problemy wyjść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dane silnika C 360.

S-4003

moc 52 KM

2200 obr/ min

moment obrotowy 19 kGm przy 1500-1600 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Dane silnika C 360.

S-4003

moc 52 KM

2200 obr/ min

moment obrotowy 19 kGm przy 1500-1600 obr/min.

 

Tak jak myślałem ze przy 2200 obr/min osiąga maksymalna moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Żeby uściślić maksymalny moment obrotowy odpowiada maksymalnej mocy (te same obroty) 1500-1600 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

Ja mam ten sam problem w mojej 60 najpierw musiałem go piłować kilka razy niechiał zapalić jak zapalił to nieumiał wejść na wysokie obroty na kosiarce przy wysokich obrotach gasł. zrobiłem korek zmieniłem pompkęz zasilającą wtryski wkońcu dalek pompędo regeneracji teraz pali tylko że jest pewien problem bo chyba zle ustawiłem pompę wtryskową jak ja ustawić poprawnie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Myśle że do C-360 pasowała by pompa od LTZ.Moc 55KM wtryski takie jak w ursusie , nawet to samo ciśnienie wtrysku i z mocowaniem nie było by dużo roboty cena też przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Przypadkiem trafiłem na ten temat :P Przy okazji chciałbym podzielić się pomysłem podobnym do opisanego tu, tyle że mi chodziłoby już o konkretną pompę tj. od opla omegi A 2.3D, bo taka została nam po poczciwym kombiaku :P Jak myslicie, to ma sens, bo nie pytam czy wykonalne, uważam że tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ostatnio wysiadła mi pompka wtryskowa w MF 255, założyłem pożyczoną od tarpana, powiem jedno, różnica wieeelka, licznik nie starczał przy gazie do dechy, spokojnie dochodził do 2800 zbrotów na minutę, nawet przy dobrych ustawieniach dochodził do 3 tyś, skręciliśmy ją do 2500, bo nie chcemy znowu robić wału, bo bardzo prawdopodobne, że jak pójdzie do ciężkiej roboty, to wał by pękł przy 3 tyś obrotów, 2,5 tyś już wystarcza w zupelności, ale to była taka ciekawostka, jak będzie się zanosić na większy remont, to skręce go spowrotem na 3 tyś, zobaczymy co się będzie działo, jak nic to dalej będzie służył aż do pęknięcia wału :P A co do pomysłu autora to jak najbardziej tkał bym do C-360 taką pompke, bo jednym słowem warto :P Na 100% zyskała by na żwawości silnika, i całkiem innym obliczu C-360 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

No więc warto, silnik żwawszy, mocniejszy według Ciebie :P Ale czy w 2 stronę dałoby się pójść? Tzn, przy podobnej mocy lub nawet nieco niższej (do ciężkich prac jest inny ciągnik już) dałoby się obniżyć zużycie paliwa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Mam pytanie odnośnie obrotów w 360. Dzisiaj ciągnik zachowywał się inaczej niż normalnie, sytuacja wygląda mniej więcej tak: gaz ręczny ustawiłem na 800 obr/min, dodałem gaz nożny na np. 2000 i wtedy odpuściłem tak, żeby obroty zeszły do 800. Jednak ciągnik traci obroty do np. 500 i dopiero wtedy zbiera się i wchodzi na ustalone wcześniej 800. Tak jest za każdym razem. Jest to dla mnie co najmniej niewygodne i bardzo denerwujące. Może mi ktoś powiedzieć co się stało???

Pompa regenerowana 1,5 roku temu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

pompe robił Ci ktoś, ale może nie zajrzał do regulatora obrotów, i teraz jeżdzi po obrotach??


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

U mnie też tak jest, silnik po remoncie dwa lata temu (ponad 500 mtg zrobiła od tamtego czasu), pompa była nowa fabrycznie kupiona jeszcze w latach 90-tych.

Jak nie jest jeszcze rozgrzany to potrafi nawet zgasnąć po nagłym 'odpuszczeniu' nożnego gazu, ale tak poza tym to mi to nie przeszkadza.

Ale przed remontem było podobnie i nic się nie działo przez wiele lat.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Muszę jeszcze wszystko dokładnie przejrzeć i wyczyścić. Filtry wymieniane ostatnio ale może siedzieć coś w przewodach. Może się tak dziać jeśli dostaje za mało paliwa na niskich obrotach??


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9
pompa sekcyjna ma inne ciśnienie robocze niż pompa roztacyjna róznica ciśnien wynosci 20 mpa jak ustawić tak pompę sekcyja na ciśnienie rotacyjne to jej zywitnośc raczej bedzie krótsza.dla pompt sekcyjnych wynosci 165MPa dla rotacyjnych 185 MPa.moim zadaniem proba zaistalowania pompy rotacyjnej do 360 to sporo przerubek z napedem i trzeba stozyć nowe mocowanie dla pompy.

czesc zauwazyłem zasadniczy bład w twojej wypowiedzi chodziło ci ci raczej o bary(atmosfery) 20Mpa to 200 barow niemozliwe jest tak duze cisnienie pozatym mam perkinsa i jestem pewiemn ze masz bład pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek123    0

Witam,

 

mam pytanie co do oleju w pompie wtryskowej, kilka razy wlewałem olej ale ubywa a jak przechyliłem ją to nie olej ciekł tylko ropa z olejem wymieszana czy u was też tak jest ??

 

wczoraj wymontowałem pompę bo wiozę do sprawdzenia i później regeneracja.

I może ktoś wie do czego służy małe wyjście z tyłu pompy (myślę że to nadmiar oleju ale mogę się mylić)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

olej masz wymieszany z ropą bo pompa zasilajaca już jest zurzyta i przepuszcza rope do środka pompy wtryskowej, a ubytek może być wynikiem zuzytego simeringu na osi wałka pompy lub tez u mnie tak jest nie wiem czemu że włąśnie tym przelewem wygania olej z pompy jak zaleje do górnej kreski i popracuje cały dzień to jest ponizej minimum, ale poradziłem sobie z tym zatykając od dołu kawałkiem przewodu gumowego ten przelew i ściskając opaską zaciskową i teraz nic a nic nie ubywa ani nie przybywa. Sprawdz u siebie tez może tak masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek123    0

Pompę już założyłem, jest po regeneracji, wymienione zostało wszystko co się wymienia, była bardzo zużyta.

 

Przestał lecieć niebieski dym przy odpalaniu i jest nie do porównania moc ciągnika.

Koszt regeneracji wyniósł 260zł+na rok gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a pompę zasilającą wymieniałeś czy stara została, jak zostawiłeś starą to jak nie bedzie teraz nic przybywało ropy niech chodzi, a jak znów ropa bedzie dostawać się to wymień na nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

skoro u ciebie tam 5 stówek kosztuje regeneracja bez wzgledu na to co wymienia to ja osobiście oddałbym swoją do regeneracji bo i tak taniej wyjdzie o prawie 100 zł, a co swoja to swoja... A w tamtej z allegro nie masz pewności co było wymieniane itp a masz nawet drozej bo 580 zł. A jak zawieziesz do naprawy to dostaniesz na rok gwarancje, co to znaczy 6 m-cy prawie tyle bedzie stał w zimie bo co bedziesz nim robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

u nas regeneracja pompy kosztuje 300zl pompa na wymianę nowe części rok gwarancji lub 250zł pompa na regenerowanych częściach pół roku gwarancji gościu daje.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj