Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#161 Share crisgood

crisgood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 15:29

Pompa wtryskowa ja kupilem warszawskie za 40 zl za szt. cisnienie ustawilem na 150 z uwagi nato ze pompa niejest pierwszej mlodosci
i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 02:36
  •  

#162 Share pakular

pakular

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:19

Pompa wtryskowa Na kole zamachowym oprócz tego co napisałem wcześniej znalazłem jeszcze dwie poziome kreski obok siebie ( w odstępie około 8mm od siebie), i teraz mam pytanie czy te kreski do ustawiania kąta powinny się znajdować tuż obok tego prostokątnego wycięcia na kole zamachowym?? Bo te kreski, które znalazłem są tuż powyżej tego wycięcia.

#163 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 01:27

Pompa wtryskowa Troche sie pomylilem trzy kreski sa w c4011 a w c360 sa dwie kreski ale nie wiem jak leza wzgledem tego wyciecia. Te co znalazles sa pewnie wlasciwe. Kreska na odudowie powinna znajdowac sie pomiedzy tymi kreskami.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#164 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 13:46

Pompa wtryskowa Apropo kręcenia to mam pytanko. Rano jak zawsze próbuje odpalic ciagnik c 360 to tak długo trzeba krecic i idzie tylko dymek biały z komina. Po chwili zacznie wchodzic na obroty ale zgasnie i tak trezba powtórzyć ze 3 razy i dopiero pozniej odpali i bedzie chodził. co jest przyczyna tego??? (wtryskiwacze sa sprawdzone i pompa po regeneracji).

#165 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 styczeń 2009 - 14:02

Pompa wtryskowa

Zgadza się kolego ząbek ząbkiem ale żeby poprawnie ją ustawić musisz odszukać znaki DMP i GMP na koszu sprzęgłowym i podpompować paliwa i delikatne obracać jak tłok będzie w górze i paliwo drgnie to znaczy ze jest ok

Kolego jak ustawisz pompę tak jak piszesz, to życzę powodzenia w uruchomieniu silnika. Błąd rzędu 3° OWK (za późny wtrysk) powoduje wzrost zużycia paliwa o 17% przy 1500 rpm i 11% przy 2000 rpm. Natomiast przy za wczesnym wtrysku (również o 3° OWK) wzrost zużycia wynosi odpowiednio 7,5% i 4% w stosunku do kąta nominalnego. Ponadto przy za wczesnym wtrysku występuje twarda praca silnika.
Procedura jest następująca:
- w sekcję pierwszego cylindra wkręca się kapilarę,
- obraca się wałem korbowym aż tłok pierwszego cylindra zajdzie się przed połżeniem GMP,
- na kole zamachowym znajdują się dwa znaki: GMP oraz drugi znak przed położeniem GMP oznaczający początek wtrysku
- powoli obracać wałem korbowym aż drgnie paliwo w kapilarze, wtedy znak początku wtrysku powinien znajdować się naprzeciw znaku na obudowie sprzęgła
- jeżeli jest inaczej należy kąt wyprzedzenia wtrysku zmniejszyć lub zwiększyć (w zależności od potrzeby) i procedurę powtórzyć w celu sprawdzenia przeprowadzonej regulacji
Można też obserwować paliwo w króćcu pompy ale wymaga to więcej doświadczenia.

Źródło: Jacek Wasilewski Wpływ zmiany kąta wyprzedzenia wtrysku na zużycie paliwa przez silnik ciągnika rolniczego.

kolego jak ty nie potrafisz ustawic zapłonu w dieslu to nie bierz sie za wymiane pompy a przynajmniej naucz sie tego od jakiegoś mechanika a nie na forach internetowych. Pozdrowienia dla wiejskich Mc Gyweruw.

Kolego z całym szacunkiem, ale Twój post nie wnosi nic do dyskusji. Jeżeli posiadasz wiekszą wiedzę to podziel się nią z nami, a nie krytykuj innych. A jeżeli nie wiesz jak ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku to się nie udzielaj. Z góry przepraszm jeżeli Cię obraziłem.

#166 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 14:41

Pompa wtryskowa Kolego zauważ ze opisałem to samo co ty tylko bez kapilarki i trochę krócej nie przepisywałem cytatu z instrukcji obsługi heheh
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#167 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:03

Pompa wtryskowa No dobrze ale Ty pisałeś o GMP. Jeżeli ktoś ustawi początek wtrysku właśnie na tym znaku to nawet nie uda sie uruchomić silnika. A pisałem to z głowy, a nie z instrukcji obsługi.

#168 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:15

Pompa wtryskowa

Apropo kręcenia to mam pytanko. Rano jak zawsze próbuje odpalic ciagnik c 360 to tak długo trzeba krecic i idzie tylko dymek biały z komina. Po chwili zacznie wchodzic na obroty ale zgasnie i tak trezba powtórzyć ze 3 razy i dopiero pozniej odpali i bedzie chodził. co jest przyczyna tego??? (wtryskiwacze sa sprawdzone i pompa po regeneracji).

Zaworek nie trzyma paliwa.

#169 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:32

Pompa wtryskowa Przez forum to raczej pompy nie ustawisz ja napisałem mu to mniej więcej o co bryka najlepiej jak mu ktoś raz to pokarze i będzie wiedział to co napisałeś jest prawidłowym procesem ustawienia pompy zgadza się ;) a jak byś ustawił jak by na obudowie nie było znaków ???? ja miałem taki przypadek
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#170 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:58

Pompa wtryskowa

Zaworek nie trzyma paliwa.

A gdzie ten zaworek sie znajduje. Mógłbys cos troszke wiecej napisać na ten temat czy to mozna samemu zrobic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 16:03

Pompa wtryskowa Zaworek masz na pompie od niego idzie przewód do baku przelewowy samemu można zrobić go założyć nowy albo rozkręcić i sprężynę rozciągnąć
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#172 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 17:24

Pompa wtryskowa dziekuje bardzo w poniedziałek sprawdze.

#173 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:05

Pompa wtryskowa mam pytanko względem pompy wtryskowej w 3p
czym objawia się za wczesny kat wtrysku???

Opus meum est

#174 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:56

Pompa wtryskowa

mam pytanko względem pompy wtryskowej w 3p
czym objawia się za wczesny kat wtrysku???

Główne objawy to; spadek mocy, twarda praca (stuki w głowicy), trudny rozruch

#175 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 23:28

Pompa wtryskowa Ale trudny rozruch przez cały rok czy tylko zimową porą?

Opus meum est

#176 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:11

Pompa wtryskowa jezeli przesuniemy pompe do silnika to wtedy mamy opuźniony wtrysk czy przyspieszony???

#177 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:31

Pompa wtryskowa Zbliżając górę pompy do silnika zwiększamy kąt wtrysku(przyspieszamy).

#178 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:51

Pompa wtryskowa Ustawiałem dziś pompę
Opóżniłem kąt wyprzedzenia
Jest wyrażna poprawa
Ale myślę jeszcze podciągnąć trochę znaczy się delikatnie jeszcze opóżnić
Czyli odsunąć górę pompy od silnika

Opus meum est

#179 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:46

Pompa wtryskowa Witam! mam pytanie odnosnie oleju w pompie wtryskowej 60tki...czy nadmiar oleju przeplywa poprzez naped do sprezarki?? i czy uszczelka miedzy sprezarka a pompą uszczelnia ten wyciek?
Aha i jakie ilosci oleju do pompy i sprezarki? ( jezeli wogóle jest smarowana olejem z silnika )
z Góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:54

Pompa wtryskowa Pompa w C360 ma oddzielne smarowanie jak nalejesz za dużo oleju to ci wyleci koreczkiem wlewowym sprężarka ma smarowanie z silnika lejesz olej do silnika i smaruje się sprężarka a uszczelniacz między sprężarką a pompą jest po to żeby nie leciał ci olej z silnika
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88