Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#141 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 21:15

Pompa wtryskowa coś koło tego ale tylko jak masz dobrą pompę wtr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 05:46
  •  

#142 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:57

Pompa wtryskowa dla pompy roztacyjnej jak kolega podaje 18.5Mpa +-5MPa
dla pompy sekcyjnej 16.5MPa +-5MPa

#143 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:15

Pompa wtryskowa pompa sekcyjna ma inne ciśnienie robocze niż pompa roztacyjna róznica ciśnien wynosci 20 mpa jak ustawić tak pompę sekcyja na ciśnienie rotacyjne to jej zywitnośc raczej bedzie krótsza.dla pompt sekcyjnych wynosci 165MPa dla rotacyjnych 185 MPa.moim zadaniem proba zaistalowania pompy rotacyjnej do 360 to sporo przerubek z napedem i trzeba stozyć nowe mocowanie dla pompy.

#144 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:06

Pompa wtryskowa No i wtryskiwacze trzeba zmienic na inne ale to juz maly problem.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:13

Pompa wtryskowa

pompa sekcyjna ma inne ciśnienie robocze niż pompa roztacyjna róznica ciśnien wynosci 20 mpa jak ustawić tak pompę sekcyja na ciśnienie rotacyjne to jej zywitnośc raczej bedzie

Nie za bardzo rozumiem.
Autor chce wstawić pompę rotacyjną także ciśnienie ustawi na zalecane dla tej pompy, można by je nawet obniżyć do poziomu ciśnienia wtrysku c 360-165 atm. O ciśnienie bym się nie martwił, trudniejsze jest dorobienie mocowania.

#146 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:53

Pompa wtryskowa po co zmniejszac cisnienie skoro to jest wlasnie zaleta rotacyjnej... wieksze cisnienie=lepsze rozpylenie paliwa=usprawnienie procesu spalania=mniejsze spalanie

#147 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:30

Pompa wtryskowa roznica cisnienia jest wazna dlatego ze kazdy rozpzlacz na inna budowe wewnetrzna i pod innymi kontami jest rozpylane paliwo w komorze tlokowej dlatego nawet zmiana rozpylacza w ciagniku na inny model powoduje nie raz nie rowna prace silnika

#148 Share pawel261073

pawel261073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:mechanika, produkcja warzywnicza, filmy katastroficzne i s-f, muzyka dance ,disco polo i grzeczny hip-hop,imprezy ze znajomymi;tzw 'loty w miasto',

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:28

Pompa wtryskowa kolego jak ty nie potrafisz ustawic zapłonu w dieslu to nie bierz sie za wymiane pompy a przynajmniej naucz sie tego od jakiegoś mechanika a nie na forach internetowych. Pozdrowienia dla wiejskich Mc Gyweruw.

#149 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:34

Pompa wtryskowa Kolego najpierw znajdz sobie punkty na kole zamachowym (obudowie sprzęgła )i dopiero potem odchylaj od silnika czy do silnika A tak na oko to można budzik ustawić :D
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#150 Share pawel261073

pawel261073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:mechanika, produkcja warzywnicza, filmy katastroficzne i s-f, muzyka dance ,disco polo i grzeczny hip-hop,imprezy ze znajomymi;tzw 'loty w miasto',

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:34

Pompa wtryskowa przy wymianie samych końcówek często jest tak, że silnik chodzi gorzej bo stara pompa daje zbyt niskie cisnienie wtrysku aby nowe końcówki mogły normalnie pracowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share piomich

piomich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:16

Pompa wtryskowa Masz racje pawel261073, jak jest już stara pompa to tak jak koledzy wcześniej radzili trzeba zabrać wtryski i pompę do pompiarza.
A tak przy okazji jaka jest dobra cena za takie wyregulowanie wtryskiwaczy i pompy razem??, ja zapłaciłem 200zł. może przepłaciłem a moze nie- brak doświadczenia w tej kwestji.
Pozdrawiam
piomich

#152 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:29

Pompa wtryskowa U mnie za samo sprawdzenie pompy od 3P wzięli 150 zł. A za wyregulowanie chcieli jeszcze 100 zł. Więc myślę, że nie przepłaciłeś.

#153 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:01

Pompa wtryskowa Tam trzeba trafić na podwójny ząbek w tulejce z wielowypustem co przekazuje napęd na pompę, nie jeden mechanik miał z tym problem, ale mi się udało za pierwszym razem. A pompe to sobie ustaw mniej więcej na środku- ja tak mam ustawione i jest OK :D .

#154 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:06

Pompa wtryskowa Zgadza się kolego ząbek ząbkiem ale żeby poprawnie ją ustawić musisz odszukać znaki DMP i GMP na koszu sprzęgłowym i podpompować paliwa i delikatne obracać jak tłok będzie w górze i paliwo drgnie to znaczy ze jest ok
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#155 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:45

Pompa wtryskowa Dokładnie tak jak mówi @bolo12121, zgadzam sie z nim w 100 % ... :D

#156 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:00

Pompa wtryskowa Wreszcie ktoś kto się zemną zgadza heheh mimo ze trafisz ząbek na sprzęgiełku nie ma pwenosći ze jest ona dobrze ustawiona jak kolego nie ustawiałeś nigdy pompy to raczej będzie ci ciężko ale próbuj , w C360 i tak jest łatwiej gorzej w 330 :D
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#157 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:02

Pompa wtryskowa Najlepiej to wymontuj pompę i daj ja do wyregulowania w specjalistycznym zakładzie bo jeżeli nie równo silnik to jest wada pompy a nie ustawienie zapłonu tak mówi mój tata ....

#158 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:14

Pompa wtryskowa Dokładnie jeśli (szatkuje )pracuje nie równomiernie jeśli masz rano szczególnie tą porą problemy z odpaleniem tj zapala i gaśnie nie moze wejść na obroty to tylko wina pompy miałem takiego mechanika który zamiast walniętej pompy wymienił końcówki wtrysku wtedy to już była tragedia nowe wtryskiwacze a pompa nie miła siły i ciśnienia był tylko dym i dym heheh
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#159 Share pakular

pakular

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:33

Pompa wtryskowa Witam
Czy ktoś wie jak wygląda ten znacznik na obudowie (korpusie ciągnika), który służy do ustawiania właściwego kąta wyprzedzenia wtrysku w ursusie C 360 (na kole zamachowym znalazłem coś takiego " O II " - tylko pionowo, kółkiem do dołu - to jest chyba to).Czy może ktoś podesłać stosowne zdjęcie tego okienka z tym znacznikiem. U mnie jest tylko taka delikatna, lekko odstająca od poziomu kreska, ale czy to jest to??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:00

Pompa wtryskowa Na kole zamachowym sa trzy male kreski wyglada to tak
_
_
_
ale to co jest u ciebie tez jest chyba odpowiednie. Na korpusie skrzyni biegow jest mala kreska z boku tego okienka w dolnej czesci.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.