Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 20:32

Pompa wtryskowa przed pierwszym rozruchem spróbuj przepompować paliwo pompką reczną, może jak ciagnik stoi to zaworki w pompie zasilającej nie trzymają paliwa, albo sprawdz czy w pompce ręcznej jest dobry oring który jak pompujesz to uszczelnia i zasysa paliwo o gdy jest ona wkrecona to uszczelnia aby nie dochodziło powietrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 21:27
  •  

#122 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:16

Pompa wtryskowa Pompowanie nie dawało rezultatów itak kręcił tak samo. może to ten oring bo jak odkręcę i wyciągne pompkę to zawsze trysnie dośc spora ilośc ON.

#123 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 11:17

Pompa wtryskowa zen88 z tym odpalaniem to mozesz sprobowac mu delikatnie opoznic zaplon. Ale tylko delikatnie. U nas tez tak bylo ze jak byl zimny to musial kika razy obrocic. Tez tak jakby lapal ale musial sobi enazbierac w garach zeby zalapac. Przez obruceni epompy delikatnie opoznilismy zaplon. Teraz lepiej zalapuje. Na mocy nie stracil, i teraz jakby bardziej elastycznie silnik pracowal.

Albo sprobuj dac mu na rozruchu powachac cieplego powietrza do kolektora ssacego. JAk pomoze ,a nie masz problemow z moca i praca silnika to na chlodniejsze dni mozesz mu zamontowac swiece zarowe wmontowane w kolektor. Przed rozruchem podgrzac i wtedy pociagnie zozgrzanego powietrza z kolektora. Na probe mozesz mu nawet opalarke elektryczna Jezeli masz, lub suszarke do wlosow zastosowac.

Ja takie patenty swego czasu stosowalem przy mrozie -20 stopni ale do Opelka 1,7D. Za cholere nie chcial zalapac. To najpierw suszarka pozadni eogrzalem filtr paliwa, a potem wkaldalem ta suszarke w kolektor ssacy za filtrem. Wtedy wystarczylo 3-3 obroty i zapalal. Ale to w zimie przy ciezkim mrozie. 60 ma bezposredni wtrysk i powinna lapac dobrze. Ale wcale mu ni ezaszkodzi jak dostanie cielego powietrza.

#124 Share alex123

alex123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:tv-sat

Napisany 20 listopad 2008 - 12:14

Pompa wtryskowa @bartez1221 przeczytalem wszystkie posty i moge stwierdzic ze we wszystkich jes iskierka prawdy
oprucz wymienionych dolegliwosci moze byc jeszcze kilkanascie innych a mianowicie :wypalone zawory , rurka przelewowa wtryskiwaczy zatkana,
etcetera, korespondencyjnie to chyba nie naprawisz bez urazy /jak piszesz ze znasz sie nie za bardzo/
wiec zostaje fachowiec
pozdrowko

#125 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:53

Pompa wtryskowa Tylko że moje problemy z odpalaniem zaczęły się od zeszłej jesieni. Jak jest ciepło to odpala wmiarę normalnie. Będę musiał ją oddac do fachowca . Myślałem że może są jakieś "chłopskie" sposoby na rozwiązanie moich problemów. Dzięki za wszystkie rady.

POZDRO

#126 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 20:14

Pompa wtryskowa wielkie dzięki wszystkim, ciągnik narazie mi sie ani razu nie zadusił :D czyli była to poprostu wina głupiego korka i trochę syfu w układzie paliwowym. Treaz mam niestety inne problemy a mianowicie:
-dziś kiedy spróbowałem odpalić ciągnik rozrusznik zaczął przerywać, tak jakby nie miał prądu, stało mi sie sie to już ze 2 razy wcześnmiej. Niestety później już wcale nie chciał odpalić, przez co nawet nie moge do garażu wjechać. Odkreciłem rozrusznik z tyłu i wysypał sie tak jakby proszek, czu to może być tylko wina szczotek?? czy coś z rozrusznikiem. Kiedy zdjąłem mu pokrywke to załapał, ale z rozrusznika zaczął wydobywać się dym. Czy rozrusznik mógł sie spalić?? ;) (po spróbowaniu odpalenia go na styk śrób, rozrusznik zaczyna kręcić)
-drugi problem: ostatnio zaświeciła mi sie kontrolka że nie ładują mi sie akumulatory. Czyli chyba wina prądnicy bo wszystkie styki są dobre (woda w akumulatorach jest itd...) czy mogły się zurzyć szczotki w prądnicy czy coś gorszego?? (dodam że konttrolka na początku zaświecała mi sie przy wolnych obrotach, teraz świeci się cały czas)
- i trzeci mianowicie dla mnie najgorszy problem: silnik mi nie pracuje równo :D nic chyba nie ma gorszego jak nieprawidłowo pracujący silnik :D czy może to być wina nieprawidłowo ustawionych zaworów, czy pompy wtryskowej? jeżeli zawory to czy moge je sam ustawić, i jak to dobrze zrobić? bo za pompe nie bede sie brał...
prosze o pomoc, bo nie mam sie kogo doradzić, a mechanika narazie nie bede brał, bo może sie okazać że to jakieś pierdoły... pomóżcie :)

#127 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 14:58

Pompa wtryskowa Co zrobić gdy wtrysk paliwa jest nie zgodny z pracą cylindrów.Jaka jest poprawna kolejność pracy cylindrów i wtrysków.Proszę podajcie schemat kolejności cylindrów.
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#128 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 15:41

Pompa wtryskowa Kolejnosc pracy 1-3-4-2. Cos robiles z ta pompa ze tak sie dzieje? Bo to chyba nie jest mozliwe aby pracowala niezgodnie z cylindrami.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#129 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 22 listopad 2008 - 15:55

Pompa wtryskowa Rozrząd Ci się na banko przestawił.

#130 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 01:04

Pompa wtryskowa Witam,
Mam zamiar zamontować do c360 pompę rotacyjną w celu zmniejszenia zużycia paliwa i poprawienia dynamiki.
Co o tym sądzicie? Może ktoś montował?
Myślałem o pompie od Perkinsa czwórki (ursus np. 4512).
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 08:24

Pompa wtryskowa a bedzie wogóle pasować ta pompa do ursusa 360?? chyba nie predzej od zetora 7211 bedzie pasować ale spalanie napewno sie nie zmniejszy ;)

#132 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:33

Pompa wtryskowa pewnie bezpośrednio pasować nie będzie, ale skoro można do c360 zamontować turbinę lub wspomaganie to czemu nie pompę rotacyjną, sekretem oszczędności perkinsów są właśnie te pompy.
Jeśli chodzi o pompę od zetora to odpada, bo to zwykła pompa sekcyjna i żadnych rewelacji z niej nie będzie.
Swoją drogą kiedyś czytałem na tym forum, że już ktoś coś takiego do sześćdziesiątki zamontował ale nie ma namiarów na tego użytkownika a post jest sprzed kilku lat.
Szukam więc kogoś kto zrobił taki wynalazek, zawsze to lepiej wymienić trochę informacji zanim zacznie się w to inwestować. ;)

#133 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:48

Pompa wtryskowa no na pewno są oszczędne ale zużycie paliwa to nie tylko pompa wtryskowa,mi jak padła w 3P rotacyjna to założyłem rzędową z mielca i nie ma różnicy ani w mocy ani w zużyciu paliwa za to lepiej ciągnik odpala mi jak zimno jest

#134 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 23:18

Pompa wtryskowa Aby miec odpowiednia moc silnika to ta czy inna pompka musi podać odpowiednia dawke paliwa.
Żeby mniej palił trzeba by ja zmniejszyć, ale znowu miał by mniej mocy i cały czas nawet w lekkiej pracy maiła by gaz w podłodze. Zmiana pompy zmieniła by troche charakterystyke pracy silnika, więć jedynie dzeki niej można w niektórych pracach odzczuć zmniejszenie spalania. Takie jest moje skromne zdanie.
Na wielkość spalania skałada się wiele czynników.

#135 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 23:36

Pompa wtryskowa Charakterystyczna cecha pomy rotacyjnej jest to ze posiada zmienny poczatek i staly koniec tloczenia paliwa. To w pewnym stopniu przeklada sie na zmniejszenie zuzycia paliwa, a takze przy gwaltownym zwiekszeniu obrotow nie pojawia sie chmura dymu jak przy pompie rzedowej.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#136 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 19:25

Pompa wtryskowa

Charakterystyczna cecha pomy rotacyjnej jest to ze posiada zmienny poczatek i staly koniec tloczenia paliwa.

dokładnie tak,

To w pewnym stopniu przeklada sie na zmniejszenie zuzycia paliwa, a takze przy gwaltownym zwiekszeniu obrotow nie pojawia sie chmura dymu jak przy pompie rzedowej.

i właśnie o to mi chodzi.

Pozostaje kwestia, od czego pompa najlepiej będzie się nadawać?
Nie zgodzę się z opinią, że na rzędowej pompie z mielca perkins pali tyle samo co na rotacyjnej.
Kolega założył do fergusona taką pompę (była tańsza) i pali mu o 1/3 więcej niż na rotacyjnej, poza tym kultura pracy silnika się pogorszyła nie wspominając już o efektach wizualnych :)

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2008 - 19:37

Pompa wtryskowa Ja mam w MF 255 pompę rzędowa, spalanie raczej się nie zwiększyło(od 2,2 litra w górę), niestety dźwięk już nie ten :) . Warto spróbować wstawić pompę rotacyjną, największym problemem będzie jej mocowanie ale jest to do zrobienia.

#138 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:21

Pompa wtryskowa fakt silnik nie chodzi tak równo jak na rotacyjnej ale co do spalania to nie ma różnicy przynajmniej u mnie a z odpalaniem to nie mam problemów,i niech sobie kazdy myśli co chce,mówię jak jest

#139 Share krzychu12345

krzychu12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:23

Pompa wtryskowa Witam. Może ktoś podpowie mi jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczach w ursusie c 360 3p , z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damiian

damiian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:50