Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1184 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 sierpień 2017 - 15:16

Pompa wtryskowa

u mnie coś nie chce ustąpić to dostawanie się paliwa do oleju w pompie, jest na gwarancji ale robota w polu to raczej poczekam z tym, chociaż tak sobie myslę że jeżeli jest to wina pompki zasilającej, to czy mógłbym ja na gwarancji wymienić, czy w ten sposób unieważnię gwarancję? W końcu nie ma tam żadnej plomby ani nic (a pompka nowa leży w garażu bo kiedyś już chciałem ja wymienić ale wymieniłem pompę :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 914 DL FINN Turbo

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 42000.00 PLN
  • 26 paź 2017
Ursus c335 nie C 330

• 12800.00 PLN
  • 16 wrz 2017
Sprzedam ursus C-360

• 10000.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 21:15
  •  

#1162 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2046 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 11 sierpień 2017 - 20:31

Pompa wtryskowa

A praca jaka jest równa dobrze odpala i się zbiera? U mnie za dużo tego paliwa praca nie równa  zwalił mi pompę będe musiał nieść pytanie czy dobre sekcje wstawi

#1163 Share Damianb89

Damianb89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 14:56

Pompa wtryskowa Witam. Takie pytanie dziś chciałem wymienić olej w pompie paliwowej odkręcam śrubę a tam zamiast oleju zaczęła lecieć ropa a nie powinno się to stać ktoś wie co mogło się stać? Pilne

#1164 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 15:07

Pompa wtryskowa

Paliwo puszczają sekcje lub pompka zasilająca. Nic nowego w tym ciągniku.

KPK Kumurun Team

#1165 Share Damianb89

Damianb89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 15:31

Pompa wtryskowa I co z tym zrobić da się to jakoś szybko naprawić czy to coś poważniejszego? Bo tu największy okres pracy przede mną a tylko ta jedna C-360 jest do użytku
I ten olej tak nagłe przez to wsiąkł i niema?

#1166 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 16:14

Pompa wtryskowa

Najłatwiej zregenerować pompę. Chyba że chcesz w ciemno wymienić pompkę zasilającą i liczyć na to że ona była winna. Pewnie mnie zaraz forumowicze na widłach wyniosą, ale ropa, czyli olej napędowy ma właściwości smarne (np. w pompach współpracujących z silnikami Perkinsa jest jedynym smarowidłem), dlatego jak masz coś pilnego do roboty w polu to zrób, a remont na spokojnie po sezonie

#1167 Share Damianb89

Damianb89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 16:23

Pompa wtryskowa A jakbym tak wymienił tą pompek zasilającą i zalał na nowo olejem? Tylko czy tak olej po ropie jest dobrym rozwiązaniem?A związane filtry paliwa mogły by mieć z tym coś wspólnego? Bo ktoś gdzieś tak napisał
"Zarąbane" nie związane

#1168 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 19:42

Pompa wtryskowa

Nie da się samemu ot tak pompy naprawić musisz ją oddać do pompiarza.

Zawalone filtry paliwa na pewno przyśpieszają zużycie pompy wtryskowej ale na paliwo w oleju wpływu bezpośrednio nie mają. Pompkę możesz wymienić i liczyć na szczęście że to ona puszcza. Olej możesz wymienić w każdej chwili a i tak to nic nie zmieni.

A możesz też jeździć jak kolega wspomniał i niczym się nie przejmować mimo że jest tam paliwo elementy pompy są smarowane. Paliwo w pompach ma najmniej połowa 60-tek. Znajdziesz czas to oddasz do regeneracji lub jak się całkiem rozleci. Chociaż nawet zalana paliwem będzie chodzić lata jak by nigdy nic....

KPK Kumurun Team

#1169 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 sierpień 2017 - 10:30

Pompa wtryskowa

przepraszam że dopiero dziś się odzywam ale nie miałem prądu, wiadomo jak to po tych nawałnicach w pomorskim było...
Ale wracam już do pompy, u mnie jest tak że gdy na leci tej ropy za dużo to wylatuje śrubką nad tymi gdzie jest mocowana pompka zasilająca, a praca silnika jest nie zmienna jedynie co się dzieje to jadąc z góry szybciej przyśpiesza na obroty niż jak jest zalana czystym turdusem..
Pompkę to bym wymienił, bo mam w domu, tylko nie wiadomo jak z tą gwarancją...

#1170 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2046 postów

Napisany 15 sierpień 2017 - 12:30

Pompa wtryskowa

Ale co ma pompka zasilająca do gwarancji,fakt z sobą tworzą zespół ale pod gwarancję jest objęta pompa wtryskowa a nie zasilająca.Nic tam się nie dzieje jak jest paliwo w pompie tylko może się odbić na mocy lub na precyzyjnej dawce paliwa czyli krótko mówiąc na ekonomice silnika.Sam zaniosłem pompę do regeneracji 350 zł wziął razem z końcówkami i jest o wiele gorzej niż było.Przed regeneracją trochę było tego paliwa w pompie ale równo pracował a teraz paliwa w pompie co nie miara kultura pracy jest brzydka i takie jest małe ciśnienie na sekcjach teraz że rozrząd słychać taki opóźniony wtrysk jest.Póki zimny silnik rozrzadu nie słychać i w miarę równo pracuje,silnik się rozgrzeje gorzej pracuje i trzepie rozrzad choć koła rozrządu nowe.350 zł wziął mi za spier****  pompy nie ma uczciwości jakiejkolwiek,nie wiadomo jakie sekcje wstawione.Będe musiał zanieść z powrotem dostanie opiernik kulturalnie i może poprawi jak nie to do drugiego pompiarza.

Edytowany przez Adi96, 15 sierpień 2017 - 16:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 sierpień 2017 - 14:49

Pompa wtryskowa

No u mnie praca silnika ładna zwłaszcza jak sie rozgrzeje za pompę dałem ponad 500 zł i wszystko gra oprócz tego paliwa... Chociaż u mnie coś uszczelka spod głowicy wychodzi i odbija się to na pracy, postaram się to zrobić w najbliższym czasie.A i jeszcze co do pompy to dałem do firmy regenerującej.

#1172 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,wino, śpiew
    T-25

Napisany 15 sierpień 2017 - 15:52

Pompa wtryskowa

Rusek nie ma uszczelki pod głowicą,może chodziło Ci o pokrywę zaworów.Kiedyś pisałem o falujących obrotach przy Władku okazało się że po wymianie pompki zasilającej wlałem za mało oleju do pompy.Niedawno uzupełniłem do otworu kontrolnego i jest dobrze.Chyba jednak jeszcze za mało nim przejechałem żeby ocenić czy nowa pomka wyeliminowała problem dostawania się ropy do oleju-na razie jest sucha.Przepraszam że nie na temat ale czy Rusek da radę sobie z Orkanem?Kupiec mnie olał i została słona po kombajnie, którą muszę poszatkować.Pozdrawiam

#1173 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 15 sierpień 2017 - 16:01

Pompa wtryskowa

Patrz kolego gdzie piszesz. To temat o C360. A te ciągniki mają uszczelkę pod głowicą, a nawet cztery

#1174 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,wino, śpiew
    T-25

Napisany 15 sierpień 2017 - 16:34

Pompa wtryskowa

Ojej sorki

#1175 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 sierpień 2017 - 22:44

Pompa wtryskowa

ja tak czytam zdziwiony skąd temat o rusku się wziął, a z tego co mi wiadomo to MTZ też ma uszczelkę pod głowicą.

#1176 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2046 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 20:33

Pompa wtryskowa

Dobra ja problem rozwiązałem u siebie.Teraz równa praca nie dudni mi,powodem były kijowe sekcje jakieś chińskie wstawione.Trochę gadki z pompiarzem i przyniósł WZM oryginał z starego zapasu  wstawił na oczach no i nic nie wziął.

#1177 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 08:09

Pompa wtryskowa

No i dobrze, ja na razie nie mam zbytnio jak zawieźć, bo potrzebny mi wczoraj robiłem głowicę i mam nadzieję ze będzie grało wszystko. Ja mam całe szczęście na pompę gwarancję, więc na koniec jesieni jeżeli da radę to pewnie oddam.

#1178 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 sierpień 2017 - 17:30

Pompa wtryskowa

Dobra ja problem rozwiązałem u siebie.Teraz równa praca nie dudni mi,powodem były kijowe sekcje jakieś chińskie wstawione.Trochę gadki z pompiarzem i przyniósł WZM oryginał z starego zapasu  wstawił na oczach no i nic nie wziął.

Czyli wychodzi tak jak kiedyś Ci pisałem i co sam robiłem u siebie, lepiej samemu sekcje wstawić nowe i zawieźć tylko do ustawienia

#1179 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2046 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 20:12

Pompa wtryskowa

No niestety taka prawda ale jeszcze mnie czeka wymiana pompki zasilającej bo gdzieś podciśnienie jest nie wiem czy na zaworku czy mikropęknięcie jest ale po wymianie sekcji dużo lepiej dobrze że oryginał WZM wstawił 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 18 wrzesień 2017 - 19:58

Pompa wtryskowa

Albo regenerowane. Niestety trzeba mówić że chcemy na WZM ale wtedy taka sekcja jest 3 razy droższa, więc na 4 sztukach to jakieś 200zł różnicy, więc jakaś 1/2 ceny całej regeneracji na china.  Ale wiadomo każdy chce tanio. Chociaż nie ma tragedii, ostatnio robiliśmy pompę rotacyjną od JD, koszt to 2600 zł :)

Czyli wychodzi tak jak kiedyś Ci pisałem i co sam robiłem u siebie, lepiej samemu sekcje wstawić nowe i zawieźć tylko do ustawienia

Pompa to nie tylko sekcje, samemu tego dobrze nie zrobisz a zakład zakłada chinkę bo chcesz mieć tanio. Nikt Ci nie zrobi pompy za 350 zł gdzie same sekcję to koszt 200 zł, patrz wyżej.