Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1123 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:46

Pompa wtryskowa

Ciężko głowice zweryfikować? Po samej pracy silnika na zimnym można stwierdzić  jeżeli zawory barabanią to albo do regulacji a jak ona nie pomaga i dalej to widocznie gniazda po wybijane  i reszta części do wymiany   nie będe rozpisywał co dokładnie bo ten temat był dużo razy wspominany  jednym słowem regeneracja i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 06:36
  •  

#1102 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 19:49

Pompa wtryskowa Witam, robił moze ktorys z kolegow pompe wtryskową w miejscowosci Karlusin, niedaleko Sokolowa Podlaskiego? Za regeneracje pompy do c360 biorą 650zł i dają 3 lata gwarancji. Potrzebuje dac do naprawy ale ciężko znalezc dobrego fachowca.

Edytowany przez mario9987, 27 lipiec 2016 - 19:50.

#1103 Share jaro330

jaro330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2017 - 18:20

Pompa wtryskowa

Witam  mam problem z wyciekajaca ropa gdzies w poblizu tego króćca co jest u góry w pompie wymieniłem podkładki na nowe i wraz  cieknie co to moze byc cały czas sie saczy z tamtej okolicy  moze króciec pekniety a moze ten zaworek przelewowy jest nieszczelny juz naprawde nie mam pomysłow;/

#1104 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:28

Pompa wtryskowa

Zapytaj wróżbity Macieja skoro pytasz się na forum czy masz króciec pękniety... 

#1105 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2017 - 16:39

Pompa wtryskowa

Przepraszam że tu piszę co prawda założyłem nowy temat już ale nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi więc chciałem prosić tutaj o pomoc otóż przed wczoraj w Ursusie C-4011 wymieniłem olej w pompie wtryskowej po zlaniu zauważyłem takie dwa odcienie a po zapachu wywnioskowałem że był zmieszany co nie co z ropą więc go zlałem i pompę zalałem olejem Turdus takim jakim był w silniku czyli 15w40 jednak to okazało sie błędem bo był za gęsty a po za tym przesadziłem jeszcze z ilością bo na miarce nic nie było a później jak poszło to aż górą miarki bagnetu poleciało no to postanowiłem go zaraz zlać ale to na obroty i tak nic pozytywniej dużo nie pomogło to wziąłem zlałem go całkowicie i zalałem tak jak było Superolem CC-30 i też niestety źle odmierzyłem i za dużo wlałem ale jak wyrównałem poziom tak jak było na miarce to obroty również się wyregulowały potem jeszcze wymieniłem na zaworze podkładkę (ta krzywą) i podregulowałem zawór w kolejnym cylindrze bo wydawało mi się że klepie po tym wszystkim chodził normalnie. Na drugi dzień poszedł na cały dzień do pracy co prawda z przerwami ale pracował dopiero pod koniec dnia znowu zaczęło wariować z obrotami i niestety już nie wiem co jest..... Bardzo proszę o pomoc bo się denerwuje niedługo chciałem wyjechać w pole a tu te obroty żałuję że wymieniłem olej ale chciałem dobrze aby go wymienić..... Mam nadzieję że chociaż tu ktoś mi pomoże.

Część tekstu skopiowałem z mojego tematu

PS. Czy można jakoś usunąć temat z forum? bo jeżeli tu otrzymam pomoc to ten tam temat nie będzie potrzebny.

#1106 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1589 postów

Napisany 26 luty 2017 - 17:55

Pompa wtryskowa

Od kiedy to za falowanie winisz olej 15W40 takie głupoty odpowiadasz że głowa mała.Przelanie oleju w tej pompie nic nie szkodzi ja zalewałem aż z miarki się przelewało i był to olej 20W50  i nic się nie działo.Po 2 jest coś takiego jak instrukcja i tam jest napisane jaka pojemność wchodzi a nie cyrki odstawiasz.Problem najprawdopodobniej leży po stronie regulatora i nie wiem na co czekasz jeżeli olej zmieszany z ropą to albo pompka zasilająca przepuszcza ale najczęściej to sekcje.

Edytowany przez Adi96, 26 luty 2017 - 18:22.

#1107 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2017 - 19:51

Pompa wtryskowa

Nie żebym coś mówił ale po co od razu tak się denerwować ja po prostu mówię że to się zaczęło po wymianie oleju w pompie więc powiedziałem tylko jak było <_<  ale wracając do tematu to tej ropy tam nie było jakoś koniecznie dużo jakby dużo uciekało to by oleju przybywało a tam była norma cały czas taka sama więc to może coś w stylu oparów albo coś bo olej sam z siebie już też myślę dostać inny odcień bo nie wymieniany był jakieś 12 lat... i proszę niech nikt mi nie wypomina że po co tak długo teraz jak się taty pytałem kiedy był wymieniany no to uznałem że należy wymienić... i mówię że na Turdusie zaczął falować na obrotach na Superolu już tego nie było... Więc wszystko opisałem jak było bo tak to by od razu były pretensje że za mało opisałem i skąd ktoś ma wiedzieć...

Edytowany przez MrRolnik4011, 26 luty 2017 - 19:52.

#1108 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1589 postów

Napisany 26 luty 2017 - 20:04

Pompa wtryskowa

Ci powiedziałem że z instrukcji ciągnika a jak się nie dokształcasz tylko latasz po forach i czekasz na odpowiedź to tak jest

#1109 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2017 - 22:56

Pompa wtryskowa

Przepraszam Bardzo ale nie życzę sobie aby mnie tu obrażano <_<  Instrukcję już czytałem dawno i jak dla mnie to z tym litrem oleju to jest jakaś kpina wlej 1 litr oleju to Ci miarką oleju górą poleci... i nie latam po forach tylko się dopytuję ale widzę co raz ciężej jest wymienić się z kimś doświadczeniem bo od razu jakieś obraźliwe słowa padają... a jeżeli chodzi o litr oleju w pompie to by tak może porozmawiać z innymi rolnikami i byś się dowiedział że od nadmiaru oleju regulator obrotów chodzi nierówno...

A kolega z tego co wiem to nie posiada Ursusa C-4011 tylko C-360 więc pewna różnica pomiędzy nimi jest również w pompie bo powiem ciekawostkę że w Ursusie C-4011 były zachowane pewne rzeczy jeszcze od pomp zetorowskich a dokładniej Zetor 4011 co powodowało to że lżej odpalały w zimie i również pompy z C-4011 miały inne pompki zasilające i miały jeszcze coś w stylu ogranicznika który miał na celu trzymanie równych obrotów jadąc z góry z większym obciążeniem przez nie miały przyśpieszać zbytnio na obrotach jak coś pchało ciągnik więc są różnice co prawda z olejem może to i nie ma dużo wspólnego ale niech ktoś mi jeszcze powie że się nie dokształcam...

Edytowany przez MrRolnik4011, 26 luty 2017 - 23:03.

#1110 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1589 postów

Napisany 26 luty 2017 - 23:46

Pompa wtryskowa

Gdzie obraziłem? Napisałem gdzie masz dane napisane.Jak nie wchodzi litr to mniej zalewasz.Kupujesz sobie strzykawkę o pojemności 100 ml wlewasz olej  i wciskasz czy to takie trudne.Ale co tu dopytywać? jak z pompą nie tak idziesz do pompiarza i powie co jak a przed tym ciśnienie na wtryskach sprawdzasz może nie pyli prawidłowo.W 4011 był inny regulator motorpala i jemu nadmiar oleju szkodził,jak szkodził to wlej te 0,5 i tyle.W c-360 nadmiar nie szkodzi bo u mnie chodzi normalnie lub masz nie tak cos z pompką paliwa lub wydaje ci się że to pompa bo może filtry zatkane lub nie drożność mas wz przewodach.Co lżej odpalało takie coś nazywało odprężnik w naszych 4011 tego nie było.Ja nie mam szklanej kuli lub inni nie powiedzą co dokładnie prześledź cały układ paliwowy i kąt wtrysku sprawdź jak nie sprawdzony bo nie wiem co robiłeś.Jak ci w ogóle nie wychodzi naprawa to oddaj dla dobrego mechanika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 luty 2017 - 00:10

Pompa wtryskowa

Pierwsze mądre słowa bo u mnie w C-4011 właśnie po wlaniu 600ml oleju to już pokazał się miarką bagnetu oleju filtry czyste odstojnik również a do tego jeszcze ma filterek przelewowy na wężu od paliwa i właśnie go wymieniłem na nowy bo ten stary był co prawda tylko pół roku ale uznałem że lepiej wymienić i do powiem jeszcze że odstojnik zawsze był czysty przy tym filterku a tak co chwilę były problemy z tym że sitko odstojnika zatkane. a co do lżejszego odpalania to dokładnie Zetory miały odprężniki ale w pompach miały coś takiego co dawało wyższą dawkę paliwa tylko że to było na przycisk a w ursusie tego nie ma więc nie wiem jak to jest do końca z tym. ale Dziękuję za odpowiedź

#1112 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,wino, śpiew
    T-25

Napisany 14 marzec 2017 - 18:34

Pompa wtryskowa Witam,podepnę się pod temat.Mam władka z 79r,po wymianie pompki zasilającej oraz zaworu powrotnego przy pompie wtryskowej tak powyżej 1000 obrm nie trzyma równych obrotów.To tak jak by cały czas lekko na zmianę dodawać i ujmować gazu.Z tą wymianą to może zbieg okoliczności,jedyne co to traktor stał ze dwa miesiące bez oleju w pompie bo go zlałem ponieważ był zmieszany z ropą..Macie jakieś radę na te nierówne obroty?..

#1113 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 18:46

Pompa wtryskowa

Jeszcze nie dawno byłem tu z problemem że robił mi tak Ursus C-4011 i objawiało to się początkowo na małych obrotach aż zaczęło mi to przeszkadzać na każdych obrotach i wtedy się już trochę tym zdenerwowałem bo nie mogłem pracować spokojnie i wiem że pewnie zostanę tu skrytykowany ale rozrzedziłem olej ropą a dokładniej dolałem ropy do oleju po czym wyregulowałem jego poziom w pompie trochę ciągnik chodził przy oborniku przy orce i olej się dokładnie rozmieszał z ropą wiem bo sprawdzałem nie ma żadnej różnicy aby olej się zmieniał w jakieś mleko albo coś co prawda teraz już trochę robił i oleju nie sprawdzałem ale najważniejsze że już tak nie skacze na obrotach i chodzi jak dawniej. Nie wiem czy kolega ze chce dolewać ropy do oleju ale ja tylko piszę co mi pomogło. Pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem

#1114 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,wino, śpiew
    T-25

Napisany 15 marzec 2017 - 20:17

Pompa wtryskowa Pewnie że spróbuję,tym bardziej że problem powstał po wymianie oleju w pompie(też trochę"przelałem"),dzięki!

#1115 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1589 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 20:20

Pompa wtryskowa

Nic się nie stanie jak doleje sie ropy właśnie jeszcze lepiej dla pompy tak samo do filtra powietrza można wlać

#1116 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 23:40

Pompa wtryskowa

No racja ropa nic nie powinna robić :)

#1117 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 10 maj 2017 - 20:36

Pompa wtryskowa

Moja 60 stala pol roku nieodpalana bo ciekło z głowicy ostatnio ją rozebralem,proobilem  glowice itp pompe wtryskowa tez odjałęm ale nie było z nią nic robione, dzis poskladałem ciagnik,  odpowietrzylem chce odpalac krece krece i nic,odkreciłem rurki do wtryskow a pompa wtryskowa wgl nie podaje paliwa, do pompy paliwo dochodzi, mozliwe ze jest jescze zapowietrzona? Przy pompowaniu recznym slychac jak paliwo juz idzie rurką przelewową z pompy do baku.

Edytowany przez mds212, 10 maj 2017 - 20:37.

#1118 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 10 maj 2017 - 21:19

Pompa wtryskowa

Sprawdź czy sekcje chodzą odkręcając boczny/przedni dekielek

#1119 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 10 maj 2017 - 21:28

Pompa wtryskowa

Odkrecalem i te sprezynki chodzą.Mozna cos schrzanic przy zakladaniu pompy? Chyba jesli chodza sekcje to raczej jest dobrze zalozona?

Edytowany przez mds212, 10 maj 2017 - 21:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 10 maj 2017 - 22:51

Pompa wtryskowa

A jak kręcisz rozrusznikiem to sekcje pracują, wałek się kreci? Może pompa w ogóle nie jest napędzana.