Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share MisiekM

MisiekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 06:38

Pompa wtryskowa

Ok rozumiem. Wiem, że ustawienie na znaki nie jest lekiem na wszystko. Ustawienie zależy od stanu technicznego silnika, napędu pompy i wielu czynników.

Prosiłbym jeśli mógłby Ktoś zmierzyć na jakiej wysokości jest ta kreska w okienku wziernym obudowy sprzęgła. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 23:55
  •  

#1082 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 10:09

Pompa wtryskowa

A tak apropo tych pomp do c360 z mielca sam nie wiem czy produkuja ale jakies sa a jak nie chcesz kupowac pompy z gównolitu polecam pompe od zetora do c360 ( tylko nie pamietam jakiego ) podobno pasuje idealnie na miejsce starej tylko taka pompe po kupnie trzeba zawiezdz do fachowca zeby ustawił dawkowanie na ursusa 360 kumpel tak zrobił i całkiem ładnie pracuje równiutko i wgl. wcisnie gaz to słychac ze idzie. Ja regnreowałem pompe z mieleckich czesci i nie narzekam tylko własnie trzeba umiec, zawsze zostawiałem pompe na stole zeby pierw ustawic a pózniej gdzies po 6 godz sie sprawdzało czy dalej ma własne parametry i tak po takim dotarciu na stole pobierczym albo sie regulowało ja odrobine a jak miesciło sie w normie to sie sciagało i juz gotowy produkt :D

#1083 Share Niedzwiadek1997

Niedzwiadek1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 05:23

Pompa wtryskowa

witam założyłem nową pompe w t25 wszystko po znakach odpowietrzyłem leci biały dym ale nie odpala z zaciągu jakby odpalał ale tylko ja się go ciągnie pomocyy

#1084 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 16:15

Pompa wtryskowa

Witam , sprawdzałem stan oleju w pompie nie było nic oleju , no to wlałem olej 600ml taki jak do silnika leje (turdus 15W40) , przejechałem jakieś 3mth sprawdzam stan a tu tak jakby czyste paliwo  , nawet po zapachu czuć ,stan jakiś 1cm  powyżej minimum  , mam butelke nawet założoną co wyrzuca nadmiar paliwa z pompy , ale nie puszcza ani kropelki :)? co to morze być że paliwo jest w pomie :?

#1085 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 17:08

Pompa wtryskowa

Pompa do regeneracji

#1086 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:50

Pompa wtryskowa

Sekcje ci kolego przepuszczają i jak wyżej kolega napisał że do regeneracji dużo ludzi o tym nie wie że jest tam olej i zmienia się wraz wymiana w silniku

#1087 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:20

Pompa wtryskowa

A może pompka zasilająca.............

KPK Kumurun Team

#1088 Share marjon

marjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:37

Pompa wtryskowa

panowie załozyłem regenerowana pompe wtryskowa brana na wymiane,

wszystko niby ok ciagnik chodzi tak jak powinien lecz jest problem

z tyłu pompy od strony silnika ta rurka cienka co idzie w dól pod silnik 

podczas pracy silnika bez przerwy kapie paliwo.

jak to zaslepiłem to znów paliwo idzie do oleju w pompie az sie odpowietrznikiem wylewa

co to moze byc?? to sie uspokoi jak sie pompa dotrze?? czy ja reklamowac??

#1089 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:43

Pompa wtryskowa sekcje leja i tyle. do remontu

#1090 Share marjon

marjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:19

Pompa wtryskowa

ale jest swiezo po remoncie to chyba sekcje sa nowe??

sprobuje wymienic pompke zasilajaca i zobacze wtedy co sie dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 08:07

Pompa wtryskowa

a co ma pompka zasilająca do tracenia paliwa przez pompe wtryskową?? mnie życie nauczyło: jak nie znasz mechanika to ostatnie czego można być pewnym, to że faktycznie coś naprawił... kwestia czy dasz sobie wcisnąć bubla.

Mi zakład pompe w 30stce naprawił, sekcje zapewne mam nowe i ok ale w regulator to coś mi się zdaje nikt nie zajrzał. Narazie siedze z tym cicho bo byc może głowice silnika mam już zużyta i musze to zweryfikować

#1092 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 kwiecień 2016 - 10:17

Pompa wtryskowa

Pompa zasilająca również się zużywa, wyciera się tłoczek, czy też korpus pompki w miejscu współpracy i paliwo przedostaje się do oleju podnosząc jego stan.Niby to pracuje w oleju, ale nic nie jest wieczne.Oczywiście najczęściej siadają elementy tłoczące, ale pompki też czasem się zużywają.Skoro kolega pisze, że sekcje są nowe, to albo Go zrobili w konia i nie wymienili nic, albo puszcza pompka.A skoro w regulatorze obrotów nic nie zrobili, to już widzę, jacy to fachowcy.Ja w swoim życiu spotkałem tylko jednego fachowca, który mi zregenerował całą pompę, a nie tylko wymienił sekcje i wyregulował.Biorą kasę za "regenerację" a nie robią prawie nic.Tacy to w większości fachowcy.Gość, który mi ostatnimi czasy robił pompę, to przynajmniej uczciwie wszystko powymieniał, także elementy regulatora i silnik już nie klapie, jak do tej pory.Nikt wcześniej tego nie zrobił, bo robili po łebkach, a kasa leciała.

#1093 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 11:22

Pompa wtryskowa

Nie wiem gdzie wy regenerujecie te pompy skoro u nas przy regeneracji pompy wymienia się łożyska, uszczelniacze, elementy regulatora obrotów, pompkę zasilającą (lub ją regeneruję), sekcje i ewentualnie zaworki, do tego ustawianie pompy i gruntowne mycie. W mojej okolicy taka przyjemność kosztuję dla C360 około 360zł więc nie wiem czy regenerujecie je taniej czy u Stasia w stodole. Chyba że ktoś robi takie wały...

#1094 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 11:35

Pompa wtryskowa

Ja zawiózł do zakładu gdzie 10 lat temu robili mi pompe od 4P i wtedy byłem mega zadowolony... teraz w c330 wiem że sekcje mam nowe. robiłem pomiar ciśn sprężania i wyszło 24-25 atm więc jeszcze w zasadzie wyrokować naprawy pompy wtryskowej nie moge póki glowicy nie zrobie bo wyczytalem że takie cisnienie to raczej niskie.

#1095 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 kwiecień 2016 - 15:55

Pompa wtryskowa

360 pln za tak gruntowny remont pompy, to coś podejrzanie śmieszne pieniądze.Części na pewno wkładają nowe? Bo teraz, to i regenerowane sekcje są i wszystko.U nas, takie różne cwaniaki, co to mają pompy "na wymianę, to sobie 450 pln żądają za tą przyjemność, a i też nie jestem do końca przekonany, jak to jest "zregenerowane" bo raz w życiu miałem z tym do czynienia i zadowolony nie byłem.Ten gość, który mi robił ostatnio, to dosyć młody facet i pewnie jeszcze się nie zdążył tak wyćwiczyć, jak te wszystkie stare lisy.Głównie widzę robi przy autach, common rail i inne wynalazki, a pompy od ciągników, to tak bardziej "po godzinach" i dlatego czeka się chwilę, ale jestem zadowolony.Jak mi niedawno ciężarki w regulatorze rozpieprzyło, to zawiozłem mu inne, pogubił luzy, złożył i przeregulował pompę ponownie.

#1096 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 16:16

Pompa wtryskowa

Swojego czasu miałem dość mocno styczność z pompami i za taką cenę da się zrobić pompę na nowych częściach, co do sekcji to masz rację bo są nowe i regenerowane aczkolwiek jedne jak i drugie mają tylko rok gwarancji więc każdy sobie może odpowiedzieć na temat lepszości jednych od drugich... Oczywiście pompy dostają i tak gwarancję tylko na rok... Podobnie jak z wałami, chińczyk kosztuję połowę tego a i tak jeden jak i drugi przychodzi prosto z chin w tych samych opakowaniach tak samo zabezpieczone, zapakowane, opisane itp  :rolleyes:  Piszę to oczywiście z własnego doświadczenia :)

#1097 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 18:32

Pompa wtryskowa

Sekcje ci kolego przepuszczają i jak wyżej kolega napisał że do regeneracji dużo ludzi o tym nie wie że jest tam olej i zmienia się wraz wymiana w silniku

ale tak po prostu do regeneracji ? jak pali ładnie itp , a jak sekcje przepuszczają to ma to wpływ na moc silnika?

A może pompka zasilająca.............

jest morzliwość sprawdzenia czy jest dobra ta pompka zasilająca , wymiena sie tak jakieś uszczelnienia , czy po prostu założyć nową :)?

#1098 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 21 kwiecień 2016 - 21:07

Pompa wtryskowa

Zależy jak mocno ci te sekcje przepuszczają, u mnie pompa nie ruszana sekcje powoli przepuszczają bo na zimnym deko nie równo pracuje jak naprawdę wolne obroty jeśli zimny ale moc ma dość dobrze się wkręca nie spada z obrotów uprawie.Może być pompka zasilająca bo też potrafi puścić.Głównie tłoczek się wyrabia i tamtędy przepuszcza jeśli masz części z drugiej dobrej pompki to wstawić tłoczek i po problemie jeśli nie kupić nową ale tylko produkcji mielec

#1099 Share marjon

marjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 21:21

Pompa wtryskowa

zmieniłem pompke zasilajaca i jest ok. widocznie jej wcale nie sprawdzali czy dobra...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:58

Pompa wtryskowa

a co ma pompka zasilająca do tracenia paliwa przez pompe wtryskową?? mnie życie nauczyło: jak nie znasz mechanika to ostatnie czego można być pewnym, to że faktycznie coś naprawił... kwestia czy dasz sobie wcisnąć bubla.

Mi zakład pompe w 30stce naprawił, sekcje zapewne mam nowe i ok ale w regulator to coś mi się zdaje nikt nie zajrzał. Narazie siedze z tym cicho bo byc może głowice silnika mam już zużyta i musze to zweryfikować

Gdybyś znał budowę kompletnej pompy wtryskowej 60-ki to nie zadawał byś takich pytań.

Najwyraźniej życie jeszcze nic cie nie nauczyło.

KPK Kumurun Team