Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 26 styczeń 2016 - 09:57

Pompa wtryskowa

Problem dotyczy tak naprawdę wymiany dwóch oringów, znajdujących się na dźwigience gazu.

Zakręcasz dopływ ON. Odłączasz linkę gaszenia oraz linkę gazu.

Teraz odkręcasz nakrętki /klucz 8/ (dwie sztuki) i podnosisz delikatnie dekielek (powinna być plomba na śrubach).

Patrz zdjęcie poniżej:

3p_pompa wtryskowa.jpg

Odkręcasz nakrętkę na dźwigni gazu i wyciągasz wałek dźwigni gazu. Na nim będziesz miał dwa oringi, które trzeba wymienić. Wcześniej rozepnij uważnie sprężynę.

3p_pompa_oringi.jpg

UWAGA!!!

Bardzo ważne, abyś zapamiętał położenie mocowania sprężyny z obu stron (na zdjęciu powyżej zaznaczone, jako punkty A, B). W przeciwnym razie obroty max oraz wpływ położenia pedału gazu na zmianę obrotów silnika będzie zmieniony (grozi nawet awarią pompy). Jest 9 możliwości zapięcia sprężyny.

Jeżeli pompa wtryskowa ma przecieki należy wymienić następujące elementy:

1.Oringi (na rys zamieszczonym poniżej zaznaczone jako 86) 4 szt.

2.Podkładki gumowe (na rys zaznaczone jako 10) 2 szt.

3.Uszczelka pokrywy (na rys zaznaczone jako 1) 1 szt.

patrz rysunek poniżej:

3p_pompa_schemat.jpg

Wymień oringi 4 sztuki po dwa na każdej dźwigni, zarówno gazu, jak i gaszenia. Nie ma sensu za rok wymieniać ponownie.

Zamiast podkładek gumowych mogą być miedziane.

Można kupić wysyłkowo gotowy zestaw z wieloma innymi bajerami i zrobić prawdziwy przegląd pompy.

Pamiętaj o odpowiednim zamontowaniu sprężyny!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 17:58
  •  

#1062 Share michaszek832

michaszek832

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 11:18

Pompa wtryskowa wielkie dzięki :)

#1063 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 26 styczeń 2016 - 11:35

Pompa wtryskowa

Nie ma za co. Jeśli masz pytania, pytaj.  :) 

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1064 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 26 styczeń 2016 - 15:33

Pompa wtryskowa

Taką pomoc ja to rozumiem wszystko szczegółowo opisane szkoda że nie ma od pompy c-360 pokazane bo też leci z spod dźwigni gazu

#1065 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 16:40

Pompa wtryskowa

Też był bym zainteresowany, :)

#1066 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:48

Pompa wtryskowa

Koledzy niestety, nigdy nie miałem C-360 i nie znam budowy pompy wtryskowej. Nie pomogę. :(

Ta pompa rotacyjna powyżej jest bardzo prosta, jak konstrukcja cepa. :D

#1067 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 17:21

Pompa wtryskowa

Witam, czy zna ktoś dobrego fachowca od pomp wtryskowych z okolic Siedlec lub Mińska Mazowieckiego? Muszę chyba dać pompę do sprawdzenia ponieważ silnik nie równo pracuje i co kilka sekund puszcza dymek. Wtryski sprawdzone i ustawione na 165 bar. Silnik c 360. tak chodzi.

https://www.youtube....h?v=yJ9pKQX8msc

Edytowany przez mario9987, 11 luty 2016 - 19:46.

#1068 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 luty 2016 - 19:42

Pompa wtryskowa Ktoś się orientuje, czy Mielec produkuje jeszcze pompy wtryskowe, czy to co widać na aukcjach, to jakieś zapasy magazynowe?
http://allegro.pl/po...5972230954.html
Widzę, że obudowa pompy ma już zmieniony kształt.Po czym poznać orginał, tylko po tabliczce znamionowej? Widuję na necie identyczne, ale albo nie mają żadnych oznaczeń, albo naklejki zamiast tabliczek.Pytam, bo myślałem nad kupnem nowego korpusu pompy (część z sekcjami) i widzę takie za 300 parę i za 800.Oba identyczne.Tylko że korpusy na części chyba nie mają tabliczek znamionowych, jak kompletne pompy.300, to bym jeszcze dał, ale 800 to już kosmos.Mam drugą pompę wtryskową, ale korpus, to już szmelc, bo jest bardzo wypracowany w miejscu, gdzie pracuje listwa zębata i przez to bardzo często zacinał się na obrotach, aż w końcu oberwało ząbki na wieńcach i było po zawodach.Na ciągniku mam inną, ale zrobił bym drugą, na zapas.Dorwałem kompletną obudowę regulatora od stara, żeby mieć fabryczne gaszenie, bo w tej drugiej mam zrobione na wzór tego, ale metodą chałupniczą.
Tu przykładowy link do korpusu.Cena abstrakcyjna.
http://sklep-rolnicz...3465,1556).aspx
A tu jest tańszy
http://hurtowniaroln...trys.c-360.html

#1069 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 08 luty 2016 - 16:52

Pompa wtryskowa

Ciężko powiedzieć bo pompki zasilające produkują ale czy pompę wtryskową  jest taka możliwość.Sprawdzę to w najbliższych dniach ci na PW odpowiem

#1070 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 luty 2016 - 21:12

Pompa wtryskowa Ok. Radziłem się kuzyna, który coś tam więcej siedzi w częściach rolniczych i mi mówił, że niby produkują, ale jakość tragiczna, w porównaniu do dawnej produkcji.Robione z gównolitu i wytrzymuje jeden sezon.Jego słowa.Kompletna pompa ponad dwa klocki, więc za taką cenę oczekiwał bym jakości,ale dzisiaj z tym różnie jest.Znajomy mi mówił, że był raz u szlifierza i gość osiował nowiutki blok do 3P, nieużywany, bo okazało się po kupnie, że wszystko pokrzywione.Teraz jest taki zalew tandety, że zupełnie nie wiadomo, co kupować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 08 luty 2016 - 22:11

Pompa wtryskowa

Lepiej wyremontować starą i jeździć  wiem że są sekcje z mielca i inne części 

#1072 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 luty 2016 - 01:40

Pompa wtryskowa Części są, ale jak wyżej napisałem, jakość już nie ta.Oprócz chińskiej (czy innej) tandety są niby też sekcje czeskiego Motorpala, ale z tym, to tylko na necie się spotkałem, bo w sklepach, to już nie.Ja mam dwie pompy, jedna jest na ciągniku, a druga, to ta z wytartym korpusem.Ta na ciągniku została wyremontowana i to tak uczciwie, bo znalazłem młodego, w miarę uczciwego fachowca, który mi tam wszystko powymieniał, co było zużyte, a nie tylko przeregulował, nazywając to regeneracją, jak robi większość.Złożył z dwóch jedną dobrą, powymieniał łożyska itd, pogubił luzy na ciężarkach w regulatorze i ciągnik chodzi równo.Do tej pory żaden z fachowców, który kiedykolwiek robił mi pompę nie zrobił tego dobrze, bo zawsze silnik klapał na obrotach, ale kasę brali jak za całość.Najlepiej zrobić po łebkach i brać gotowy grosz.Albo wymienią sekcje, albo nie, tylko przeregulują i to nazywają regeneracją.A najgorsze, to ponoć te pompy na wymianę.Raz w życiu miałem z tym styczność i nie wspominam najlepiej.

#1073 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 luty 2016 - 13:57

Pompa wtryskowa

Z tego co się dowiadywałem to Mielec nie produkuje już gotowych pomp wtryskowych. A to co jest w sklepach nie wiem czy we wszystkich, ale rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił że mają kogoś kto się na tym zna i składa te pompy w całość z podzespołów które są jeszcze produkowane. I te pompy sprzedawane są jako nowe...

Jak chcesz coś kupić konkretnego to trzeba szukać może ktoś ma coś nowego ze starych zapasów i sprzedaje. Sam taką kupiłem kilka lat temu i nie narzekam. Dla przykładu do C-330 taką brałem ze starych zapasów http://olx.pl/oferta...html#f1c3d74d82

Edytowany przez Roki212, 09 luty 2016 - 14:05.

#1074 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 09 luty 2016 - 17:41

Pompa wtryskowa

Pod warunkiem że była przechowywana jak trzeba że sekcje nie zardzewiały 

#1075 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:34

Pompa wtryskowa A no właśnie.Ten pompiarz mi mówił, że takie zrobienie pompy "na zapas" to trochę nie bardzo, bo się zgnoi.Zapomniałem go zapytać, jak to jest w takim razie z nowymi pompami, które przecież też czasem długo mogą leżeć i co wtedy?
Adi, jak Ci cieknie spod dźwigni gazu, to sobie rozbierz regulator, tzn. dekiel odkręć, rozepnij zabezpieczenie na mechanizmie regulatora i będziesz miał dostęp do dźwigni.Wybijasz mały brok na sworzniu i wyciągasz całość.Jest tam jeden oring tylko i nic więcej.Nic skomplikowanego.Ja sobie to teraz właśnie robiłem w tej obudowie od Stara, żeby dwa razy nie rozbierać.Swoją drogą, po zmianie obudowy regulatora na starowską, jest jedna fajna rzecz.Mianowicie dekiel ma specjalny otwór z wkręconym korkiem, przez który dodatkowo się reguluje jeszcze jakieś nastawy dawki, czy coś, (bo tam jest regulator dwu zakresowy i ma inną budowę i regulację)i ów otwór przyda się do kontroli wzrokowej stanu mechanizmów regulatora, np. czy na łączniku zębatki regulacyjnej i mechanizmu regulatora nie wyskoczyło zabezpieczenie.Fajna rzecz.Jak macie okazję skądś taką pompę załatwić za grosze, lub w cenie złomu, to polecam brać, bo obudowa jest ta sama, a ma fabrycznie zamontowaną dźwignię "STOP" o którą mi się rozchodziło.Można do tego dać siłownik elektromagnetyczny, lub pneumatyczny ze stara i mamy gaszenie z kluczyka.Ktoś tu ma tak na forum, z tego co widziałem.Ja swoje gaszenie zrobiłem ładnych paręnaście lat temu, właśnie na wzór fabrycznego.Problem tyko taki, że nie jest to do końca szczelne, bo się poci, pomimo zastosowanych oringów i już kawał czasu polowałem na taką pompę ze stara.

#1076 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 12 luty 2016 - 15:38

Pompa wtryskowa

No cieknie mi akurat nie dużo ale po pracy polu widać,żebym miał jakąś druga pompę  na złomie to bym se rozberał i zobaczył dokładnie co i jak szczerze mówiąc boje się rozbierać trochę 

#1077 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:01

Pompa wtryskowa Nie ma tam nic skomplikowanego. Mam to na wierzchu, to Ci najwyżej fotke strzele.

#1078 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:18

Pompa wtryskowa

To strzelnij mi  jak wygląda po zdjęciu obudowy regulatora  i wyślij na PW jak możesz

#1079 Share MisiekM

MisiekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 11:28

Pompa wtryskowa

Witam. Jest to mój pierwszy post i chciałbym się Was poradzić. Teściu posiada Ursusa C-355, rok temu była regenerowana pompa wtryskowa. Pompę zakładał miejscowy macher i oczywiście ustawił zapłon na tzw. słuch. Mi to troszkę nie pasowało więc zamierzałem sprawdzić poprawność ustawienia względem znaków na kole zamachowym. Po odkręceniu dekla okazało się że na obudowie sprzęgła nie posiadam znaku "wybitej kreski". Czy mógłby mi Ktoś zmierzyć na jakiej wysokości znajduje się ta kreska od dolnej (górnej) krawędzi okienka.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 23:44

Pompa wtryskowa

Ustawianie pompy na znak to tzw. ustawienie neutralne. Później zależnie od pracy silnika regulujemy to sobie we własnym zakresie.