Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:59

Pompa wtryskowa

Witam. Mam problem gdyż w pompie wtryskowej po regeneracji w mojej C360-tce wycieka mi olej ze śrubek zaznaczonych na czerwono na zdjęciu, i moje pytanie jest takie, czy te śrubki można swobodnie wykręcić i dać podkładki uszczelniające czy są to jakieś śrubki regulujące pracę pompy?

Załączone miniaturki

• pompa.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 09:21
  •  

#1002 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 20:47

Pompa wtryskowa

możesz odkręcić one tylko są od pokrywki, ale zrywając plombę utracisz gwarancję.

#1003 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 12:38

Pompa wtryskowa

Dość mocno cieknie mi ropa spod dźwigienki tej co idzie do pedału gazu, zapewne jest tam jakiś oring ale od środka. Czy można to zrobić we własnym zakresie czy trzeba wieść do pompiarza, można bezpiecznie odkręcić tą głowice?

#1004 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 26 marzec 2015 - 18:46

Pompa wtryskowa

Spokojnie możesz to sam wymienić tylko ja tego orimga nie mogłem dostać kombinowałem od czegoś od mtz ale może dostaniesz

#1005 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:23

Pompa wtryskowa

dzięki, Rozumie że trzeba odkręcić tą całą głowice od pompy i od środka go wymienić?

#1006 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:56

Pompa wtryskowa

od środa trzeba zdjąć te dekielek tyko pewnie przy zdejmowaniu go uszkodzisz uszczelkę i będzie się lało w innym miejscu.. można kupić cały komplet uszczelek za 20 zł czy coś koło tego :) ale ciężko znaleźć.

#1007 Share mlody_szarpacz

mlody_szarpacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 18:08

Pompa wtryskowa

Witam serdecznie :)

słuchajcie kupiłem po regeneracji pompe nowe wtryski zawory wyregulowane i nadal ma ciężko rano odpalić ale ma wachania obrotów . Jak się ,,rozgrzeje'' to jest ok . dzisiaj sprawdzałem początek wtrysku i z tego co tu wyczytałem to na kole zamachowym cecha znajdująca się na obudowie pokrywa się na górnym martwym punkcie a nie na tych 3 kreskach . proszę o pomoc z góry wielkie dzięki :)

#1008 Share sawicki213

sawicki213

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:56

Pompa wtryskowa A jeżeli pokręcisz ręką z pasek to wiarę ciężko się kręci i czy lekko bo może nie być sprężania. :)

#1009 Share mlody_szarpacz

mlody_szarpacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 10:42

Pompa wtryskowa

sprężanie jest na kole zamachowym czuć sprężanie :) najgorzej ma za pierwszym razem odpalić (rano) później na szczała pali . zanim stara pompa się popsuła to było wszystko ok :)

#1010 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 10:59

Pompa wtryskowa

Witam serdecznie :)

słuchajcie kupiłem po regeneracji pompe nowe wtryski zawory wyregulowane i nadal ma ciężko rano odpalić ale ma wachania obrotów . Jak się ,,rozgrzeje'' to jest ok . dzisiaj sprawdzałem początek wtrysku i z tego co tu wyczytałem to na kole zamachowym cecha znajdująca się na obudowie pokrywa się na górnym martwym punkcie a nie na tych 3 kreskach . proszę o pomoc z góry wielkie dzięki :)

To popchnij pompę gorą do silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 18:12

Pompa wtryskowa

wymieniłem te oringi w dźwigience reg gazu, problem tylko w tym, że przy ściąganiu kopułki musiałem ściągnąć sprężynkę, którą łączyła tą dźwigienkę z taką blaszką niestety nie zauważyłem,  że są tam po trzy otwory na tej blaszce i dźwigience więc nie wiem na których otworach była zamontowana sprężyna. Wie ktoś jak to powinno być w C-360 3p? Chodzi o sprężynkę nr2

345d2528f60f1b9dm.jpg

Jeszcze wcześniej po czyszczeniu baku i wymianie filtra paliwa silnik nie umiał wejść na maksymalne obroty, a po paru minutach jazdy zaczął z nich pomału schodzić tak jakby coś było zatkane. Filtr wymieniłem na WP40-3 choć różnił się nieco od poprzedniego, czy gdzieś jest jeszcze jakieś sitko, które mogło sie przytkać?

Edytowany przez grego, 30 marzec 2015 - 18:16.

#1012 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 19:22

Pompa wtryskowa

no podstawa to sitko w osadniku przy pompce paliwa

#1013 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:09

Pompa wtryskowa

to 3p tam nie ma tego odstojnika i sitka, spróbuje jeszcze założyć inny filtr. Bardziej mnie martwi ta sprężyna jak powinna być zamontowana, podobno na tabliczce znamionowej powinien być jakiś kod, który o tym informuje? Jesli tak to jak go odczytać ?

#1014 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:22

Pompa wtryskowa

a czy po mymianie uszczelek pod glowicami trzeba je planowac czy nie

#1015 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:36

Pompa wtryskowa

Zawsze się planuję głowicę jak wywali uszczelkę.

#1016 Share demsik

demsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 07:17

Pompa wtryskowa

Witam, trochę nie na temat, bo sprawa dotyczy ursusa 3512 ale może ktoś mi pomoże, kilka dni temu pojawił się problem z odpalaniem i brakiem mocy na niskich obrotach. Ciągnik udało się zapalić po kilkunastu próbach, jednak przy wchodzeniu na obroty strasznie dymił i słychać było charakterystyczny stukot. W pierwszej kolejności poszła pompa wtryskowa do regeneracji (wymieniona głowica) i zostały wymienione rozpylacze wtryskiwaczy. Pompka zasilająca jest sprawdzona, cały układ paliwowy wyczyszczony, łącznie z wszystkimi przewodami, pozakładane nowe uszczelki, wymieniony filtr, cała instalacja odpowietrzona, niestety problem nie zniknął, nadal ciężko go odpalić, a po odpaleniu zachowuje się tak jak wcześniej. Pompiarz, który regenerował pompę stwierdził, że jest przestawiony zapłon - zbyt wczesny i należy to ustawić "odciągając pompę od silnika". Przyznam szczerze że nigdy tego nie robiłem, przy poprzedniej regeneracji pompy (ok 6 lat temu) po prostu ją przykręciłem (oczywiście tak żeby ząbek na kole trafił w wyżłobienie na wałku pompy) i niczego nie ustawiałem. Druga ewentualność wg. pompiarza to nieszczelność pod głowicą. Chciałbym najpierw spróbować ustawić zapłon, zanim zacznę ściągać głowicę ale, jak pisałem wcześniej nigdy tego nie robiłem, stąd moje pytanie - czy wystarczy poluzować nakrętki mocujące pompę i przekręcić ją "do siebie", a następnie przykręcić ponownie? Być może ktoś będzie w stanie mi pomóc, z góry dziekuję.

#1017 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 07:34

Pompa wtryskowa

Zacznij od wymiany uszczelki pod głowicą bo tu tkwi cała przyczyna 

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#1018 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 08:04

Pompa wtryskowa

Uszczelka pod głowicą na pewno a co do ustawienia zapłonu to weź kogoś doświadczonego żeby to zrobił bo ten silnik nie znosi błędnych ustawień co powoduje pęknięciem wału.

#1019 Share demsik

demsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 15:04

Pompa wtryskowa

Witam ponownie, dziękuję za odpowiedzi, faktycznie uszczelka pod głowicą wypalona na jednym cylindrze, ciągniczek już "na chodzie"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share arek0719

arek0719

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:13

Pompa wtryskowa

Dziś próbowałem odpaliłem swojego ursusa c4011 po 2-letnim postoju, ciągnik odpalił wszedł na najwyższe obroty, wcale nie reagował na  ujmowanie gazu i po jakimś czasie sam zgasł . Zauważyłem jeszcze ze pompa nie ciągnie paliwa z baku , jaka może być  tego przyczyna .