Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#821 Share JanIwaczyk

JanIwaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2014 - 10:41

Pompa wtryskowa Koledzy jakiego producenta pompę wtryskową polecacie do starych ursusów ciężkich czterocylindrowych i C-360?? W internecie znalazłem Motorpal i jakieś no-name'y. Bo w warmińsko-mazurskim nie ma zakładu który by dobrze naprawił starą pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 09:05
  •  

#822 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:17

Pompa wtryskowa może najlepiej poszukaj gośća który regeneruje pompy wtryskowe a są tacy to nie będzie dużo kosztować a nowa pompa wyjdzie drożej niż regeneracja

nie wiadomo jak taka nowe pompa długo pochodzi

w kwesti nowej to poleciłbym firmy bosch

#823 Share JanIwaczyk

JanIwaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:48

Pompa wtryskowa Próbowałem regenerować starą pompę w różnych okolicznych zakładach, niestety okazało się to być tylko stratą czasu i pieniędzy :(
a gdzie sprzedają te pompy boscha do ursusów? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć.

#824 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:09

Pompa wtryskowa Motorpal to firma która produkuje pompy do Zetora do dnia dzisiejszego i produkowała od zawsze, tak że lepszej nie masz co szukać, nie wiedziałem że produkuje też do 360 bo kiedyś robiono je w Polsce.

#825 Share JanIwaczyk

JanIwaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:31

Pompa wtryskowa dzięki za informację, nieprecyzyjnie się wyraziłem, do większych ursusów są marki motorpal, dzięki za info na temat tej firmy, to taką kupię. Natomiast do c-360 znajduje same no-name, moglibyście Panowie jakąś konkretną polecić, jakiś konkretny sklep?

#826 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:34

Pompa wtryskowa w białymstoku dwa dobre zaklady sa

#827 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 15 luty 2014 - 15:10

Pompa wtryskowa PZL Mielec
Ja tez miałem regenerowaną pompę w białymstoku, i chodzi bardzo dobrze ,

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#828 Share damianklat

damianklat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:09

Pompa wtryskowa Witam panowie gdzie moge naprawić pompe wtryskową od ursusa w okolicach gniezna

#829 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:59

Pompa wtryskowa poszukaj moze na tej liscie najblizszej Ci lokalizacji http://ursus.com.pl/...-i-serwis-Ursus

#830 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 19 luty 2014 - 22:35

Pompa wtryskowa http://www.pkt.pl/na...ch/gniezno/3-1/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Artur90

Artur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:13

Pompa wtryskowa Witam Jestem tu pierwszy raz i nie wiem jak się zakłada nowy temat, więc się podepne do tego

Mam problem mechanik zaczoł robić mi remont silnika ursus 4011 wymienił mi tłoki tuleje wał panewki pompe smarowania, prawie go poskaładał i dał noge, wyjechał za granice a mnie zostawił na lodzie, tyle że mu kasy nie zapłaciłem bo nie skończył roboty
Zamontowałem głowice tylko nie wiem jak ustawić luz zaworowy bo nigdy tego nie robiłem, czytałem troche na forach ale jeszcze nie wiem dokładnie jak za to sie zabrać ? od której strony silnika jest ten pierszy tłok ? I jeszcze nie jest zamontowana pompa wtryskowa, czy trzeba ją jakoś ustawić na znaki czy coś aby było dobrze ? Proszę o pomoc

#832 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 luty 2014 - 19:19

Pompa wtryskowa Pierwszy tłok jest zawsze od rozrządu , czyli od przodu traktora .
Pompę wtryskową to na początek - musisz wcelować szerszy frez ze sprzęgiełka- na koło pompy i od strony silnika .
O ustawianiu początku wtrysku to tu znajdziesz http://www.agrofoto....czątek +wtrysku

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#833 Share Artur90

Artur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 luty 2014 - 23:30

Pompa wtryskowa Poczytałem na forach i jakoś ustawiłem zawory i zamontowałem pompe wtryskową i jakoś mi ciapek zapalił ale na znakach na kole zamachowym znaki mi sie nie zgrywają z początkiem wtrysku
jak jest znak początku wtrysku to paliwo pokazuje mi się z 6 cm nad znakiem, przestawialem na ząbkach ale jakoś nie moge zgrać, wie ktoś może, czy trzeba przestawiać co ząbek czy trzeba robić np. obrót trybika o 180 stopni

#834 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 22 luty 2014 - 23:42

Pompa wtryskowa Regulacje przeprowadzasz na obracaniu pompy czyli popuszczasz pompę i odsuwasz górą od silnika.Jak pisałeś że miałeś 6 cm od kreski więc pompa prawie do oporu musi być cofnięta.Jak nie idzie trafić w tej regulacji to rozrząd jest źle ustawiony.

#835 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 23 luty 2014 - 12:58

Pompa wtryskowa Sprzęgło pompy możesz przerobić, zawieź do zakładu by wydłutowali Ci w nim nową "jamę" na klina w sprzęgiełku... możesz wtedy bez rozbierania przodu ustawić pompę w pozycji jakiej chcesz.

#836 Share Artur90

Artur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 luty 2014 - 19:15

Pompa wtryskowa Udało mi się ustawić początek kata wtrysku na znak na kole zamachowym, pali teraz na dotyk :) Mam jeszcze pytanie ile czasu muszę docierać silnik po remoncie

#837 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:38

Pompa wtryskowa Każdy coś innego Ci odpowie kolego, niech z 10 godzin postoi i kontroluj ciśnienie smarowania oraz temperatury, na początku (potem też) jest to bardzo ważne, zbyt duże Ciśnienie też jest złe. Potem jeździj juz kolejne 10 godzin potem juz możesz ciągać ładunki. Ważne by nie dawać po garach, i nie przeciażać go zbytnio. u mnie jak miał 45mth to podorywkę robił a 36mth to z prasą popylał z224/3 ale nie na całe gardło tylko na spokojnie,

#838 Share Artur90

Artur90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:58

Pompa wtryskowa Wziołem się teraz sam za remont drugiego ursusa 360 i mam problem zamontowałem pompę wtryskową a ciągnik nie chce mi wcale odpalić na tulejce był z piłowany jeden ząbek i przestawiałem ją do przodu i do tyłu o jeden ząbek i nic, bo musiał być przestawiony rozrząd, ja ustawiłem wg znaków , a jak bym nową tuleję napędu pompy wtryskowej kupił i założył ?
A jak bd uszkodzony zawór przelewowy pompy wtryskowej to też może nie odpalić, bo jak sprzwdzałem wtryskiwacze czy rozpylają musiał ciągnik jakiś czas kręcić za nim pokazało się paliwo na wtryskiwaczu ? Odpowietrzałem układ ustawiłem zawory już tracę cierpliwosć złośliwość rzeczy martwych przy kręceniu dymi na biało, przesuwałem pompe w strone bloku i do tyłu i też nic

Edytowany przez Artur90, 01 marzec 2014 - 21:46.

#839 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:22

Pompa wtryskowa kolego masz znaki i 24stopnie przed GMP ma się podnieść paliwo z pompy wtryskowej, oczywiście dźwignia gazu na max ma być włączona i dopiero zaczynasz ustawianie. I pytanie czy robiłeś rozrząd w tym ursusie czy bez zmian jest?
Poprawnie złożony rozrząd i nie powinieneś nic szlifować, powinien odpalać (albo twardo wcześnie albo miękko późńo) dopiero jak nie idzie wyregulować przez pochylanie pompy kata wtrysku to wtedy zabierasz się za szlifowanie sprzęgiełka, lub przerabianie miejsca klina, lub rozrząd.
Znajdź znaki na kole i zobacz o ile się nie zgrywa. pisz coś więcej na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:34

Pompa wtryskowa bosch nie robi i nigdy nie robił pomp do ursusów.
do ciężkich serii od zawsze były montowane pompy motorpal (i to jest oryginał)

Niemniej ja zawsze pompy regenerowałem (w Iławie w starych GS jest koleś, ktory robi pompy od polskich sprzętów dość tanio i dobrze- i w 3p mi robił i w 1014 i w 385 i z rezultatów byłem zadowolony. Tu masz tel 604071376- zadzwoń i pogadaj)

Wg mnie zdecydowanie lepsza bedzie regeneracja niż zakup pompy no name-czytaj chińczyka.

Edytowany przez nunu85, 02 marzec 2014 - 20:50.