Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#781 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 20:33

Pompa wtryskowa Sprawdź kąt a wstawić teoretycznie nie powinno się inaczej ale w realu widziałem już źle wstawioną pompę i też nie odpalił tak jak twój ale na holu do mnie dojechał a gościu też się zapierał że dobrze wstawił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 13:45
  •  

#782 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 11 listopad 2013 - 17:50

Pompa wtryskowa olej lejesz taki jak do silnika. Zaleca się 0,3L by regulator odpowiedznio pracował. Korek spustowy znajduje się patrząc na pompę na silniku po prawej stronie na regulatorze obrotów na klucz chyba 12-13mm

#783 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 11:31

Pompa wtryskowa Przepraszam że post po postem ale chciał bym sie podzielić z kolegami jadną uwagą. Miałem założoną pompę wtryskową od Zetora 72xx. Jako że kombinowane było sprzęgiełko a raczej klin, tak też ucieło mi klina gdy ruszałem z obornikiem. Wycinanie i kształtowanie nowego klina potrwało bym kilka godzin więc postanowiłem rozruszać oryginalną pompe C-360(Po regeneracji jest) Ciągnik odpala lepiej jak na zetorowskiej mimo iż kat dałem mu podobny i wcześniejszy. (Zetorowska jest nowa oryginalna a ta ma x lat.) NA zetorowskiej o wiele ładniej pracuje, zegarkowo, na ursusowskiej szczeka jak dziki pies jakiś. Po podkręceniu ursusowskiej moc jest porównywalna ale dymaaa ma jak nie wiem. Kopci pod obciążeniem jak lokomotywa. Na zetorowskiej nie zchodzi tak z obrotów pod obciążeniem a dymek puszcza zdrowy i o wiele mniejszy niż na ursusowskiej. Śmieję twierdzić że Zetora pompa jest oszczędniejsza niż Ursusowska po podkręceniu o 1 obrót. Wniosek mi sie nasuwa następujący. Jeśli ktoś planuje zakup nowej pompy wtryskowej to polecam nową Zetora. Różnica w porównaniu do ursusowskiej wynosi około 200-500zł.

#784 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 19:43

Pompa wtryskowa Witam. Mam problem z odpaleniem silnika gdy jest zimny. Im dłużej stoi tym trudniej tego dokonać, ponad to słabo reaguje na gaz tzn. trudno wchodzi na obroty.. I teraz tak. Chcę sprawdzić układ paliwowy. Jak myślicie bardziej stawiać na rozpylacze czy raczej pompa. Jak mi się uda gdzieś dorwać manometr to sobie sprawdzę pompę, według instrukcji napraw, czyli jeżeli ciśnienie spadnie poniżej 200 bar w czasie krótszym niż 60 sekund to zawór do wymiany, jeżeli na nowym zaworze nie osiągnie 250 bar to sekcja. Tylko jedno podstawowe pytanie. Mam zamiar samemu wymienić zawór tłoczący tylko czy on wyjdzie "górą"?. Tzn czy go wyciągnę przez gwintowany otwór po króćcu? Czy średnica zaworu jest mniejsza niż otworu w korpusie pompy? No i na końcu bym zmienił rozpylacze. Jak myślicie dało by to poprawę?

#785 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 listopad 2013 - 21:04

Pompa wtryskowa

Przepraszam że post po postem ale chciał bym sie podzielić z kolegami jadną uwagą. Miałem założoną pompę wtryskową od Zetora 72xx. Jako że kombinowane było sprzęgiełko a raczej klin, tak też ucieło mi klina gdy ruszałem z obornikiem. Wycinanie i kształtowanie nowego klina potrwało bym kilka godzin więc postanowiłem rozruszać oryginalną pompe C-360(Po regeneracji jest) Ciągnik odpala lepiej jak na zetorowskiej mimo iż kat dałem mu podobny i wcześniejszy. (Zetorowska jest nowa oryginalna a ta ma x lat.) NA zetorowskiej o wiele ładniej pracuje, zegarkowo, na ursusowskiej szczeka jak dziki pies jakiś. Po podkręceniu ursusowskiej moc jest porównywalna ale dymaaa ma jak nie wiem. Kopci pod obciążeniem jak lokomotywa. Na zetorowskiej nie zchodzi tak z obrotów pod obciążeniem a dymek puszcza zdrowy i o wiele mniejszy niż na ursusowskiej. Śmieję twierdzić że Zetora pompa jest oszczędniejsza niż Ursusowska po podkręceniu o 1 obrót. Wniosek mi sie nasuwa następujący. Jeśli ktoś planuje zakup nowej pompy wtryskowej to polecam nową Zetora. Różnica w porównaniu do ursusowskiej wynosi około 200-500zł.

Nie możesz mówić że nieoryginalna pompa od jakiegoś tam zetora jest lepsza od oryginalnej pompy 360.Jak masz nówkę zetora i kombinowałeś ze sprzęgłem i chodzi to dobrze.Ale dobrze zregenerowana pompa oryginalna 360 będzie dawała pożądany efekt.Najprawdopodobniej w zetorach było inne ciśnienie wtrysku a wtryski w 360 ustawione na większe ciśnienie, przez co mniej paliwa jest wstrzykiwane do cylindra i ciszej chodzi,gorzej pali.

@bartoking
Wymień filtry paliwa.Przeczyść układ paliwowy, jak nie to pompa do regeneracji,tłoczki już nie trzymają.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#786 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:34

Pompa wtryskowa Tyle że ta druga pompa od c360 była po regeneracji ;) u dobrego pompiarza. Obstawiam że to raczej regulator obrotów wszystkim rządzi.

A kolego @bartoking zostaw pompę w spokoju ;) nic nie zrobisz bez stołu pobierczego.

#787 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:06

Pompa wtryskowa Ale odpowiedzcie mi czy wyjmę zawór tłoczący przez gwintowany otwór króćca?

#788 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:54

Pompa wtryskowa o ile dobrze pamiętam to sekcje sie wyjmuje z boku pompy raczej. 2 pokrywki sie ściąga. Ale nie ustawisz tego "pod wiatą" kątów sekcji itp dawek

#789 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:39

Pompa wtryskowa Dokładnie tam jest zaworek i aby go wyjąć wystarczy odkręcić króciec.
KPK Kumurun Team

#790 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 08:10

Pompa wtryskowa Nie, żeby coś, ale jest różnica między sekcją, a zaworem tłoczącym. Są to dwie różne rzeczy. @seweryn20 Dzięki właśnie o to mi chodziło.

Zawór tłoczący http://hurtowniaroln...360-mielec.html
Sekcja http://hurtowniaroln...-c-360-wzm.html

Edytowany przez bartonking, 16 listopad 2013 - 08:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:08

Pompa wtryskowa nie zagłebialem się w budowę zbytnio bo nie robiłem pomp w domowych warunkach. Więc sorry za złe podpowiedzi.

#792 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:22

Pompa wtryskowa OK, nic się stało. I tak wielkie dzięki za pomoc, poświęcony czas.

#793 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:24

Pompa wtryskowa To nie jest kwestia znania budowy tylko czytania ze zrozumieniem. Bartonking o chlebie a ty o niebie.
Po prostu dokładniej czytaj i jak nie wiesz nie pisz bo wprowadzasz ludzi w błąd.
KPK Kumurun Team

#794 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:51

Pompa wtryskowa Nie znam budowy dokładnej (bo juz dawno to było jak widzialem jak rozbiera koleś) i zapomniałem że tłoczek można tak wysunąć. Myślałem że całą tą sekcje trzeba wyciagnąć z sprężynką itd. wybaczcie

#795 Share dziobak

dziobak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 22:50

Pompa wtryskowa Tematy połączone

Witam wszystkich.

Ursus c360

Powiedzccie mi od czego jest ta srubka regulacyja która zaznaczylem 1, bo 2 to jest podkrecenie maxymalnych obrotow jak sie nie myle. Z góry bardzo dziękuje

Załączone miniaturki

• pompa.png

Edytowany przez KRISTOFORn, 18 listopad 2013 - 23:04.

#796 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 00:04

Pompa wtryskowa Kolego ta śrubka nr 1 jest do tzw podkręcania pompy. tzn: wykręca się ją po pół obrotu i sprawdza efekt(wykręca się tyle żeby z ciagnika nie zrobić lokomotywy). czy nie dymi za bardzo. Przydatne jest wykręcenie tej śrubki przy problemach z rozruchem w zimne dnie(na ursusowkiej pompie jak miałem to tak robiłem i różnica jakas tam była na +) Generalnie robi się to wtedy jak ciągnik jest muł. Jednak nie polecam wykręcać na tyle by ciagnik dymił przy lekkim dodawaniu gazu. To jest moje zdanie i myślę ze mogę je tu umieścić. Pozdrawiam

#797 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3479 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 listopad 2013 - 20:33

Pompa wtryskowa

Tematy połączone

Witam wszystkich.

Ursus c360

Powiedzccie mi od czego jest ta srubka regulacyja która zaznaczylem 1, bo 2 to jest podkrecenie maxymalnych obrotow jak sie nie myle. Z góry bardzo dziękuje

Z tego co wiem, to tą śrubką reguluje się dawkę paliwa , wykręcając się zwiększa o ile pamiętam , ostrożnie z tym kręceniem ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#798 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:39

Pompa wtryskowa Mam parę praktycznych pytań :
1. Jeżeli sekcja pompy jest nieszczelna to ZAWSZE będzie towarzyszyć temu przedostawanie się paliwa do oleju pompy?
2. Ostatnio widziałem jak we Władymircu były ściągnięte przewody wysokiego ciśnienia z pompy. Kręcąc rozrusznikiem paliwo wytryskiwało na ok 5- 10 cm. Porównując do pompy tłoczkowej z 360 też tak powinno się dziać? Oczywiście wszystko na max "gazie".

#799 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 22:39

Pompa wtryskowa Nieszczelna sekcja zawsze puszcza paliwo pod siebie czyli do oleju którym jest smarowana.
Tak paliwo też powinno tryskać wysoko choć to nie jest wyznacznik sprawności pompy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:16

Pompa wtryskowa tak jak kolega pisze nie można się sugerowac wysokością wyrzutu ON z pompy bo to nie miarodajne :D heeh ale wiem że u siebie jak ostatnio zakładałem to dość wysoko wyrzucała pompa(lepiej nie trzymać głowy na wprost króćców )

tak jak kolega pisze nie można się sugerowac wysokością wyrzutu ON z pompy bo to nie miarodajne :D heeh ale wiem że u siebie jak ostatnio zakładałem to dość wysoko wyrzucała pompa(lepiej nie trzymać głowy na wprost króćców )