Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#681 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:13

Pompa wtryskowa Heh hodzi o to ze ja jestem praktykantem ze szkoly i go porosilem zeby mi zrobil pompe , ale on powiedzial ze mnie nauczy regnerowac pompe i gdy mu zanioslem swoja pompe to pwiedzial mi czesci jakie mam kupic ale pamiec czlowieka jest zawodna i sobie zapomnialem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 23:37
  •  

#682 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 11 luty 2013 - 18:03

Pompa wtryskowa Założyłem już tą pompę, dziękuję za odpowiedzi :) Teraz ciągnik hula jak trzeba :) Zapraszam na YT na Kanał -Sylwek23111

#683 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:36

Pompa wtryskowa Kolego
sylwek23111

Daj w temacie najwydajniejsza pompa do 360 zdjęcia jak wuglada u ciebie pompa napęd i reszta

#684 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 12 luty 2013 - 10:15

Pompa wtryskowa @GoRAL1 nie bardzo rozumie o co Ci chodzi:) rozwiń trochę pytanie:) pozdrawiam

#685 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:49

Pompa wtryskowa Z filmu widać że masz przerobiona hydraulikę , masz zamontowana zewnętrzna pompę
Daj jakieś dokładne zdjęcia

#686 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 luty 2013 - 11:13

Pompa wtryskowa @GoRAL1 mam pompę tylko do wspomagania z wału korbowego, mnóstwo takich rozwiązań było na AF a do tura mam oryginalną pompę. Mam przystawkę na wom ale nie używam, bo pompa(od cyklopa) wywalała mi uszczelniacz, a po drugie to nie chciało by mi się tej przystawki zakłądać i ściągać +jeszcze węże do niej solidne. Hm nie bardzo jest tu co pokazywać,zapraszam na YT kanał Sylwester Skotnicki i tur własnej produkcji i tam masz zdjęcia, a po drugie to wiesz, temat tu jest o pompach wtryskowych:) pozdrawiam

#687 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 20 luty 2013 - 11:59

Pompa wtryskowa Stosował ktoś inne końcówki wtryskiwaczy?Jak tak to z jakim skutkiem?

#688 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 08:28

Pompa wtryskowa Panowie założyłem wczoraj pompę wtryskową po regeneracji ciągnik odpalił tylko ciężko więc przyspieszyłem zapłon przekręcając pompę na silnik do końca była nie wielka poprawa mam zdemontowaną pokrywę rozrządu i patrząc od przodu silnika w którą stronę należy okrecic wałek pompy by jeszcze trochę przyspieszyć ursus 355.

#689 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:24

Pompa wtryskowa No nie mów kolego. Wiesz w którą stronę przekręcając pompą przyspiesza zapłon(zwiększasz kąt wtrysku), widzisz cały rozrząd, czyli które koło w którą stronę się obraca.
Koła rozrządu miałeś zmieniane?

#690 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 15:07

Pompa wtryskowa wujek na ile stopni ustawiłeś ten kąt? bo tak na ślepego to nie będziesz nic widział, koło zamachowe instrukcja ustawiania zapłonu, łatwa lektura... powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:51

Pompa wtryskowa Wszystko fajnie jak są znaki na kole zam ina skrzyni umnie tylko na kole zamachowym ursus 355

#692 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 18:13

Pompa wtryskowa Na skrzyni samemu możesz nanieść znak

#693 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:24

Pompa wtryskowa a to nie umiesz sobie znaleźć znaków ? wykręć wtrysk, pierwszy od chłodnicy, cienki śrubokręt kręcisz kołem aż tłok będzie na górze a śrubokrętem wyczujesz kiedy jest na GMP. 2 obroty wału to jeden cykl pompy. czyli pierwszy tłok masz 2 x w GP i GMP jest wtedy gdy tłok pierwszy masz u samej góry oba zawory są zamknięte a na 4 głowicy wydechowy się zamknął a ssący otwiera.. (ssący konik jest krótszy a wydechowy dłuższy takie przypomnienie). no i jak masz już pierwszy cylinder w GMP to w okienku masz mieć te znaki. (też mam skrzynię od c355 więc wiem o co ci biega) zobacz na skrzynie c360 ile mm od dołu okienka jest kreska. (chyba coś koło 10mm ale nie jestem pewny). nie piszę tu nowości i chyba nawet więcej jest takich tematów i pytań, wystarczy poczytać. Co do ustawiania kata to na oko też ustawisz (ale nie precyzyjnie) jak twardo chodzi jak proxima to musisz opóźnić kąt ....

#694 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 18:52

Pompa wtryskowa Mylisz się, znaki są na kole jak i obudowie i okrerślają wyprzedzenie wtrysku względem GMP a nie samo GMP.Dla 355 i 360 kreska oznacza 200 kąt wyprzedzenia

#695 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:27

Pompa wtryskowa tak tak na pewno sie myle :) heh ale wytlumacz mi w czym sie myle... dla mnie to jest oczywiste ze sa znaki dla GMP i dla poczatku wtrysku, wiec sorry ze nie dopisalem. A co do obudowy to masz kolego slabe informacje i teraz Ty sie mylisz. Bo u mnie na obudowie nie ma;) chyba ze ty uwazasz innaczej i nie mam racji?!:) jest takie powiedzenie: nie pchaj palca miedzy jajca... Chyba rozumiesz przeslanie. pozdrawiam kolego

#696 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:33

Pompa wtryskowa Jak ciężko pali i kopci ostro na niebiesko to za wczesny wtrysk a nie za późny.Jak za późny to pali w miarę ale kopci ostro na czarno.

#697 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:31

Pompa wtryskowa A co jest jak pali na dotyk , kopci tyle co powinien a silnik twardo pracuje , przechylanie pompy niewiele daje .

#698 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:33

Pompa wtryskowa Jak dobry silnik to twardo pracuję i tak powinno być.
Cytowanie poprzedniego posta. + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 29 marzec 2013 - 00:28.

#699 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:17

Pompa wtryskowa Kilka pytań amatora

Czy żeby obrócić lekko pompę muszę odkręcać przewody wysokiego cisnienia i przewód paliwa biegnący od pompki do filtrów?
Są to dość sztywne elementy i nie bardzo to idzie, mam obracać "na chama"? (czytałem o obracaniu pompą na pracującym silniku)

Czy po poluzowaniu śrub mocujących pompę może się coś lać na połączeniu? pisalem juz kiedys ze po robocie cos tam sie czesto sączy na polaczeniu pompa-sprezarka, myslalem ze to paliwo, ale dzisiaj po poluzowaniu srub zaczął powoli plynac chyba olej - czarny. Czy powinienem się tym martwić? Olej z pompy tak by chyba nie wyglądał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:40

Pompa wtryskowa Na łączeniu pompy jest oring.On się zestarzał i zrobił się twardy i ci puszcza.Co do przestawienia pompy lepiej popuścić rurkę od pompy do filtra a na wtryskach nie koniecznie.