Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#641 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:34

Pompa wtryskowa koło Buska gościu pompy regeneruje i rok gwarancji daje ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 03:35
  •  

#642 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:05

Pompa wtryskowa Aż rok gwarancji? Dużo, przeważnie na części regenerowane jest 6 mieś. gwarancji.

#643 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:00

Pompa wtryskowa U nas w Myśliborzu robi pompy,to nawet dobrze robi.Zawiozłem mu pompy od 6 ciągników i jak na razie jest dobrze.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#644 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:14

Pompa wtryskowa

Daniel125d odkryłeś ''amerykę'' brawo i bardzo dużo wnosisz do tematu, tak się uparliście na te pierścienie że nie wiem tak jakby każdy silnik musiał mieć ciśnienie jak nowy z taśmy.Wiem w dieslu ciśnienie sprężania to podstawa, silnik o dobrym ciśnieniu ale ustawiony do d*py zawsze będzie mułem i będzie pracował jak śrutownik mimo dobrego sprężania.

zrozumiałe że zapłon musi być dobrze ustawiony warto też ustawić dobrze rozrząd wtryski zwrócić należy uwagę na stan regulatora w pompie ameryki nie odkryłem poprostu każdy przypadek jest inny mechanicy coś zle poskładajom i jak ma chodzić pompiarze pompę zregenerują do bani piszcie konkrety co było robione i po jakim zabiegu zaczął fiksować morze pomogę

#645 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 18:02

Pompa wtryskowa
Witam wszystkich
Mam problem z moim c360 otóż brakuje mu mocy, pługi 2 trzeba na 2 biegu ciągać i obr minimum 2tyś :), kopci na wolnych obrotach na niebiesko a jak da mu się gazu to zmienia się kolor na czarnawy. Ciągnik jest też zamulony. Chciałem sprawdzić czy pompa jest prawidłowo ustawiona na znakach, zauważyłem że podczas kręcenia ręcznie wałem pompa nie podaje paliwa, dopiero gdy rozrusznikiem zakręcimy to paliwo się ukarze. Przez to nie mogę sprawdzić tego ustawienia. Ciągnik pali dobrze nawet w zimę ale jest zamulony i brakuje mu mocy. Czyżby pompa się kończyła czy może coś innego nawala ? Proszę o jakieś sugestię.
  • 0

#646 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 lipiec 2012 - 18:56

Pompa wtryskowa Trzeba zacząć od sprawdzenia wtrysków czy nie leją i jakie mają ustawione ciśnienie, luzy zaworowe, filtry, pompa zasilająca jak to wyeliminujesz zostanie oddanie pompy do sprawdzenia

#647 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 06 lipiec 2012 - 20:56

Pompa wtryskowa na niebiesko kopcić na wolnych może dla tego że ma za duży luz zaworowy albo skończone pierścienie i olej pali więc zobacz na bagnecie czy nie ubywa a jak kopci na czarno i ma mula na wyższych to raczej wtryski są brudne albo zużyte i leją albo pompka jak pisał Roki212

Edytowany przez patryk255, 09 lipiec 2012 - 22:53.

#648 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 07:07

Pompa wtryskowa Właśnie chodzi o to że ona ma muła na niższych obrotach, jak się wkręci do 1600 i dalej to jest tak jak powinno. Pompkę zasilającą wymieniałem niedawno więc ją wykluczam, filtry też były wymieniane, zostaje luz zaworowy i wtryski. Mam jeszcze jedno pytanie czy podczas kręcenia wałem ręką pompa będzie podawać paliwo czy potrzebne są jej większe obr. ?

#649 Share andrew0985

andrew0985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 07:38

Pompa wtryskowa Musi podawać paliwo, tylko musisz wcisnąć gaz na maxa

#650 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 07:53

Pompa wtryskowa No właśnie miałem wciśnięty a paliwo nie szło na żadnej sekcji. Czyżby pompa już nie domaga ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:59

Pompa wtryskowa Witam mam pytanko robie remoncik kapitalny 60-tki i poradzcie mi zawiesc do pompiarza pompe wtryskowa i wtryski do sprawdzenia czy nie ruszac nic skoro ladnie pali nie kopci i wszystko jest chyba ok wg mnie ale skoro mam wszystko rozlozone to czemu nie . co radzicie powiedzcie ? pozdrawiam

#652 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 lipiec 2012 - 22:02

Pompa wtryskowa Jeśli wszystko było ok to ja bym sprawdził tylko wtryski .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#653 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 22:07

Pompa wtryskowa Dokładnie. Jedno i drugie możesz w puźniejszym czasie w dowolnej chwili dać do przejrzenia. Nie ma co być nadgorliwym. Pompę daje sie do regeneracji gdy wykazuje oznaki zużycia, wtryski profilaktycznie raz za czasu. Wraca się to w paliwie.

Edytowany przez seweryn20, 17 lipiec 2012 - 22:07.

KPK Kumurun Team

#654 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 lipiec 2012 - 22:55

Pompa wtryskowa Jak koledzy napisali skoro pompa jest ok to zostaw ja bo zawieziesz to zamiast naprawić lub sprawdzić coś mogą nakręcić wiadomo jak to dziś jest, a wtryski spokojnie można sprawdzić

#655 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 12:59

Pompa wtryskowa Dzieki sliczne za daobre wsaze rady wiec ok tylko wtryski sprawdze a moze przy okazji ktos wie gdzie w olesnicy i oklicach moge je sprawdzic???? Pozdrawiam

#656 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 16:52

Pompa wtryskowa Nie jestem z toich stron, ale chyba na pewno uchował się w twojej okolicy jakiś stary SKR (spółka kółek rolniczych) tam na pewno na warsztacie będą mieli sprzęt.

#657 Share janks

janks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 10:43

Pompa wtryskowa Witam wszystkich. Mam problem z pompą wtryskową przy c-360. Jest po regeneracji (300 zł 2 lata temu). Silnik odpala dobrze, ma moc, ale niestety dość mocno kopci przy dodawaniu gazu i co najgorsze - bardzo nierówno chodzi na wolnych obrotach. Czasami wręcz trudno ustawić te obroty bo zaraz zgaśnie. Mechanik, który mi to robił (wyjmował pompę, dawał do regeneracji, a potem ją ustawiał) zarzeka się wszystko powinno być o.k., ale tak nie jest. Mam ten ciągnik od nowości i wiem jak powinien chodzić. Może macie jakieś pomysły, co w tej sytuacji robić. Ponowną regenerację pompy?
Może znacie jakiegoś porządnego fachowca od tych pomp w pomorskim lub kujawsko - pomorskim?

#658 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 10:58

Pompa wtryskowa Raczej postawił bym na pompę wtryskową a dokładnie regulator obrotów. Dla pewności sprawdz wszystkie ustawienia silnika choś żadne małe odchyłki na zaworach czy rozrządzie nie robią takich cyrków. Sprawdz też drożność i szczelność układu paliwowego.
KPK Kumurun Team

#659 Share janks

janks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 14:20

Pompa wtryskowa Dziękuję za zainteresowanie. Problem w tym, ze wszystko jest dobrze złożone, nie ma wycieków, nowe podkładki oraz wąż paliwowy. Silnik odpala idealnie, więc trudno żeby podejrzewać błąd przy ustawieniu rozrządu. Kiedyś czytałem, że za falujące obroty odpowiada jakaś zacinająca się listwa w pompie (do wymiany jakieś tulejki), ale nie znam się na tym. Najpierw radzono mi poczekać i jeździć, lecz nic się nie zmienia, o ile nie jest gorzej.
Czy mógłbym poprosić o namiary na tego fachowca od pomp w okolicach Krakowa? Czytałem w tym wątku, że to uczciwy człowiek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:50

Pompa wtryskowa Cześć , mam takie pytanie, jak się przyłoży dłoń do przewodów wysokiego ciśnienia to wyczuwa się drgania spowodowane wtryskiem paliwa , czy na każdym przewodzie powinno być mniej więc jednakowo czy może być różnie ? U mnie dwa przewody drgają lekko a dwa walą dość mocno , wtryski wymienione i dodatkowo po kilku mtg sprawdzone , pompa nie ruszana od trzech lat , silnik przy 800 obr. pracuje równo a powyżej bez obciążenia chodzi jak na trzech cylindrach, po obciążeniu wraca do normy . Czy możliwe że pompa na wolnych obrotach nie może przebić któregoś wtrysku ???