Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adas

adas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 13:51

Pompa wtryskowa to nie sekcje tylko pompka zasilajaca miałem to samo jak ciagnik chodził na wolnych obrotach to az leciało z tej rurki od nadmiaru.Wymieniłem pompke zasilajaca i spokój

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 16:17
  •  

#42 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 02 sierpień 2008 - 08:30

Pompa wtryskowa No karola44 dobrze Ci radzi.Ja tak zaesze robię.

#43 Share piomich

piomich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 19:42

Pompa wtryskowa A tak przy okazji chciałem zapytać, bo mam taki ciągnik u teścia tzn. składak silnik jest od ZETORA 4011 a reszta od Ursus C-360; i czy w silnku tym pomopa wtryskowa także jest zesprzęglona z całą resztą na tej samej zasadzie co w C-360?
Bardzo prosze i informację bo w tym także ciągniku zrobiłbym to samo.
Pozdrawiam
piomich

#44 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 22:43

Pompa wtryskowa Tak to taka sama pompa, napęd jest identyczny jak w 360. Co do montowania pompy to musi ona lekko wejść na swoje pierwotne miejsce, bo w innym przypadku morze się zdążyć tak że zamontujemy pompę a ciągnik nie odpali.

#45 Share piomich

piomich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 20:41

Pompa wtryskowa Witam Kolegów
Dziekuje bardzo za wszystkie informacje, pozdrawiam i życze wszystkiego njlepszego.
piomich

#46 Share damiannooc360

damiannooc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 22:08

Pompa wtryskowa Cześć jestem tu 1 raz i mam do was prośbę. Mam ciągnik c-360/ (4011) i wymienialem pompę wtryskowa i coś mi nie równo działa. I wiem, że ustawia sie ja na tych trzech śrubach i odpycha do silnika i od silnika. Powiedzcie mi w którą stronę trzeba ją ustawić żeby opóźnić zapłon ??? ( do silnika dopchnąć , czy od silnika ) POMOCY !!

#47 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 23:53

Pompa wtryskowa Pompę należy przesunąć do silnika, czyli obrócić ją w lewo (patrzac od przodu silnika).

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#48 Share damiannooc360

damiannooc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 07:37

Pompa wtryskowa dzieki

#49 Share jacol

jacol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 13:12

Pompa wtryskowa Witam czy ktoś ustawiał pompę wtryskową C-360 jak to się robi czy lepiej wołać jakiegoś mechanika. ;)

#50 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 13:19

Pompa wtryskowa sam nie bardzo ustawisz jak nie robiłeś tego jeszcze zawołaj mechanika dużo zabawy z tym niema ;)
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:04

Pompa wtryskowa jak się znasz troche na mechanice to sprubój a jak nie to zawieź lepiej na warsztat , a co się stało?

#52 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:20

Pompa wtryskowa mechanicy maja takie specjalne urzadzenia do krorych wkladaja wtrzyski i je ustawiaja tak aby tryskalo rowno w kazda strone...sam dobrze tego nie ustawisz a mechanik zrobi to dobrze i za niewielkie pieniadze...

#53 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:40

Pompa wtryskowa do tego utawienia ptrzebny jest chyba szczelinomierz

#54 Share jacol

jacol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 18:31

Pompa wtryskowa Chodzi o to jak ustawić prawidłowo pompę w ciągniku tak żeby sekcje podawały w odpowiednim czasie paliwo-inaczej zapłon nie chodzi mi o sprawdzenie pompy bo była u mechanika przepraszam za złe sformułowanie pytania.

#55 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 18:57

Pompa wtryskowa zaplon jak chcesz ustawic to masz znak fabryczny na pompie i na ciągniku i nastawiasz na znaki,takie znaki są w ursusie 3512 u mnie to w c-360 chyba też są

#56 Share marcin7436

marcin7436

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 09:40

Pompa wtryskowa Witam wszystkich forumowiczow. Bardzo zależy mi na Waszej pomocy. Mianowicie w mojej 360 uszkodziła sie obudowa w regulatorze obrotów przy pompie wtryskowej (coś uszkodziło sie wewnatrz i wystrzeliło w obudowe regulatora wyłamujac ją. Ciągnik po tym zdarzeniu normalnie odpala i jeździ... Co powinienem zrobić aby to naprawić? Bede bardzo wdzieczny za każda odpowiedz.

http://images49.foto...df43325cmed.jpg

Edytowany przez quercus, 01 wrzesień 2008 - 17:02.
Wstawiamy Linki do zdjęć a nie zdjęcia.

#57 Share Jerry

Jerry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 22:09

Pompa wtryskowa Hejka
Witam wszystkich
Mam ciągniczek C360. W zasadzie z rolnictwem sie rozstałem (2 ha w 30 kawałkach....), więc roboty nie ma dużo (wykosić żeby utrzymać ,węgiel przywieźć...)
Ciągnika używał mój ŚP ojciec, a ja własnie się zabrałem za przywróecnie mu minimalnej wymaganej do używania sprawności.

Teraz o problemach:
1. Odkręciłem miarke oleju w pompie wtryskowej i zaczął lać się ON ... wylało się z pół litra, a że miałem do dyspozycji tylko szmaty na porzucenie zakręciłem miarke .....
Po znalezieniu odpowiedniego naczynia spuściłem z pompy ok. 1 l czegoś gęstszego niż ropa, ale nie tak gęstego jak olej...
No a potem zalałem olejem. Skąd może się brac ropa w tej pompie?
Zapytałem kuzyna co na codzień ujeżdża 330-tkę i po pierwsze mi powiedział, żeym sie tym nie pprzejmował bo ona 2 lata jeździł (od zauważenia) a traktor robi przyzrywce drzewa ... a po drugie że może to byc pompą paliwową - wymienić i powinno być git. Co wy na to?
Pompa wtryskowa parę lat temu była regenerowana, dużo ten traktor nie chodził....

2. Traktor wywalał wode - wymieniłem więc uszczelki pod głowicami. w trzecim tłoku była woda:
http://fso1500.inter...y/trzeci3_1.jpg
Głowice oczywiście splanowałem wtryski sprawdziłem/wyregulowałem ale skopałem jedną sprawę (no w zasadzie 2 ale o tym za chwile).
Nie przykręciłem kolektora wydechowego przed przykręceniem głowic .... No i w efekcie mam problem bo mi dymi przy 3 albo 4 głowicy.... Nie mam serca tego zdejmowac, znowu planowac głowic.... Wyyliłem, że zaopatrzę się w większa ilość uszczelek, odkręce wydech, przyłoże łate i zobacze gdzie nie pasuje.... No i tam dam ciut grubiej... Ma to sens?

Co jeszcze skopałem .... Wymieniłem w sumie 8 szpilek bo mi się przymordowane wydawały. Dokręciłem głowice zakładam klawiatury i ... q...wa 3 szpilki wystają za wysoko i klawiatura nie wejdzie ... Owinąłem wszystko szmatami i spiłowałem pilnikiem.... Potem wziąłem nowa szpilke i starą i oczywiście się okazało że nowa jest pół cm dłuższa....

Z dodatkowych problemów - nigdzie nie da się u mnie dostac uszczelki filtra szczelnowego wtryskiwacza... takiej podkładki.... nr. kat OS-43-A bodajże ...

pozdrawiam

Jerry

#58 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:54

Pompa wtryskowa Możesz dać więcej podkładek pod kolektor i posmaruj trochę silikonem takim czerwonym co 350 s. C wytrzymuję i będzie git.Co do tych podkładek hmm... u mnie w sklepie mają.A z kąd Ty jesteś że ich nie ma?A co do pompy to też mam C-330 i trochę ropy w niej jest i nic się nie dzieje tak więc się zbytnio tym nie przejmuj.

#59 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 14:55

Pompa wtryskowa w mojej c-330 też jest ON w pompie paliwowej. Raz na jakiś czas spuszczam to paliwo i wlewam z powrotem do baku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 16:28

Pompa wtryskowa A się chyba nie powinno spuszczać i nic tam nie wlewać.Jak coś to ewentualnie olej wlać ale w tedy jak ropa tam pójdzie to będzie z tego wężyka ostro walić.