Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#561 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 19:10

Pompa wtryskowa MAT912 traktor chodził nierówno i np jak ustawiło się obroty na 500 i dało gazu to po jakimś czasie chodził na wyższych.
A, dodam jeszcze że u pompiarza mówili że pompka zasilająca jest niezbyt dobra tylko nie wymienili bo nie mieli na stanie, ale mówili że jakoś będzie chodził. Może to być jej wina?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 15:38
  •  

#562 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 23 marzec 2012 - 19:21

Pompa wtryskowa tak jeśli jest nie sprawna to będzie nierówno chodził i powinno się objawiać stratą mocy bo powinna mniej paliwa podawać

#563 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 21:54

Pompa wtryskowa

MAT912 traktor chodził nierówno i np jak ustawiło się obroty na 500 i dało gazu to po jakimś czasie chodził na wyższych.
A, dodam jeszcze że u pompiarza mówili że pompka zasilająca jest niezbyt dobra tylko nie wymienili bo nie mieli na stanie, ale mówili że jakoś będzie chodził. Może to być jej wina?

Nie bardzo wierzę że jest to wina aż tak pompki zasilającej, być może za wiele przy tej pompie wtryskowej nie zrobili, bo też pomyśleli że jakoś tam będzie chodził.

#564 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:to i owo

Napisany 26 marzec 2012 - 20:12

Pompa wtryskowa witam w którym miejscu na pompie zmnieisza się dawkię paliwa?

#565 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:26

Pompa wtryskowa U góry nad regulatorem jest taka śruba bez łba z nakrętka zabezpieczaj

#566 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 17:21

Pompa wtryskowa a jest taka możliwość że jak tą śrubę za bardzo się przykręci będzie gorzej palił ?

#567 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:22

Pompa wtryskowa

Mam takie pytanie, bo u nas po kazdej jezdzie tak jakby leje sie paliwo gdzies z pod pompy wtryskowej. Tzn leje sie to za duzo powiedziane, sączy sie tak ze tego wlasciwie nie widac, ale po dłuzszym postoju jest na bloku silnika taki zaciek od miejsca w ktorym pompa jest przykresona do silnika az do miski olejowej.

To jednak olej sie leje na połaczeniu pompa - silnik. Nalałem se troche benzyny do pojemnika po plynie do mycia szyb, spryskałem pompe, wytarłem, pompa była czysta. Jak ciągnik stał ze 2 dni to nic nigdzie nie ciekło. Wczoraj pojezdzil troche z kultywatorem i bronami przed sianiem, zgrzal sie, dosc dlugo bylo nawet sucho, ale w koncu patrze i zaciek maly sie pojawil. Jak zjechalem do domu po sianiu, obejrzalem dokladnie co i jak i wyszlo ze cala pompa jest sucha a leje sie ewidentnie spod uszczelki miedzy pompa a silnikiem.

Czy wymiana uszczelki i tego co tam jeszcze trzeba to skomplikowana robota? jestem raczej laikiem w tym temacie. Pompa nie ruszana od nowości czyli ponad 2160mth. W sumie nie jezdzi sie duzo, lac tez duzo sie tego nie leje wiec moze to zostawie tak jak jest.

#568 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:36

Pompa wtryskowa to jak będziesz miał chwilę wolniejszego, odkręcisz wszystkie przewody,naznaczysz położenie pompa silnik,odkręcisz śruby i wysuniesz pompę,tam jest oring i go wymienisz-dla pewności możesz silikonem posmarować,lecz jak nowy oring to wtedy zbyteczne.

nawet nie musisz do wymiany tego ustawiać na znaki-pompę wysuniesz oring założysz i wsuniesz ją tak jak była-nic nie będziesz kręcił.

na spokojnie z popijaniem kawki-godzinka,i to dla ciebie :)

#569 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 marzec 2012 - 19:24

Pompa wtryskowa Po odkręceniu wypada założyć nowe podkładki miedziane

#570 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:53

Pompa wtryskowa no to chyba rzecz oczywista-aż taki cielak to z niego nie jest-sam pisał o podkładkach i uszczelnianiu-kiedyś.
nie ma wprawy-ale się wyrobi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:33

Pompa wtryskowa Czy ktoś z Was próbował zainstalować lub tylko widział w C-360 pompę rozdzielaczową np z Ursusa 4512 ?

#572 Share kraVco

kraVco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo - motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:27

Pompa wtryskowa czy żeby wymontowac pompę wtryskową z c360 wystarczy odkręcic te trzy śruby, co łączy ją ze sprężarką? nie mówię tu o przewodach paliwowych, bo to oczywiste.
[i][i][i]nigdy nie będzie tak samo[i][i][i]
www.grupalubelska.pl

#573 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:45

Pompa wtryskowa Tak, te trzy śruby trzeba odkręcić.

#574 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:58

Pompa wtryskowa Homo nie wiadomo, co to może być ciągnik powoli zbiera się na obroty jak się go odpala to tak jak by chytał a nie może zapalić a jak zapali to powoli wchodzi na obroty później jak zapali do później zapala ale na obroty tak powoli się zbiera czy to może być wina wtrysków że mają złe rozpylanie (za małe ciśnienie )? , czy pompa wtryskowa ma źle ustawiony zapłon w takim razie trzeba pompę górną częścią odchylić dobrze mówię ? czy szukać gdzie indziej ?

#575 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:18

Pompa wtryskowa Wyczyść odstojnik,wymień filtry paliwa.Jak nie pomoże to pompa i wtryski do sprawdzenia.A początek wtrysku sprawdzałeś?

#576 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:44

Pompa wtryskowa odstojnik czysty ponieważ sprawdzałem, filtry są dobre ponieważ sprawdzałem nie mogę odnaleźć tej kreski na obudowie skrzyni już pisałem o tym w poprzednich postach , mam na myśli zrobić tak że zaznaczyć pompa i obudowa kompresora krechę i odepchnąć pompę górną częścią od silnika tylko nie wiem czy to wypali tak się przyjrzałem pompie wtryskowej i tam coś było już znaczone ale te znaki się w ogóle nie zgadzają w tej chwili myślę ją przesunąć w znaki te które były nabite już wcześniej zobaczę czy wypali ale proszę jeszcze podpowiedzcie mi gdzie mogę szukać przyczyny jeżeli to nie pompa

#577 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:19

Pompa wtryskowa górą od silnika to opóźnisz zapłon-późny to jeszcze bardziej mułowaty-zrywniejszy jest na wcześniejszym-to ci nic nie da.

wiesz co ja bym podejrzewał-regulator-jeśli tak jak piszesz strasznie ciężko wchodzi na obroty-przy późnym wtrysku nie jest zrywny,ale bez przesady.

miałem raz tak w firmowym STARze-postukało i przyśpieszenia zero-rozpędzić go to kilka kilometrów potrzebował-ale moc miał,pod górki nie zdychał-ciężarki równo się nie otwierały(tyle pompiarz mi powiedział)

daj pompę do pompiarza-zobaczy jak regulator chodzi.

#578 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 13:53

Pompa wtryskowa ale może trochę to za bardzo strasznie napisałem chodziło mi o to że jak go zapalam to on jak zapali to nie odrazu wchodzi w obroty takie jakie mu ustawiłem i po pół sekundzie wchodzi a jak dodam mu gazu na pusto to też wchodzi tak dopiero powoli jak jadę kultywatorem to zbiera się na obroty ale tak ze nie odrazu

#579 Share chudytsw

chudytsw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Majsterkowanie i sport

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:29

Pompa wtryskowa witam ! to mój debiut na forum także jak coś zrobie zlę to sorry!! OK do rzeczy ! Mianowicie dzis robiłem lekki remont ursusa 360 . Otóż miałem pekniety blok silnika tuż za pompą wtryskowa było to już spawane ale dawno temu przez mojego wujka i teraz po puściło więc zawiozłem do sąsiada i odkręciłem pompę. Pospawał i zabrałem się do montażu pompy i myślałem ze wszystko ustawiłem bo tam jest specjalne wcięcie w tuleji łączącej napęd pompy co łączy ją z silnikiem tylko że ustawiłem tą tuleje na pompie a nie ustawiłem tam co wchodzi do silnika i myslałem ze wszystko OK wiec skreciłem pompę i próbuję odpalac a tu wnerw bo nie chce załapać. Potem znów odkreciłem pompe i jednak nie weszła ta tuleja tak jak trzeba . Jakieś 0,5 cm była źle włożona więc wyciągłem w włożyłem tak jak trzeba czyli tym wycięciem równo w pompie jak i tam co wchodzi ww silnik. Poskręcałem wszystko i niestety znów nic dym z komina idzie biały ale nie pali .
Co mogło się po przestawiac ????????????? Proszę o szybka odpowiedz plis !!!

Debiut na forum - debiutem, ale ortografia nie ma tu nic do rzeczy !!!!!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 20 kwiecień 2012 - 08:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 12:48

Pompa wtryskowa A odpowietrzyłes jak należy? Odpowietrz, popuść przewody przy samych wtryskiwaczach, dawka na max i zakręć silnikiem aż poleci paliwo, zakręć z powrotem jak skręciłaś wszystko dobrze to musi zapalić.

Edytowany przez seweryn20, 20 kwiecień 2012 - 12:49.

KPK Kumurun Team