Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#521 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:27

Pompa wtryskowa

1. No masz na tym zdjęciu dokładnie pokazane gdzie się znajduje ta kreska.
2.Przy wymianie tarcz nie ruszasz koła zamachowego, a chociaż byś odkręcił koło to i tak nie ma opcji ażebyś inaczej zakręcił bo jest kołek.

dzięki @MAT912

@seweryn20
nie wiem czy ta kropka jest to zapłonu czy skrzynia była odlewana i odlew tak odlał że zostało tak jak widać trudno powiedzieć

Edytowany przez PIOTREK44, 13 marzec 2012 - 18:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 06:45
  •  

#522 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2012 - 19:47

Pompa wtryskowa Pozwoliłem sobie edytować Twoje zdjęcie - myślę że nie będziesz miał nic przeciwko http://pokazywarka.p...#zdjecie3155457 szukaj kropki tj. kol Seweryn radzi, chodzi raczej o zapunktowanie lub kreski gdzieś w tym miejscu jak zaznaczyłem, może minimalnie w górę, a co to jest 60-tka czy skrzynia od 40-tki?

#523 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 10:09

Pompa wtryskowa nie mam nic przeciwko że edytowałeś zdjęcie , c-360 z 81 r silnik S-4003 skrzynia chyba zwykłej c-360 proste zęby w tylnym moście nic nie zmieniałem dzięki MAT912 za pomoc będę szukał znaku w tym miejscu w którym pokazałeś dzięki wielkie

#524 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 07:38

Pompa wtryskowa Tu masz fajną fote.

http://zapodaj.net/8...ccee7b.jpg.html
KPK Kumurun Team

#525 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:35

Pompa wtryskowa Mam takie pytanie, bo u nas po kazdej jezdzie tak jakby leje sie paliwo gdzies z pod pompy wtryskowej. Tzn leje sie to za duzo powiedziane, sączy sie tak ze tego wlasciwie nie widac, ale po dłuzszym postoju jest na bloku silnika taki zaciek od miejsca w ktorym pompa jest przykresona do silnika az do miski olejowej.
Jesli to wytre szmatą ze dwa razy to pozniej juz jest sucho i nic sie nie leje. Dopiero po nastepnej jezdzie. Niech mi ktos wytlumaczy co to moze byc bo nie jestem specjalnie obeznany w temacie.

Widzialem kiedys filmik na youtube i koles mial tam podobnie, czyli byl taki wyrazny zaciek od pompy w dol do miski olejowej

#526 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 13:59

Pompa wtryskowa Cieknie w miejscu przykręcenia rurki doprowadzającej paliwo do pompy - http://pokazywarka.p...#zdjecie3201960. Dociągnij śrubę a jak nie pomoże trzeba zmienić podkładki miedziane.

Edytowany przez MAT912, 19 marzec 2012 - 14:20.

#527 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 14:52

Pompa wtryskowa No nie bardzo, bo tam jest akurat sucho (wizualnie i dotykowo)
juz predzej mogloby sie lac gdzies tutaj od pomki zasilajacej i na dol po pompie

a na polaczeniu pompa - silnik? jest jakas mozliwosc zeby tam sie cos lalo?, ale w pompie jest olej silnikowy to raczej chyba nie?

Edytowany przez mlody28, 19 marzec 2012 - 14:54.

#528 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 14:58

Pompa wtryskowa Piszesz że na łączeniu pompy z silnikiem , a teraz mówisz że koło pompki zasilającej, no to w końcu gdzie? Najlepiej to pokaż na jakimś zdjęciu.

#529 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:30

Pompa wtryskowa Leje się tak jakby na polaczeniu pompa - silnik. Pompa jest przykrecona trzema srubami do silnika, wiec czesto kropla paliwa wisi na tej dolnej srubie, a potem chyba stamtad leje sie na dol po bloku silnika. Twoje rozumowanie że leje sie na polaczeniu rurki doprowadzajacej paliwo z pompa jest oczywiscie prawidlowe, bo to by tez pasowalo, ale to jednak nie to.

http://imageshack.us...3/img9631o.jpg/

A ja tylko dopisałem ze, poniewaz pompka zasilajaca minimalnie poci sie gdzieniegdzie, to byc moze paliwo sączy sie z pompki zasilajacej na pompe i potem tam w strone tej sruby i dalej na dół. Tylko ze to sa takie ilosci paliwa ze ciezko to dojrzec na 30 letnim ciagniku, widac dobrze dopiero wtedy jak sie gdzies jakas kropla zbierze.

#530 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 15:38

Pompa wtryskowa A to jest na pewno paliwo a nie olej? Bo jeżeli paliwo to raczej tam nie ma inne możliwości, tylko tam gdzie pokazałem, ewentualnie z tego pierwszego zaślepionego otworu, tylko tam jest takie dojście, że jak cieknie minimalnie i to od spodu śruby to ręką nie sprawdzisz czy się poci, a co Ci szkodzi zmienić te miedziane podkładki na nowe? i będziesz miał pewność że to nie tam.

Edytowany przez MAT912, 19 marzec 2012 - 15:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 16:00

Pompa wtryskowa raczej na pewno, specjalista nie jestem ale wydaje mi sie ze za rzadkie na olej silnikowy

ale paliwo cieknące na polaczeniu pompa - silnik bys wykluczyl? w misce oleju nie przybywa

Aha dobra bo pisalem posta zanim edytowales swojego, zbadam jeszcze dokladnie to miejsce o ktorym piszesz, najwyzej wymienie podkladki i zobacze co dalej sie bedzie dzialo.

Edytowany przez mlody28, 19 marzec 2012 - 16:04.

#532 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 16:11

Pompa wtryskowa Jeżeli w oleju w pompie nie ma ropy to na połączeniu nie ma się z kont wziąć paliwo a chociaż by była ropa w oleju w pompie, to musiał by być uszkodzony uszczelniacz w pompie i oring na łączeniu pompy z silnikiem - także bym wykluczył.

#533 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 16:34

Pompa wtryskowa Jak jesteś pewny że to paliwo to może być praktycznie z każdego miejsca bo to najnizszy punkt. No może prucz regulatora. każde miejsce przykręcenia przew. paliwowych, korki, pokrywka sekcji, jak w pompie jest rozrzedzony olej tak to będzie wygladac po wycieku tak samo uszczelka miedzy pompą a rozdzielaczem lub zaślepki pod spodem, nie dokręcona rurka przelewowa albo zatkana, oś dzwigni dawkowania. Chyba tyle. Przemyj pompe do sucha i obserwój skąd wycieka, dokręć wszystko profilaktycznie. Więcej nic nie zrobi i więcej nic tam nie ma.
KPK Kumurun Team

#534 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 20:26

Pompa wtryskowa To też prawda, ale wystarczy złapać za pompę od spodu i na dłoni powinno być zaraz widać czy tam gdzieś jest wyciek, jeżeli nie i z przodu też nic nie widać, to jedynie gdzieś koło rurki.

#535 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:45

Pompa wtryskowa Witam , mam jedno malusieńkie pytanie jak są filtry paliwa w c-360 we filtrach może się coś podziać po zimie np. osad czy przez mrozy rozpuściło filtry i ciężko przepuszczały by paliwo jest taka możliwość ?? ponieważ jak zapalam ciągnik to po chwili wchodzi na obroty i jak go zapalam to tak jak by mu nie dochodziło paliwo i nie chce załapać

#536 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 marzec 2012 - 20:52

Pompa wtryskowa Filtry mogą być zapchane po zimie taką białą mazią, parafiną wydzielającą się z ON w czasie ujemnej temperatury

#537 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:54

Pompa wtryskowa Pompa u góry jest ok, jest sucho, przynajmniej w tych miejscach w ktorych widac bo co jest od strony silnika to dokladnie nie wiem, moze tak jak piszecie ta rurka przelewowa. Wychodzi na to ze musze ja wytrzec na dole dokladnie szmatka z benzyną i wtedy obserwować co sie bedzie dzialo.

#538 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:59

Pompa wtryskowa Masz pistolet do malowania? Troche rozpuszczalnika i przeleć po niej, przedmuchaj powietrzem i sucha jak pieprz. Zapal i szukaj wycieku. Coś musi być skoro paliwo zbiera sie pod pompą.
KPK Kumurun Team

#539 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 21:07

Pompa wtryskowa

Filtry mogą być zapchane po zimie taką białą mazią, parafiną wydzielającą się z ON w czasie ujemnej temperatury

Parafiną to zapchane nie będą, bo najpóźniej w plusowej temp.wszystko wróci do normy, ale może być jakiś osad czy paproch na dnie zbiornika i blokuje wypływ paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:20

Pompa wtryskowa Pierwsze zajrzyj do odstojnika.
Zdejmij wężyk z pompki zasilającej i zobacz jak leci paliwo z baku może w kraniku coś stoi. A dopiero zaglądaj do filtrów dokładnego oczyszczania.