Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cieknie w miejscu przykręcenia rurki doprowadzającej paliwo do pompy - http://pokazywarka.pl/v2kl5v/#zdjecie3201960. Dociągnij śrubę a jak nie pomoże trzeba zmienić podkładki miedziane.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

No nie bardzo, bo tam jest akurat sucho (wizualnie i dotykowo)

juz predzej mogloby sie lac gdzies tutaj od pomki zasilajacej i na dol po pompie

 

a na polaczeniu pompa - silnik? jest jakas mozliwosc zeby tam sie cos lalo?, ale w pompie jest olej silnikowy to raczej chyba nie?

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszesz że na łączeniu pompy z silnikiem , a teraz mówisz że koło pompki zasilającej, no to w końcu gdzie? Najlepiej to pokaż na jakimś zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Leje się tak jakby na polaczeniu pompa - silnik. Pompa jest przykrecona trzema srubami do silnika, wiec czesto kropla paliwa wisi na tej dolnej srubie, a potem chyba stamtad leje sie na dol po bloku silnika. Twoje rozumowanie że leje sie na polaczeniu rurki doprowadzajacej paliwo z pompa jest oczywiscie prawidlowe, bo to by tez pasowalo, ale to jednak nie to.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/13/img9631o.jpg/

 

A ja tylko dopisałem ze, poniewaz pompka zasilajaca minimalnie poci sie gdzieniegdzie, to byc moze paliwo sączy sie z pompki zasilajacej na pompe i potem tam w strone tej sruby i dalej na dół. Tylko ze to sa takie ilosci paliwa ze ciezko to dojrzec na 30 letnim ciagniku, widac dobrze dopiero wtedy jak sie gdzies jakas kropla zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to jest na pewno paliwo a nie olej? Bo jeżeli paliwo to raczej tam nie ma inne możliwości, tylko tam gdzie pokazałem, ewentualnie z tego pierwszego zaślepionego otworu, tylko tam jest takie dojście, że jak cieknie minimalnie i to od spodu śruby to ręką nie sprawdzisz czy się poci, a co Ci szkodzi zmienić te miedziane podkładki na nowe? i będziesz miał pewność że to nie tam.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

raczej na pewno, specjalista nie jestem ale wydaje mi sie ze za rzadkie na olej silnikowy

 

ale paliwo cieknące na polaczeniu pompa - silnik bys wykluczyl? w misce oleju nie przybywa

 

Aha dobra bo pisalem posta zanim edytowales swojego, zbadam jeszcze dokladnie to miejsce o ktorym piszesz, najwyzej wymienie podkladki i zobacze co dalej sie bedzie dzialo.

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli w oleju w pompie nie ma ropy to na połączeniu nie ma się z kont wziąć paliwo a chociaż by była ropa w oleju w pompie, to musiał by być uszkodzony uszczelniacz w pompie i oring na łączeniu pompy z silnikiem - także bym wykluczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak jesteś pewny że to paliwo to może być praktycznie z każdego miejsca bo to najnizszy punkt. No może prucz regulatora. każde miejsce przykręcenia przew. paliwowych, korki, pokrywka sekcji, jak w pompie jest rozrzedzony olej tak to będzie wygladac po wycieku tak samo uszczelka miedzy pompą a rozdzielaczem lub zaślepki pod spodem, nie dokręcona rurka przelewowa albo zatkana, oś dzwigni dawkowania. Chyba tyle. Przemyj pompe do sucha i obserwój skąd wycieka, dokręć wszystko profilaktycznie. Więcej nic nie zrobi i więcej nic tam nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To też prawda, ale wystarczy złapać za pompę od spodu i na dłoni powinno być zaraz widać czy tam gdzieś jest wyciek, jeżeli nie i z przodu też nic nie widać, to jedynie gdzieś koło rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam , mam jedno malusieńkie pytanie jak są filtry paliwa w c-360 we filtrach może się coś podziać po zimie np. osad czy przez mrozy rozpuściło filtry i ciężko przepuszczały by paliwo jest taka możliwość ?? ponieważ jak zapalam ciągnik to po chwili wchodzi na obroty i jak go zapalam to tak jak by mu nie dochodziło paliwo i nie chce załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Filtry mogą być zapchane po zimie taką białą mazią, parafiną wydzielającą się z ON w czasie ujemnej temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Pompa u góry jest ok, jest sucho, przynajmniej w tych miejscach w ktorych widac bo co jest od strony silnika to dokladnie nie wiem, moze tak jak piszecie ta rurka przelewowa. Wychodzi na to ze musze ja wytrzec na dole dokladnie szmatka z benzyną i wtedy obserwować co sie bedzie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Masz pistolet do malowania? Troche rozpuszczalnika i przeleć po niej, przedmuchaj powietrzem i sucha jak pieprz. Zapal i szukaj wycieku. Coś musi być skoro paliwo zbiera sie pod pompą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Filtry mogą być zapchane po zimie taką białą mazią, parafiną wydzielającą się z ON w czasie ujemnej temperatury

Parafiną to zapchane nie będą, bo najpóźniej w plusowej temp.wszystko wróci do normy, ale może być jakiś osad czy paproch na dnie zbiornika i blokuje wypływ paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pierwsze zajrzyj do odstojnika.

Zdejmij wężyk z pompki zasilającej i zobacz jak leci paliwo z baku może w kraniku coś stoi. A dopiero zaglądaj do filtrów dokładnego oczyszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

panowie jak jest padnieta pompa to ciagnik moze byc slaby ??

ledwo ciagnie sie na 2 przy bronowaniu silnik po kapitalce nowy wal tloki tuleje itd.

maksymalnie wkreca mi sie na 1800 obrotow co moze byc tego przyczyna ??

  • Like 1

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Może być związane to z pompą, ale i z innymi usterkami też np. zużycie pompy zasilającej i ma ona za mały wydatek paliwa, brudne filtry lub odstojnik powodujący utrudniony przepływ paliwa, niskie ciśnienie na wtryskiwaczach, kąt początku wtrysku niewłaściwy, zła regulacja właśnie pompy wtryskowej lub zużycie jej elementów tłoczących ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

To już chyba wiesz co trzeba zrobić ;) wyjmujesz je i niesiesz do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

I to będzie najlepsze wyjście jak wszystko zawieziesz sprawdzą pompę i wtryski w razie potrzeby wymienią co trzeba i ustawią

A wtrysków nie wymieniaj tylko końcówki :P jak będziesz brał końcówki to oczywiście wszystkie 4 nowe, ale to się okaże jak zawieziesz do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

koncowek nie bede sprawdzal tylko kupie nowe ,te co sa to odkad pamietam niebyly wyciagane :ph34r:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

To jak tak robiłeś kapitalkę, że ani wtrysków ani pompy nie sprawdzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj