Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#421 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:50

Pompa wtryskowa Może sprzęgła nie wciskasz poprostu to nie automat, może filtrów nie zmienieś, może pompka wstępna, może tylko zaworki na niej, a może spieprzyli ci regulator obrotów, tego ostatniego sam nie zrobisz, czyli najpierw sprawdź reszte
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 03:09
  •  

#422 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:28

Pompa wtryskowa Może coś z cięgnami,zobacz czy nie są zbyt wyrobione.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#423 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 sierpień 2011 - 15:28

Pompa wtryskowa A ja niedawno zawoziłem pompe wtryskową do C-330 z "POLECENIA" kolegi Seweryna20 do jego pompiarza.Pompa dawno nie remontowana już sekcje nie podawały tak jak powinny .Gość bardzo dobrze zna się na robocie , i jest niesamowicie dokładny.Przy okazji wykrył usterke w wtryskiwaczu , bo żadnemu pompiarzowi się nie chciało zajrzeć do środka do sprężyny w wtryskiwaczu.A była pęknieta i korpus miał wyrobiony otwór tam gdzie "iglica" końcówki wtrysku dolega.Pompa śmiga jak nowa , kto wie czy nawet nie lepiej jak moja , traktor pali na dotyk. :rolleyes: Tak więc podziękowania dla Seweryna za namiar na kolejnego dobrego pompiarza.Zasada jest jedna jak mówił gość .Jeśli leje jedna końcówka a druga jest dobra to wymieniajmy obie naraz wtedy mamy 100% pewność że traktor bedzie palił ładnie.Tak samo u C-360 , jak leją 2 to warto wymienić wszystkie.Troche to nie logiczne ale rezultaty są .

Edytowany przez zonk28, 07 sierpień 2011 - 15:31.

#424 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 17:02

Pompa wtryskowa tą zasadę z wymianą końcówek bym obrazowo ciut dobitniej określił-buty też kupujemy w parach-tylko po co?tylko jeden mi się przetarł,drugi całkiem jeszcze dobry :lol:

#425 Share Freek

Freek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:12

Pompa wtryskowa Witam potrzebuje informacji jak podkręcić pompę w ursusie c360

#426 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:57

Pompa wtryskowa Jak chcesz zwiększyć dawkę aby uzyskać wyższe obroty silnika wystarczy śrubę oporu przesuwu listwy w pompie odkręcić lub wkręcić (nie pamiętam bo od dawana nie posiadam c 360) tak aby przy dodawaniu gazu po prostu dalej przesuwała się dźwignia.

#427 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 sierpień 2011 - 15:01

Pompa wtryskowa Ale jaką pompę? Bo tak mi się wydaje że jednej to nie ma :lol:

#428 Share Freek

Freek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 15:18

Pompa wtryskowa paliwową oczywiście

#429 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 16:04

Pompa wtryskowa Masz ogranicznik jak pisze kolega wyzej, jest on (jesli nikt nie grzebal) zabezpieczony plombą. Zrywasz ją i wkręcasz srube. Uzyskasz te upragnione wyzsze obroty oraz duzo wieksze spalanie. Na szalony przypływ mocy nie licz.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#430 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:10

Pompa wtryskowa Tą śrubą to reguluje się tylko maksymalne obroty,zwięszenie dawki paliwa ustawia się w inny sposób.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Freek

Freek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 19:15

Pompa wtryskowa no i oto mi chodzi o zwiększenie dawki paliwa

#432 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 sierpień 2011 - 19:27

Pompa wtryskowa śrubą koło wlewu oleju zwiększa się dawkę

#433 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 21:11

Pompa wtryskowa A po co chcecie zwiększyć dawke paliwa? ten silnik to rzęch przedpotopowy ma problemy z całkowitym spaleniem prawidłowej dawki to po co mu jej dodawać?? moc mówie z góry nie wzrośnie, jedynie to czego będzie więcej to czarnego dymu, i rachunków za paliwo, radze jak chcecie coś poprawić to do pompy sekcje od ostrówka i końcówki wtryskiwacza ale lepszej firmy tzn może być zetor a najlepiej bosch ustawione na 190-230 bar najlepiej pracuje w granicach 215-225bar
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2011 - 21:32

Pompa wtryskowa A chcą sobie z ciągnika zrobić lokomotywę :lol: pompiarz pompę tak ustawia że nic nie trzeba zwiększać.

#435 Share Freek

Freek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:36

Pompa wtryskowa a co powiecie na to

#436 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:58

Pompa wtryskowa To są skutki majstrowania przy pompie i zapłonie , i pewnie jeszcze wjeżdża tym ciągnikiem z wiadrem do stodoły :lol:

#437 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 sierpień 2011 - 14:18

Pompa wtryskowa idiota poprostu...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 14:26

Pompa wtryskowa Kolego trafiłeś w sedno sprawy, sam tego lepiej bym nie ujął :lol:

#439 Share Wtrysk

Wtrysk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:37

Pompa wtryskowa Jak widzę taki filmik, to wydaje mi się, że to raczej właściciel tego nie zrobił.
Może to być wysoka dawka paliwa w połączeniu z późnym kątem wtrysku paliwa, albo celowo coś wlane do "komina"

...a jeżeli chodzi o sprawę dawki paliwa to w większości wszystko już powiedziano. Ktoś też zaznaczył, że warto zamontować sekcje od ostrówka koparki - te sekcje jak pamiętam posiadają większą średnicę tłoczka o 1 mm lub 2 mm.
Co do wtryskiwaczy to proponowałbym nie eksperymentować - zwiększenie ciśnienia wtrysku przy zastosowaniu większej średnicy sekcji może mieć wpływ na na poprawienie spalania, ale sądzę, że tego nie wytrzyma na dłuższą metę stara konstrukcja silnika.
Ponadto zwiększenie ciśnienia wtrysku może spowodować szybsze usunięcie wszelkich nagarów znajdujących się w używanym silniku i możemy przyspieszyć remont silnika nawet o dwa sezony.

Co do końcówek wtryskiwaczy - oczywiście występują końcówki o tych samych parametrach co oryginał (np firmy WUZETEM DSL150.A2)i tylko te bym montował bo zmiana katu rozpylenia może doprowadzić np. do wypalenia dziury w tłoku - chodzi o to aby paliwo było wtryskiwane do komory spalania.
Końcówki firmy Bosch są do C360, ale ostatni raz sprzedałem takie końcówki chyba ze 20 lat temu, ale zawsze można o nie pytać www.hoffman.auto.pl

Sprawdziłem numery końcówek firmy Motorpal - czeskie : DOP 150S525

W tej chwili nie mogę znaleźć numeru firmy Bosch, natomiast polskie są w ciągłej sprzedaży.

Edytowany przez Wtrysk, 18 sierpień 2011 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 sierpień 2011 - 14:40

Pompa wtryskowa ja to widziałem już wcześniej to tam pisali że koleś coś dolał do baku jakąś mieszanke <_<
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.