Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 19:07

Pompa wtryskowa Witam koledzy ile powinno byc ml oleju w pompie wtryskowej w C360 i czy powinien być to ten sam olej co silniku ? u mnie to Superol cc30. Prosze o szybkie porady.

Pozdrawiam ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 23:14
  •  

#382 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 czerwiec 2011 - 19:12

Pompa wtryskowa Taki temat już jest .
http://www.agrofoto....kowej-do-c-360/

#383 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 19:19

Pompa wtryskowa Dzięki wielkie w takim razie temat do zamknięcia .

#384 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:30

Pompa wtryskowa Wydaje mi sie że to wina uszkodzonej pompy Takie objawy to tylko walnięte dwie sekcje w tej pompie a ustawianie kąta wtrysku niewiele pomoże.

#385 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:33

Pompa wtryskowa Mam problem z wyciekiem co prawda temat nie dotyczy pompy ale wycieku ropy więc temat pokrewny. W górnej części baku tam gdzie paliwo zlewa się z powrotem do zbiornika wycieka ropa próbowałem już wszystkiego nowe podkładki, śruby, wężyk opaski i dalej leci co z tym zrobić macie jakiś sposób żeby to uszczelnić bo jak wiadomo paliwo drogie.

#386 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:40

Pompa wtryskowa Trzeba dobrze obejrzeć gdzie leci.
Być może wystarczy kupić tylko dużego albo małego nypla albo nową koncówkę co schodzą się wężyki.
Gorzej jak będzie oberwane koło gwintu przy baku,wtedy trzeba spawać.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#387 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:52

Pompa wtryskowa Co mi da założenie nypla? Najbardziej leje się przy wężu, gdy lepiej uszczelniłem tzn dałem nową opaskę i mocniej skręciłem to lało się znowu między bakiem a tą końcówką przewodu. Sprawa wydaję się błaha ale mnie już krew zalewa ciągle kapie i kapie ;[

Edytowany przez pasiu66, 29 czerwiec 2011 - 20:53.

#388 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:58

Pompa wtryskowa To co za problem między końcówkę przewodu a bak założyć nową podkładkę miedzianą?
Wogóle wlot do zbiornika jest drożny? :blink:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#389 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:02

Pompa wtryskowa Chyba to oczywiste, że podkładka jest założona. Tak jest drożny.

#390 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:32

Pompa wtryskowa Miałem taki przypadek jak opisujesz cały ten wlot do zbiornika wyczyściłem i lekko posmarowałem poxipolem i składając tzn przykręcając ten wężyk też wszystko na klej było robione może to trochę wbrew sztuce żeby tak na klej robić ale byłem zdesperowany naprawa okazała się skuteczna już ze 3 lata spokój i to najważniejsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 lipiec 2011 - 08:50

Pompa wtryskowa Tak czytam panowie te posty i widzę że teraz jest ciężko o dobrego fachowca który zregeneruje dobrze pompe wtryskową....Ja osobiście mam dobrego szpeca który super regeneruje i ustawia pompy wtryskowe , pompa po jego regeneracji pracuje jak nowa.Warunek jest taki by założono oryginalne sekcje z WZM i zaworki z Mielca lub z Piotrkowa Trybunalskiego , fachowa regulacja i pompa śmiga jak nowa.On zawsze sprawdza pompe od A do Z nie tak jak co niektórzy wymienia sekcje i zaworki , podregulują i już jest.On sprawdza i weryfikuje każdą część pompy , dlatego pompy po jego ingerencji pracują SUPER.

#392 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:14

Pompa wtryskowa Witam Panowie mam taki problem mianowicie zauważyłem, że przybywa mi oleju w misie olejowej silnika w C360, nie jest to woda bo olej nie zmienił koloru, podejrzewam, że to paliwo dostaje się do oleju. Wykluczam wtryski ponieważ kolektor wydechowy jest suchutki, ciągnik pali znakomicie nie kopci. Podejrzewam, że przeciek może występować na połączeniu pompy z ciągnikiem i teraz pytanie jak jest to zbudowane, jak dostać się do simeringa ?

Proszę o podpowiedzi Pozdrawiam Krystianrolnik :rolleyes:

#393 Share Mateusz22

Mateusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:56

Pompa wtryskowa Witam ,paliwo nie ma takiej opcji że przedostanie sie do oleiu na łączeniu pompy z traktorem. W silniku perkinsa jest taka możliwość ale nie w 4garowej 60

#394 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:09

Pompa wtryskowa Jest taka możliwość, o ile do oleju w pompie przedostaje się paliwo a uszkodzony jest uszczelniacz.

#395 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:33

Pompa wtryskowa Właśnie w pompie jest czysty olej, a przybywa cieczy w misie.

#396 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:44

Pompa wtryskowa Uszczelniacz wymienić na pompie to żaden problem. Wytargaj ja z capa, zdejmij sprzęgło, odkręć pokrywkę z uszczelniaczem, wymień i złuż spowrotem. To że z kolektora nie kapie to nie znaczy że nie leją wtryski. Nie ma innej drogi do miski jak przez pierścienie i pompę. Sprawdz dokładnie olej w pompie.
KPK Kumurun Team

#397 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:45

Pompa wtryskowa A Witaj Seweryn :D No twierdzi kolega że w pompie olej czysty to pompę trzeba by wykluczyć a jednak przyjrzeć się wtryskiwaczom, jeden potrafi podnieść poziom oleju lub jednak woda ale jak to paliwo w oleju to w palcach to wyczujesz, olej jest rzadki nie ma lepkości i czuć ropą.

Edytowany przez MAT912, 06 lipiec 2011 - 21:52.

#398 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:57

Pompa wtryskowa MAT912 mógłbyś rozwinąć jakoś słowa ,,przyjrzeć się wtryskiwaczom,, przyznam,że nie mam doświadczenia w tej materii.

#399 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:04

Pompa wtryskowa Witam witam. No wyjmij je po prostu i daj sprawdzić. Możesz też zapalić silnik bez kolektora i się przekonasz czy rzuca ropą. Ale uważam że raz za czasu jak dasz wtryski do kontroli to dobrze to zrobi silnikowi. Tak wiem że w pompie jest olej. Chodzi mi o to żeby dobrze sprawdził czy to aby na pewno łoliwa.

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2011 - 22:06.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:06

Pompa wtryskowa No dokładnie, są 3 drogi paliwa do miski olejowej dwie to przez pompe, czyli zużyte sekcje i pompka wstępna, wiąże się to z paliwem w pompie wtryskowej ,i uszkodzonym simmeringiem i lejącym nadmiarem w pompie wtryskowej(chyba że jest zatkany),jeżeli nie pozostają wtryski....
Sprawdź czy napewno olej w misce śmierdzi ropą i jest rzadki, bo może nie od paliwa przybywa, olej w misce nie zrobił się lekko mętny białawy , mleczny? a nie masz czasem ostrówka, c362 ze wspomaganiem, czy wspomagania kierowniczego z pompą oleju na deklu rozrządu?

Edytowany przez bobytempelton, 06 lipiec 2011 - 22:07.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.