Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#301 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 23:07

Pompa wtryskowa To ja może tylko napiszę, tak dla potomnych...że jak zakładamy głowice w c 360, to zanim je przykręcimy, złapmy kolektor wydechowy i dociągnijmy. Może być bez podkładek. Unikniemy wydmuchiwania uszczelek i połamanych uszu kolektora. Jak lekko dokręcimy głowice to możemy kolektor odkręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 11:24
  •  

#302 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 21:18

Pompa wtryskowa

u nas zawsze mówili ze butelka od wina 'W' pełna tyle ze oleju :)

Dokładnie :) Mi to mówił koleś co regenerował moją pompe :)
Mój Wladimirec podbija świat

#303 Share pawlosb

pawlosb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 14:07

Pompa wtryskowa Witam,
wymienialiśmy pompę paliwowo-wtryską w c-360, nie pasował nam układ ząbków to tata zakręcił rozrusznikiem i ząbki udało się dopasować. Zamontowaliśmy, paliwo przepompowane i start ciągnik zapalił ale po dosłownie 1 sekundzie dostał ogromnych=samolotowych obrotów, nie udało się zgasić dźwignią gazu, to odcięliśmy dopływ paliwa :)
Ciągnik nie chce teraz zapalić. Pompa jest "nowa" po regeneracji.

Czy to wina pompy (regulatora obrotów w niej), na pompie są plomby :)

Proszę o pomoc i dziękuję.

#304 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 16:25

Pompa wtryskowa ja miałem tak w zetorze 7211 tata wsiadł zapalił i wszedł na mak. to oddał pompę ro naprawy i mechanik powiedział że było trochę brudu i się zawiesiła. Może to samo jest u ciebie??

#305 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 16:32

Pompa wtryskowa Redulator prędkości obrotowej mógł się rozlecieć albo listwa dawkująca paliwo za daleko przeskoczyła. A co to za redeneracja jak nawet nie była rozbierana , ktoś załadował ciebie tak jak mnie kiedyś.Okazało się to została tylko ustawiona a kasa wzięta za wymiane sekcji.

#306 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 sierpień 2010 - 16:55

Pompa wtryskowa ja w 7211 na jesieni to miałem wskoczył na 2400 obr.!!! :)
Zacieła sie sekcja na pompie paliwowej :) a tydzien przed dałem ją do regeneracji za 400 zł.

#307 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 17:02

Pompa wtryskowa no to masz 3p heh

#308 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 17:05

Pompa wtryskowa tylko ze pompy paliwowe niewiele sie różnią od siebie, widze że jeszcze mało wiesz szymonie :)

#309 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2010 - 17:20

Pompa wtryskowa Ja miałem podobną sytuacje dałem ją do regeneracji przywiozłem i założyłem . Próbuje zapalić jak wzeszedł na obroty to myślałem że korbowody urwie :) . Okazało się że listwa się zatarła. :)
Zetor Team

#310 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 07:35

Pompa wtryskowa Także Pawle na nic nie czekaj i odkręć ją i zawies do szykowania :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 07:49

Pompa wtryskowa Tylko zawież tam grdzie się znają na tym co robia a nie do jakiegoś samouka.

#312 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:20

Pompa wtryskowa witam,
interesuje mnie, czy ktoś zakładał do c360 rozpylacze od Zetora 52xx lub 62xx, te o symbolu DSL160S430-1436?
jakie były wyniki takiej zmiany - pozytywne czy negatywne?

#313 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 22:41

Pompa wtryskowa Załóż od c 360. Chyba zetor rozpyla na z 4 dziurek i ma inne kąty wtrysku paliwa. Wiem przynajmniej, że kiedyś to wiedziałem :D, o ile się nie pomyliłem. Oznaczeń nie znam, także nic mi to nie mówi. Nie cuduj, załóż od c 360.

#314 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 05:11

Pompa wtryskowa Nie kombinuj. Nic ci to nie da. Może być faktycznie jakaś różnica w kącie rozpylania. Poza tym jak mówię nic to nie da a z 60-ki zetora nie zrobisz. Załóż oryginalne a jak chcesz poczuć efekt to dołóż do jakości końcówki, pochodzą długo i zużycie paliwa będziesz miał na równym poziomie przez długi czas użytkowania.
KPK Kumurun Team

#315 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 06:57

Pompa wtryskowa dokładnie nie ma co kombinować

tu masz wersję dla oszczędnych

lub

tu masz polskiej produkcji

:D
W rolnictwie siła!!! :)

#316 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 17:23

Pompa wtryskowa Dzięki Panowie za "dobre rady" ale interesuje mnie czy ktoś zakładał zetowskie końcówki do c360.
Akurat nie uważam aby końcówki dedykowane do c360 były do niego najlepsze gdyż mają sporo wad.
Miałem do niedawna założone w 60 nowe rozpylacze WZM takie jak przewiduje producent i nie działają tak jak powinny.
po pierwsze - bardzo się zapiekają wystarczy 10h w ciężkiej robocie i już są zapieczone, wyciągałem je już kilka razy bo zaczynał strasznie kopcić, iglice stanęły i po reanimacji nie wiele pomaga podniesienie ciśnienia i tym podobne zabiegi,
- bardzo głośno pracują, słychać je bardzo mocno za każdym razem kiedy się dodaje gazu
- sam silnik pracuje twardo (kucie) nawet przy właściwym ustawieniu kąta wtrysku
- na biegu jałowym z rury wydobywa się cały czas (nawet jak silnik jest dobrze rozgrzany) jasno szary dymek widoczny bardzo wyraźnie kiedy ciągnik stoi na ciemnym tle otoczenia, i tutaj też nic nie pomaga zmiana kąta wyprzedzenia ani ciśnienia wtrysku. Żadne współczesne ciągniki nie mają tego efektu (np MF, JD czy NH) a jak jest przy Zetorze to nie wiem bo nie mam teraz z nim do czynienia.

Do niedawna myślałem że ten typ tak ma ale z ciekawości założyłem do c360 stare końcówki od MF, które gdzieś miałem i efekt jest bardzo zadowalający. Silnik pracuje dużo spokojniej, nie kuje chociaż jeszcze zwiększyłem kąt wyprzedzenia, mniej dymi, w ogóle nie słychać jak pracują wtryskiwacze, zmniejszyło się również przydymianie opisane wyżej, a wszystko to na starych zużytych końcówkach.
Mam zamiar zmienić je na nowe ale zanim kupię chciałbym wiedzieć czy nie będzie jeszcze lepszego efektu na końcówkach z Zetora bo to przecież bliźniaczy silnik do tego w 60 a końcówki ma inne.

#317 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:26

Pompa wtryskowa Teraz to się czepiasz,chcesz zrobić JD czy NH z C-360?. :D
Biały dym jest raczej z oleju a nie z paliwa.
Po 10h jeśli zapiekają się końcówki to raczej winna jest jakoś paliwa.
Masz maszynę do ustawiania wtrysków?
Czy na pompie jest odpowiednie ciśnienie do nowych końcówek?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#318 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:04

Pompa wtryskowa kolego asharot, oczywiście że mam przyrząd do ustawiania wtrysków, poza tym piszę o jasnoszarym dymie a nie białym a to jest zasadnicza różnica, jeśli nie masz nic ciekawszego do powiedzenia w tej sprawie to nie zaśmiecaj serwera

#319 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 23:08

Pompa wtryskowa Mój ojciec zakładał od zetora końcówki...też wymieniał już wcześniej założone... Przeważnie ciągnik dymił i nie palił jak powinien, a okazywało się, że ktoś przez pomyłkę włożył rozpylacze od zetora. Ojciec dawniej też zakładał od zetora końcówki, jak było ciężko z częściami, a ciągnik musiał iść w pole. Także inne kąty rozpylania w tym wypadku powodują złą pracę silnika. Nie odpowiednie spalanie mieszkanki.

Druga sprawa... po 10h końcówki poszły? Nigdy to się nam nie zdarzyło.
Obstawiam na biopaliwo... lub na zasyfione filtry paliwa i pompę.
Lub to i to. Ewentualnie synu pompa Ci się sypie;P

Jak się wymienia filtry paliwa to pipol w szklance musi być bez rdzy. Jeśli jest rdza to trzeba wymienić szklankę na nową. W koło może być troszkę rdzy. I obowiązkowo filtr dokładny ze szklanką czystą i nową.(lub dobra starą).
Śruby którymi idzie paliwo na pompę, i rurki, którymi idzie do wtrysków... sprawdziłeś to? Bo jak 10h nie wytrzymały rozpylacze i są zapieczone to nie ma bata...brudy poszły na końcówki.

Można sprawdzić od czego się zatarł rozpylacz...wyślij mi rozpylacze:P a ja obejrzę to pod lupą i Ci powiem...mechaniku:P

sam silnik pracuje twardo (kucie) nawet przy właściwym ustawieniu kąta wtrysku

- sorry, ale jak jest kucie...to coś masz nie tak. Pompa wtryskowa była regenerowana? sprzęgiełko zakładałeś nowe? Czasem są wadliwe i nie da się zapłonu poprawnie wyregulować. Osobiście spotkałem się z silnikiem od c 360 który dymił na niebiesko cały czas lekko, wada... sekcja kupiona w sklepie była źle wykonana.

P.s.
Po prostu zasyfiłeś końcówki sobie:P same się nie zatarły:P

p.s. 2
Wystarczy ciśnienie ustawić na 110 atmosfer i już nowa końcówka powinna dobrze rozpylać. Już nie raz rozbierałem wtryskiwacze, które miały ciśnienie na poziomie 110-140, od starości, lub ktoś przestawił bo pompa była kiepska...ale silnik chodził dobrze. Także ciśnienie na wtryskach nie jest aż takie ważne...to nie jest pompo-wtrysk i nie steruje nim komputer. Tu wahania ciśnienia nie są, aż tak ważne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 04:51

Pompa wtryskowa :D :) :) to się dopiero ojciec znalazł i pisze o mnie "synu"

masato ja naprawiałem ciągniki i inne sprzęty kiedy Ty jeszcze swojemu ojcu przeskakiwałeś z jajka na jajko :) :) :)

widać,że specjalista z Ciebie pełną gębą :)
ciśnienie 110atm. na wtryskach w c360 :)

Powiem Ci, Ty pewnie nigdy nawet filtrów sam nie wymieniałeś a co dopiero mówić o innych poważniejszych sprawach, dobrze radzę jeśli Ci się ciągnik posypie to sprowadź sobie do naprawy dobrego mechanika bo z taką elementarną wiedzą jak się weźmiesz za naprawę to nic dobrego z tego nie będzie.

Pewnie Twój ojciec naprawia a Ty mu tylko klucze podajesz :)
Od Twojego taty to pewnie mógłbym się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Może intencje przy pisaniu swojego posta miałeś dobre ale wiedzą nie grzeszysz.