Polecane posty

farmerss34    218

co trzy miesiące dostarczam na ścielenie kurnika 900m2 , 44 szt balotów 120 i odbieram ok.25 niemek obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam

mam pytanie będę potrzebował w tym roku słomę i nie wiem jak mam ludziom zaproponować będzie interesować mnie tylko słoma z oziminy, będę belował polską prasa Ursus 

waszym zdaniem jakie warunki były by dobre 3 czy 4 bele za rozrzutnik gnoju 

(prowadzę fermę drobiu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak u nas za obornik bydlecy trzeba tak slome samemu sprasowac zawiesc  ustawic mu stog i wtedy za to jest obornik ktory tez samemu trzeba sobie przywiesc to mniej wiecej z ilu ha sie daje slome z pszenicy a ile ha sie wtedy gnoi z tego jaki jest miej wiecej przelicznik ? czy np 2 ha slomy 1 ha obornika czy jak jest mniej wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

Ja bede mial na zbyciu slome po pszenicy ozimej z 6ha w zamian za obornik jesli jest ktos chetny prosze pisac na pw inaczej pojdzie na sciecie sieczkarnia i przyoranie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja biorę przyczepę bel 9-10 sztuk za rozrzutnik obornika ten 3,5 tony sam sobie beluję i zwożę a obornik właściciel pola odbiera sobie sam ja mu tylko ładuję na rozrzutnik mi to pasuje bo na swoich polach co roku kładę koło 40 ton obornika na hektar nawet nieraz dwa razy do roku obornik bydlęcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tez bede mial na sprzedanie jeczmionke 10 ha i troche slomy z pszencyta rowniez powiat plocki wiecej info pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z jednym gosciem układ typu przyczepa obornika za przyczepe słomy a zresztą w okolicy to tak jedno wozenie tzn ok 7 przyczep 8 ton na rok i słoma z 20 ha do mnie ok 200 bel 120 na 120 .ja zwijam ja zwoze i ja mu ładuje on sobie wozi i na koniec mi 5 dych do kieszeni wciska na paliwo .I jescze jedno to to ze trzeba po słome ganiac nieraz i 10 km w jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

witam mam mozliwosc kupienia obornika kurzego sam bobek bez słomy 1250 za 30 ton czy to dobry nawóz stosował ktos taki bez słomy na pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no bardzo dobry, ale nie ten temat ;)

ponoć 10 t/ha starcza i jak susza bedzie to może wypalić zboże bo tyle azotu ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

wiosną dawałem starą słomę ze stodoły w belkach 140/120 2szt za przyczepę 6t obornika takiego dobrze ugnitego, z tym że sam zawoziłem słomę i odbierałem obornik 15km w jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

sam bobek kurzy dobry  jest , tylko trzeba ostrożnie , bo przy zbyt dużej dawce i suchej pogodzie   wszystko wypali, cena też nie powala, poszukaj jeszcze  bo idzie taniej dostać

dziś przywiozłem  osiem aut  wywrotek  po indykach , wymiana  za słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

2 belki słomy za przyczepę obornika ??

No ;) Gościu chciał likwidować hodowlę i nie zaopatrzył się w słomę(niema gruntów ornych)ale zostało 20 cielnych jałówek co nikt nie chciał a ścielic czymś trza.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a 5 6 belek slomy po prasie sipmie  za rozrzutnik obornika 4,5 tony za obornik bydlecy to dobre czy nie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

W ramach odświeżania tematu podam przykład jaki jest mi znany. Rolnik prasuje 350 bel i zawozi je na posesje pod tuczarnie drugiego który cztery razy w roku usuwa obornik po odstawie tuczników, w ten czas pierwszy przyjeżdża i sam zabiera obornik z posesji.
Wg mnie najbardziej uczciwy dill jaki można sobie wyobrazić.

Nie pojmuje jak można wogóle mówić o wymianie "X h słomy lub X sztuk bel za X przyczep obornika lub nawiezienia X h pola.
Dobra prasa uwinie w balot nawet 350kg (słomy suchej!) a byle prasa w ten sam rozmiar wepchnie np 200 kg. Przy dobrym roku zbieramy z jednego hektara dwie tony słomy a w ubiegłym roku zdarzało sie zbierać po 200 kg z hektara. To samo z przelicznikiem na przyczepy można załadować na pezyczepę 10 ton dobrego ciężkiego obornika a można na tę samą przyczepe włożyć połowę jeśli jest nie przerobiony. Hektar pola również można nawieść 50 tonami ale można 5 tonami. Dlatego zawsze powinniśmy używać przelicznika "x ton słomy za x ton obornika". Najbardziej uczciwy i przejrzysty sposób rozliczania wymiany.

W ubiegłym roku sam dogadałem wymiane słomy z kuku na obornik. Na 1.5 h sprasowałem 23 baloty pasową JD 165cm, co dało mi jakieś 7 ton słomy a za to sąsiad dostanie po żniwach 15 ton dobrego obornika z moim ładunkiem i rozwiezieniem. Uważam tą wymiane za uczciwą dla obu stron.

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

człowiek sam beluje swoja prasą (sipma) i zwozi słomę blisko ma do siebie 500 metrów  w zamian przywozi na pole obornik bydlecy 7 belek za rozrzutnik 3.5 t i nawet sam czasami załaduje.  a drugi zam beluje i zabiera i 8.5 belki za rozrzutnik on ładuje ale takie konkretne wózki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak na zniwa planujecie planujecie proporcje wymiany slomy na obornik? czy 1 tony slomy, za 3,5-4 ton obornika jest dobrym przelicznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj