Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słoma za obornik

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:17

Słoma za obornik @dawgar Skąd jesteś?

Edytowany przez e1leex, 08 styczeń 2012 - 11:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słoma za obornik Dzisiaj, 09:29
  •  

#22 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 14:01

Słoma za obornik Ja w zeszłym roku zamieniłem 120 balotów rzepaku po rolandzie 46(1,3m wysokość waga koło 150kg) ma 9 rozrzutników obornika bydlęcego t088. Słomę zbalotowałem, obornik sobie nakładałem gościu ma zapłacić za siatkę.
The Truth Is Out There

#23 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:14

Słoma za obornik ja na drugi rok mógł bym zamienić słomę z pszenicy na obornik. powierzchnia 13ha.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:18

Słoma za obornik problem wydaje się być bardzo złożony, uwzględniając wartości NPK w słomie oraz oborniku (są one zbliżone, ale w słomie jest mniej azotu i do tego jest mocno związany), zbierając słomę oszczędzamy na szarpaczu, ale zagęszczamy glebę wielokrotnymi przejazdami, podobnie przy rozrzucaniu obornika - wiąże się ono z kosztem kilkuset zł/ha oraz zagęszczeniem gleby;

natomiast odnosząc się do wartości słomy należy uwzględnić popyt ze strony ciepłowni i elektrociepłowni - cena 250zł/t, czyli słomę z trudno przyswajalnymi składnikami możemy zamienić na nawóz mineralny ze sporą nadwyżką przychodu nad kosztami, mniejsze przetwórnie płacą za słomę ok 100zł/t, ale sami ją zbierają, zatem, aby zamiana słomy na obornik była opłacalna dla obu stron należy uwzględnić wszystkie koszty, czyli przede wszystkim wartość nawozową obornika pomniejszoną o koszt jego rozrzucania, co da nam ok 20zł/t czyli za 1t słomy prosto z pola powinniśmy otrzymać 5t obornika

#25 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 luty 2012 - 22:49

Słoma za obornik 1 do 5 jak to ci wyszlo ? watpie by ktos chcial sie tak zamienic ze strony nabywajacego slome
ja myslalem dac 10 balotow na przyczepie wzamian za ta sama przyczepe obornika . To co zle na tym wyjde ? lepiej poiciac ta slome i sie nie pieprzyc z prasowaniem zwozeniem?

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:27

Słoma za obornik wyznaczyłem wartość nawozową obornika (współczynnik przyswajalności azoty wynosi 0,3!, czyli mamy zawartość NPK w oborniku odpowiednio 5, 3 i 7kg) co daje nam wartość ok 30zł i musimy to jeszcze rozrzucić, dlatego moim zdaniem korzystniej jest sprzedać słomę za 100zł/t i kupić nawozy mineralne, a materię organiczną uzupełnić poplonem, jedynie w przypadku, gdy w płodozmianie nie ma miejsca na nawozy zielone to obornik może być uzasadniony nawet za wyższą cenę; ja zamierzam zamienić ziemniaki paszowe na obornik w stosunku 1 do 6 (uwzględniłem wartość nawozową obornika i wartość paszową ziemniaków)

#27 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:45

Słoma za obornik Umówiliśmy sie z sąsiadem że wezmie od nas slome , ja sprasuje , zawiezie do siebie i przerobi ja ( to co krowy maja dosrac to nasze + ta słoma)
My mieliśmy to od niego sami wziac i rozrzucic , a wyszło że przywiózł on nam ten obornik na pole sam ,teraz tylko rozrzucic my mamy to .
Chyba dobry interes ?

#28 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:56

Słoma za obornik Ja się wymieniam tak. 8 belek słomy za czubatą przyczepę obornika czyli jakieś 9-10 ton. belki 120/120. prasowanie i zbiór w gestii zabierającego słomę. ja sam ładuję i rozwożę obornik z jego pryzmy

#29 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:08

Słoma za obornik czy to dobry interes to zalezy od warunkow odbioru obornika. ja tez mialem taki uklad ze 3lata. tylko ze pryzma byla niczym bagno i sporo bylo z tym problemow. ciagle sie tylko ciagniki topily i wiecej czasu schodzilo na wyciaganie.
ale gdybym mial brac od kogos z plyta lub na twardym terenie to czemu nie
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:20

Słoma za obornik tak sobie przeliczam i wychodzi mi że dużo lepiej wziąć więcej dzierżaw wywieźć tam ten obornik zasiać pszenżyta zebrać ta słomę a ziarno jeszcze zostanie. Bo jak ktoś nie ma słomy to i zboża też mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:26

Słoma za obornik @ Pawell18 nie wiem czy mnie zrozumiałeś .
Ten gościu nam wywiózł już ten obornik na pole ( jest na naszym polu ten obornik ) My teraz mamy to tylko załadować na rozrzutnik i rozwalić po polu.
Jak doradzacie, bo wział słomy z 2 kawałków jeden 7 , drugi 9 ha . Rozwalić obornik to mamy na te 2 kawałki czy tylko na ten na którym ten obornik jest czyli na 9 ha pole.

#32 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:28

Słoma za obornik wszystko zależy za ile uda się wymienić obornik za slomę. ja mam wszystko na ruszcie więc słomy nie potrzebuję ale obornika zawsze trochę chociaz pod burak by się przydało. jak słoma jest tania i miałbym dawać jak kiedyś chcieli 10 belek za maly rozrzutnik obornika to ja dziekuje za taki układ wolę słomę pociąć na polu

#33 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:45

Słoma za obornik @ lukaczmarek
słomę to ten rolnik zbiera z naszego pola, ( prasuje , zwozi), przerabia ja i przywozi nam na nasze pole( my dostajemy z powrotem nasza słome + to co dosrały krowy). My za to nic nie płącimy, musimy teraz tylko rozwieźć ten obornik który jest na naszym polu.

#34 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 08:25

Słoma za obornik .

Edytowany przez Pawell18, 19 kwiecień 2013 - 17:55.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#35 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 23:07

Słoma za obornik Miał bliżej jakieś 300m :D

#36 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 23:12

Słoma za obornik Układ dobry,proponuję cienko posypać na całym polu. swoją drogą kupiłbym trochę obornika. Najlepiej z transportem.

#37 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:32

Słoma za obornik ile zł płacicie za wyrzucanie obornika tasmociągiem na rozrzutnik ? na godzine? dniówka czy za kazdy rozrzutnik ?;>

#38 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 październik 2012 - 11:12

Słoma za obornik witam..ja oddaję gościowi slomę z 13 ha za gnój z kurnika..a wygląda to mniej więcej tak..po żniwach słoma jet prasowana przezemnie i jeśli gość już wtedy ją potrzebuje to sam zbiera ja sobie z pola (na jeden kurnik potrzbuje jakieś 500 kostek,warunek-słoma nie może być jęczmienna lub owsiana), reszta słomy zwożona jest przezemnie na sterte w promieniu jakieś 500m od pól..po każdej odstawie drobiu facet sam przyjeżdża po słome..czasem z braćmi pomagamy mu ją załadować..za jakieś 6 tygodni daje cynk żebyśmy przyjechali po gnój..wtedy w naszym zakresie jest zadbanie o transport..3 ciągniki i przy każdym po 2 przyczepy D47..kurnik oddalony odemnie jest jakies 8km..on ładuje weidemann"em i przy załadunku pomaga trzech jego pracowników (układanie na przyczepie i zamiatanie kurnika)..schodzi to jakieś pół dnia..wozimy to na pryzme i po żniwach rozwozimy na pola..wtedy ten sam gość ładuje jeszcze raz na rozrzutniki a my płacimy mu jedynie za paliwo..w zależności od ilości słomy cały okres trwa jakies pół roku (czasem potrzebuje słomy na dwa kurniki jednocześnie bo nie ma od kogo jej wziąć)..myśle że układ nie jest zły..gnój z kurnika zawiera więcej azotu niż słoma a w dodatku zboża nie są tak narażone na choroby grzybowe które biorą się po przyoraniu słomy..pozdrawiam

#39 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 październik 2012 - 11:34

Słoma za obornik W lato w tym oborniku jest praktycznie sama słoma, więc presja chorob grzybowych jest spora (sczególnie podstawa źdzbła).

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:18

Słoma za obornik częśc gnoju wozimy pod orke zimową, część na wiosne..co zostanie na pryzmie to przez zimę taki gnój zawsze coś przegnije..a od wiosny do żniw z racji tego że nie mamy łąk to gnojówką polewamy ta pryzme..i uwierz mi że za wiele słomy tam nie zostaje:)