Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiaul    16

Jak myślicie taki układ jest dobry ja daje gościowi 4 tony obornika od trzody a on mi daje 1 tonę słomy ? Macie może jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

wymieniam słomę na obornik i mam pytanko ile wchodzi ton obornika na taką czubatą przyczepę D-47???

 

Ja biore od gesi, to 10t ladujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A Umnie mamy taki uklad ze niec nie daje slomy niec kasy tylko mam mu zabrac ten gnoj spod kurnika i tyle srednio 20 tirów na cykl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

My mamy taki układ, że zawozimy słome na dwa kurniki (tyle ile potrzeba słomy+dościelanie) i wywozimy sobie cały obornik kurzy z tych dwóch kurników. Wywozimy jak zakończy się cykl hodowlany 5 razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatazal    0

czy ktoś wie co zrobić z duża ilością słomy, która ma już ponad 10 lat? województwo lubuskie, okolice Międzyrzecza, pozdrawiam BZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oddam słomę 2012r za obornik kurzy/pomiot. 700t

Woj. Podlaskie Gm. Hajnówka

tel na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

czy ktoś wie co zrobić z duża ilością słomy, która ma już ponad 10 lat? województwo lubuskie, okolice Międzyrzecza, pozdrawiam BZ

 

Taką słomę to pewnie tylko na rozrzutnik i po polu rozwieźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

witam mam możliwość wymiany obornika za słomę. I chciałbym się dowiedzieć w jakiej cenie stoi ta wymiana koszty transportu załadunku proszę nie liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

U nas dajesz 5 bel i zabierasz ddobre 5 ton czyli przyczepę obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niezly uklad dla dajacego slome ja daje dwa razy tyle slomy czyli wychodzi przyczepa slomy za przyczepe obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

My za 5 bel 120x120 dostajemy przyczepę (d47) obornika .Sąsiad sam sobie zwija słomę , sam sobie zwiezie i sam na pole nam obornik zawozi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszub    0

Cześć jestem hodowcą drobiu u mnie to wygląda tak:rolnik dostarcza mi słomy na cały rok odrazu po żniwach do stodoły ok 120 bel ja na jeden cykl biore zimą 22 a latem 18 plus minus po całym rzucie wywożę gnój na pryzme u mnie (mój ciągnik+wywrotka,ladowarka, 2 ludzi do zamiatania)a on sam ładuje z łąki i wywozi do siebie jak mu tam z czasem pasuje z 20 bel słomy wychodzi 10-11 przyczep dobrze obsypanych gnoju każdy jest zadowolony takich 3 jak nas 2 to nie ma ani jednego ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatar902    1

czy wie ktos mniej wiecej ile bylo by okolo ton obornika (głeboka sciółka trzoda) z 1 tony słomy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja biore z kurnika to daję 6 beli słomy (120x120) i mam 7 przyczep d47 z nadstawkami nieźle obładowanych :) tylko sam muszę swoją ładowarka ładować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak wyglada przykladowo wymiana slomy na obornik od krow np ile ha slomy musze dac a ile obornika tzn na ile ha obornika dotsane jak sie to wylicza ?? czy npo jest tak ze 2 ha slomy daje a dostaje obornik na 2 ha czy jak to wyliczacie ? sloma pszenna i pszenzytnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Chętnie przyłącze się do tematu.

Ok 1000 ton słomy pszenicznej wymienię za obornik - oczywiście dopiero po żniwach 2016.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Też wymienię słomę za obornik, słoma z kilkudziesięciu ha do zebrania w zależności od chętnych :) powiat toruński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada przykladowo wymiana slomy na obornik od krow np ile ha slomy musze dac a ile obornika tzn na ile ha obornika dotsane jak sie to wylicza ?? czy npo jest tak ze 2 ha slomy daje a dostaje obornik na 2 ha czy jak to wyliczacie ? sloma pszenna i pszenzytnia

W moich stronach wygląda to tak że przyczepa słomy za przyczepę obornika. Ten który potrzebuje słomy sam zbiera i odwozi. Ten co chce obornik sam odbiera ale bez załadunku. Przyczepy podobne objętościowo. Oczywiście to nie reguła ale coś na podobę. Wszystko zależy od dostępności danego towaru. Osobiście wolałbym kupić prosto słomę z pola ale ludzie potrafią liczyć i wolą na zamianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj