Skocz do zawartości

Reklama

cyklon zwalniajacy

• Dodaj odpowiedź
6 odpowiedzi na ten temat

#1 chaos

chaos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 17:14

Witam kupiłem dmuchawę do zboża bez rur i cyklona o ile z rurami nie było problemów bo zakupiłem już rury pcv 160mm to mam problem z czego zbudować cyklon aby to zboże nie było porozrzucane po całym strychu ma ktoś może schamat budowy takiego cyklonu jak to wygląda od środka pozdrawiam

#2 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 19:17

Zobacz postchaos, o Jul 17 2008, 18:14, powiedział:

witam kupilem dmuchawe do zboza bez rur i cyklona o ile z rurami nie bylo problemow bo zakupilem juz rury pcv 160mm to mam problem z czego zbudowac cyklon aby to zborze nie bylo rozrzucane po calym strychu ma ktos moze schamet budowy takiego cyklonu jak to wyglada od srodka pozdrawiam
moja dmuchawa ma ten cyklon w postaci jakby fragmentu walca, do którego w część walcową wchodzi jedna rura i wychodzi druga jakby pod kątem prostym w stosunku do niej, denka walca maja postać sita, przez które nie przechodzi ziarno. Dokładnie taki jak na tej aukcji

#3 Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 1572854

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:40

Widziałem u znajomego cyklon i był bardzo prosto zbudowany. Mała beczka o średnicy 40cm bez dna i przykrywki wysokość 35cm, z boku wlot, a w środku pod odpowiednim kątem w spawana blacha tak, że zboże lekko się zawirowywało i spadało w dół :)

#4 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:44

Jeżeli chcesz, to jutro zrobię zdjęcia i wrzucę na AF, podam Ci również wymiary... :)

#5 chaos

chaos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 19:40

Bede bardzo wdzieczny za kilka fotek, najbardziej interesuje mnie jak to w srodku jest zrobione, bo juz kilka testow robilem z cyklonem od starej maszyny do mlocenia ale ziarno latalo po calym strychu :)

EDIT : dzieki bardzo jutro pewnie zaczne cos rzezbic

#6 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 18 lipiec 2008 - 19:43

Kurcze, czekałem na twoją odpowiedź i nie zrobiłem zdjęć, ale zaraz je zrobię... :)

EDIT

Zdjęcia zrobiłem... :)

http://www.agrofoto....image77883.html

http://www.agrofoto....image77885.html

http://www.agrofoto....image77886.html

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#7 jxp

jxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 11:29

Witam, kupiłem dmuchawę ssąco-tłoczącą Neuero z niekompletnym cyklonem (te blachy, które kierują zboże do podajnika zostały wycięte) i mam taką prośbę, czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie środka cyklonu albo chociaż powiedzieć jak ma to być wyprofilowane żeby dobrz działało i ciągnęło ziarna do zboża. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Zobacz także