Skocz do zawartości

Zdjęcie

Format Komputera

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 11:36

Format Komputera Witam

Mam problem i liczę na waszą pomoc.
Chodzi o to, żę mój komputer często się zawiesza i wolno chodzi co zmusiło mnie do formata. Mój problem przejawia się w tym, że nie bardzo wiem jak tego formata zrobić. Prosiłbym was o dokładne wytłumaczenie "jak krowie na rowie" Co krok po kroku mam uczynić. Może to być w postaci napisanego przez was poradnika lub jakiś link do niego gdzie dokładnie wytłumaczone jest. Poszukałem w internecie i znalazłem 3 sposoby formatowania dysku. Pierwszy za pomocą dyskietki startowej, drugi z pozycji windows, a trzeci poprzez ponowną instalację systemy z płyty CD/DVD. Kolejne pytanie do was który z tych sposobów jest najskuteczniejszy i czy jest w tym w ogóle jakaś różnica.

Liczę na wasza szybką pomoc, ponieważ mój komputer już normalnie nie funkcjonuje. Z góry dziękuję i czekam na propozycję
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Format Komputera Dzisiaj, 13:53
  •  

#2 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 11:45

Format Komputera Jaki masz system? Ja wykonywałem poprzez ponowną instalację systemy z płyty CD/DVD mówię tu o XP. Ale teraz mam nagrany obraz partycji i "podmianka" systemu zajmuje mi 15-20 min :)
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#3 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 11:53

Format Komputera Ja tam z reguły nie naprawiam systemu wole zrobić formata. A robię go gdzieś co 8 10 miesięcy. Ale mam bardzo zdolnego kolegę który potrafi urżnąć nowy system w 2 tygodnie. Ale i tak jego średnia to 2 miesiące nie więcej.

No co do instrukcji... hmm... Czytaj dokładnie co masz napisane i tyle. To nie jest nic trudnego ja sam 1 raz formata robiłem sam i nie mając prawie pojęcia co i jak. Dobrze się wczytaj co pisze, zastanów się 2 3 razy i powinno pójść OK. A jeżeli już całkiem się boisz to weź jakiegoś kumpla który ma chociaż znikome pojęcie o tym bądź raz coś takiego widział. :)

Dasz se rady. :)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#4 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 12:04

Format Komputera System operacyjny Windows XP Media Center Edition 2005. Też myślę, ze nie powinno pójść źle. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Wraz z komputerem dostałem oprogramowanie i są tam 4 płyty jedna to system w języku angielskim druga w języku polskim, a dwie pozostałe nie wiem od czego i nie wiem w jakiej kolejności mam te płyty wrzucić.

#5 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 12:16

Format Komputera Najważniejsze !! Wszystkie Twoje pliki z dycku C na których Ci zależy przenieś na inny. Pierwszą płytę zainstaluj od płyty głównej. Pewnie jest an niej napis Motherboard a jeżeli nie to Chipset coś tam. To ją najpierw bo to najważniejsze. Przynajmniej ja tak robie. :)

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 13:06

Format Komputera Nie zawsze instalka chce się uruchomić z płyty. Bo dużo komputerów ma w biosie first bota jako hard drive. Dla większości moich znajomych przestawienie tego na CD to największy problem :) . Bo jak już instalka wystartuje to wszystko jest opisane.
I ważna rzecz. Pod XP najlepiej przy formatowaniu wybrać system plików NFTS (lub NTFS) i formatowanie pełne. Nie pamiętam jak to się nazywało. Bo system zmieniałem pół roku temu jak kompa zmieniałem. Na poprzednim kompie system trzymał 2 lata :) .

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 13:14

Format Komputera jak dla mnie zajeździć system to zadna trudnosć, moge to zrobic w 2 dni. kiedys tak bylo teraz raczej pol roku mi giba system, wszystko zalezy od jakosci i ilosci instalowanych programow :)

jak ja formatuje to zawsze biore NTFS tylko ze szybkie :) bo po co czekac? jak i tak na to samo wychodzi
@kat nie chodzi tylko o first bota ale takze o to czy płytka jest botująca, ale w ten temat nie wchodzimy poniewaz orginalne plytki sa

#8 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 13:18

Format Komputera A jeszcze jedno pytanie. Jak sformatuje przy pomocy oprogramowania Windows to tyko Dysk C będzie sformatowany (czy jak w moim przypadku) D też ??

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 13:28

Format Komputera Dyski do formatowania wybierasz w trakcie :) .

@tommy
Dlatego nie pisałem o tym że musi być :) . Bo mniemam że szara strefa z oprogramowaniem nie istnieje :) .

#10 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 14:10

Format Komputera Pierw wrzuć płytkę botującą do napędu zrestartuj kompa i obczaj co się będzie działo podczas uruchamiania, jeżeli wyskoczy komunikat w stylu "naciśnij dowolny klawisz aby...." to klikasz i resztę masz już jak na stole tak jak koledzy wyżej piszą.
Gorzej jak po restarcie załaduje się jak by nigdy nic system operacyjny, wtedy będziesz musiał pogrzebać w biosie, a jeżeli pytasz się jak zainstalować łindołsa to oznacza, że nigdy nie bawiłeś się w biosie ....a wersji biosu oraz ich klawiszologi jest kilka, więc w twojej sytuacji lepiej poprosić obeznanego w tych sprawach kumpla aby pokazał co z czym się je w tym biosie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 14:26

Format Komputera A po świeżej instalacji systemu zrób sobie obraz partycji
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#12 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 16:04

Format Komputera Ale co w biosie grzebać ?? :) W mim przypadku na obu PC Boot Features i zmieniam "1st" i "2sd" pozostałe pozostawiam "disabled"Wchodzi w BIOSa zmienia bootowanie na CD/DVD. Potem już po zainstalowaniu z powrotem do BIOSa i zmienić bootowanie na HDD bo po co czekać długo aż się komp będzie włączał ??

A co do typów formatowania to tylko NTFS bo mają mniejsze rozmiary alokacji i wszytko mniej zajmuje. :) No i jeżeli byś wziął FAT32 to pliki z NTFS nie będą do odczytania.

I jeszcze podczas formatowania po resecie formatujesz tylko C. Ewentualnie możesz pousuwać partycje ale wszystkie dane stracisz :)

#13 Share grodzio

grodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Programowanie, informatyka

Napisany 17 lipiec 2008 - 17:54

Format Komputera jak chcesz mogę dać ci poradnik jak zrobić formata lub nawet symulator jak to zrobić :).

#14 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 11:54

Format Komputera Byłbym wdzięczny @ grodzio. A jak zrobić potem ten obraz partycji ??

#15 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:57

Format Komputera Mam podobny problem, mój laptopik ma 3 lata, zainstalowany jest oryginalny windows7, i zrobił się z niego straszny muł, instalowałem różne programy typu ccleaner czy inne czyszczące komputer, skanuje go regularnie esetem i pomaga na chwilę, czy da się się go sformatować tak aby pozostawić wszystkie dane na dysku i oryginalnego windowsa7? czy już mogę powoli zrzucać dane na dyski?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#16 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 luty 2012 - 20:17

Format Komputera Jak zrobisz format to stracisz wszystkie dane na nim razem z Windowsem, jeśli masz więcej partycji to zostaje poprzenosić dane na inne partyzje i sformatować dysk systemowy. Kwestia załatwienia oprogramowania

#17 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:09

Format Komputera A co jest powodem tego że niezależnie jaką przeglądarkę otworzę po chwili niekiedy kilkunastu minutach wyskakuje komunikat " przeglądarka przestała działać, system windows nie może odtworzyć witryny" lub coś takiego, mam 3 przeglądarki, na każdej jest to samo, zamknę okna, klikam na przeglądarkę i samo wszystko się otwiera jak było, coś już pada? komputer to toshiba salelite l500 ma 3 lata.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#18 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, sport, motoryzacja, modelarstwo, rolnictwo,

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:32

Format Komputera Mało szczegółowo opisałeś problem może ten link ci pomoże http://www.e-dns.com...znalezc-serwera
lub napisz więcej np. czy przy różnych stronach się wyłącza przeglądarka czy przy tej samej witrynie, jak dokładnie brzmi komunikat

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:18

Format Komputera Komunikat wygląda tak:
http://www.fotosik.p...a6d031962b.html
sorki za jakość zrobilem na prędce telefonem.
Wywala mi to nom toper na mozilla firefox, internet exploer, w tej chwili używam gogle chrome bo najrzadziej go zamyka, mam eseta i go aktualizuje, niekiedy mam ochotę pogryźć ten komputer :( czego to może być wina?? zamyka i wyskakuje to na wszystkich stronach.
Dodam że komputer stał się mułem, kiedyś zanim pomyślalem gdzie wejść to on już to otwierał :lol: to co to będzie, format? czy wywalić wsio z dysku?nawet 50% pamięci nie jest zapelniona, może procesor? wiatrak prawie chodzi nontoper....
Zapomniałem dodać że jak niekiedy pochodzi i się rozgrzeje, to objawy są rzadsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 maj 2012 - 23:18

Format Komputera Jeżeli masz jakiś syf na dysku to format i nowa instalka lub obraz windowsa będą najpewniejsze... a patrzyłeś może jakie temperatury pracy ma procek?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Dodaj odpowiedź