Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 01:25

Kopcenie/dymienie Z JAKIM PŁUGIEM CHODZI U CIEBIE TEN CIĄGNIK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie Dzisiaj, 15:55
  •  

#62 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:29

Kopcenie/dymienie Stanrol 4x30

#63 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:22

Kopcenie/dymienie a agregat jaki posiadasz do niego .ile mtg wychodził twój model czy jakieś poważne awarie miałeśw nim

#64 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:21

Kopcenie/dymienie Agregat to AgroMasz 2,7m, z wałem strunowym, siewnik Meprozet 3m.
Dokładnie ile ma mtg to nie wiem, bo zaciął się licznik, będzie miał coś ok. 5 tys.
Awarie bywały. Wymieniane były: uszczelniacz na przednim, lewym kole i krzyżak, krzyżak na wale napędowym "przodka", koło koronowe tylnej zwolnicy (genialny mechanik prawdopodobnie wyłamał ząb i wkleił go na silikon!!!). Zaraz po zakupie były problemy z pompą hydrauliczną (wtedy byłem za mały, żeby coś wiedzieć o ciągniku :P). Pół roku temu podnośnik znacznie osłabł - przyczyną była pęknięta rurka wewnątrz mostu, ale mechanik odkrył to po wymianie cylindra podnośnika, sekcji tłoczących pompy hydro i zaworków (i tak były porysowane) i dołożeniu drugiego siłownika wspomagającego. Pompa wtryskowa nam sypła 2 razy, ale okazało się, że to przez paliwo. Nagrzewnica jest wymontowana, bo ponoć mój tata prawie by zagotował silnik przez jakiś wyciek z niej. Są teraz problemy ze zbiornikiem paliwa, bo coś raz na jakiś czas blokuje kranik i ciągnik się zapowietrza. Wymieniany był również sworzeń mocujący siłownik wspomagania do przedniego mostu - wyrobił się. Spawane było cięgło/wieszak od TUZ, bo gwint się zerwał.
Trochę tego było, ale duża część winy leży po stronie właściciela... <_< Oczywiście wszystko było wymieniane na porządne części i nie powinno jeszcze długo o sobie dać znać.

Edytowany przez XMK13, 14 styczeń 2014 - 12:03.

#65 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 11:35

Kopcenie/dymienie a olej nie cienkie ci spod spreżarki

#66 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 12:02

Kopcenie/dymienie Mam lekkie wycieki spod pompki paliwa, ciekło z przewodu powrotu oleju ze sprężarki do miski olejowej. To jednak tylko "pocenie się".

#67 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 18:31

Kopcenie/dymienie no własnie mi też cieknie spod spreżarki..i ten przewód jest cały zalany .cieknie dosc mocno.......a mam pytanie czy jak odkrecisz korek wlewowy od oleju czy ci chlapie ojejem oczywiście podczas pracy silnika.

Edytowany przez gnat, 14 styczeń 2014 - 19:02.

#68 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:04

Kopcenie/dymienie Nigdy nie sprawdzałem. Wlew masz bezpośrednio na zębatkę (napędu pompy wtryskowej), czy od przodu?

#69 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:23

Kopcenie/dymienie kurde nie wiem wlew jest taki jak w 255 ..rok ciągnika 96 ale chyba wszystkie miały takie same wlewy ..chyba ze sie myle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 23:25

Kopcenie/dymienie Jak masz alternator z lewej, to masz wlew od przodu (jak u mnie), ale jak twój Ursus jest z 96 roku, to pewnie masz alter za sprężarką i wlew masz prosto na zębatkę, a wtedy może Ci rzucać olej przez niego.
To raczej normalne, bo napęd pompy jest smarowany normalnie olejem z silnika.
Z tym wyciekiem spod sprężarki to spróbuj dociągnąć opaski i dodatkowo zaciśnij drutem. Możesz też wymienić przewód, bo może już jest zniszczony na końcach.
Z jakimi maszynami Twój 5314 współpracuje?

#71 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 00:22

Kopcenie/dymienie agreat uprawowy 2.8 talerzówka 2.7 i pługi 4 x 35 ..tak alternator mam tam gdzie jest spręzarka ..

agreat uprawowy 2.8 talerzówka 2.7 i pługi 4 x 35 ..tak alternator mam tam gdzie jest spręzarka ..

#72 Share staryrolnik

staryrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 18:57

Kopcenie/dymienie

Witam

Mam problem z u 2812 , dymi z odmy, z kominka na biało, bierze olej.Ciekawi mnie czy będzie konieczny remont silnika , może ktos orientuje się ile trzeba będzie wydać [orientacyjnie]

pozdrawiam

#73 Share adrian22

adrian22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:01

Kopcenie/dymienie

szkoda ten silnik remontowac bo nie da sie go zrobic tak jak powinien byc najlepiej to by było wymienic na nowy

#74 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:41

Kopcenie/dymienie

Jak dużo oleju musisz dolewać? Czuć, że słabszy jest?

Remont jak najbardziej można zrobić i wszystko będzie jak należy.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#75 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:38

Kopcenie/dymienie Na jutro mogę sprawdzić ceny oryginalnych części do tego Ursusa
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#76 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:20

Kopcenie/dymienie

Kolego adrian22 - większych głupot na tym forum nie czytałem - sorki ale albo trafiłeś na kiepskiego mechanika albo nigdy nie robiłeś takiego remontu tylko ktoś tam coś mówił.

Co do pytania czy trzeba remontować - jedź do dobrego mechanika niech porobi próby ciśnienia lub olejową i zmierzy ciśnienie oleju. Jeśli jest ok to niech sprawdzi układ zasilania. Dowiesz się wtedy co trzeba robić - silnika w ciemno ani przez forum się nie naprawia. 

Co do remontu jesli jest konieczny to oddaj do dobrego zakładu - koszta nie będą jakieś astronomiczne, ważne aby zastosować oryginalne zestawy naprawcze a tuleje surowe osadzić i honować. Co do wału to czasami a nawet przeważnie jest tak że każdy domorosły mechanik daje do szlifu be pomiarów - wał panowie przed takim zabiegiem się mierzy ( owal, chropowatość). Widziałem już silniki perkinsa z przebiegiem powyżej 10 tyś mtg w których wał był niemal idealny a tuleje do wymiany. Zresztą jak oddasz do dobrego zakładu to śmiało Ci posłuży długie lata. 

#77 Share staryrolnik

staryrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 08:33

Kopcenie/dymienie

OK

Dzięki za sugestie, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share adrian22

adrian22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:15

Kopcenie/dymienie

mi chodziło ze we własnym zakresie to tak szkoda sie zabierac bo nie wyjdzie jak fabrycznie nowy ale jak robi specjalistyczna firma to racja zrobia ale to musi byc naprawde znajaca sie na tych silnikach