Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie

77 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 październik 2013 - 22:13

Kopcenie/dymienie EEE tam, jak wali z odmy, wali z korka, nie ma siły na starcie to wolnym czasem od razu rozbieraj silnik i cały dolot, czyli kolektor ssący filtr, wywal opaski i gumowe przewody powietrza.
Te silniki są bardzo dobre ustępują wg. mnie tylko silnikom deutz, ale jak wszystkie nienawidzą kurzu, masz zjedzone poprostu tuleje i pierścienie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie Dzisiaj, 03:44
  •  

#42 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 24 październik 2013 - 12:43

Kopcenie/dymienie sprawdz najpierw filtr powietrza i zajrzyj w dolot, i filtr paliwa a pozniej tak jak napisał mtracz wyjmuj wtryski i mierz ciśnienie na cylindrach jak bd ok to pompa i wtryski

i kolego nie napisałeś jaki kolor dymka i jak reaguje na gaz na biegu jałowym? tzn. jak stoisz na luzie i dasz mu w podłogę to od razu wchodzi szybko na obroty czy tak trochę z opóźnieniem?

#43 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 październik 2013 - 16:18

Kopcenie/dymienie dym to czarny siwy ,
ale z odmy strasznie dmucha olejem i paro

#44 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:48

Kopcenie/dymienie Rozbieraj ten silnik póki jeszcze jakoś chodzi. Najpierw trzeba sprawdzić ciśnienie sprężania, to upewnisz się, że to pierścienie.
(Ty masz 5312 czy 5314? W innym poście pisałeś o 5312.)

Ceny nie są zabójcze, ale jeśli będziesz coś kupował, to bierz krajowe, firmowe, a nie chińskie.
http://sklep.techrol...ups/category/50
http://rol-mar.com/Z...ProductID=11477

#45 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:20

Kopcenie/dymienie jeżeli czrny dym i nie bierze ci oleju to pomapa i wtryski najpierw zobacz

#46 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:12

Kopcenie/dymienie Ja nie wiem po co te domysły. Do mechanika sprawdzić ciśnienie sprężania, jeśli słabe to głowica w górę i wszystko jasne. Nieszczelności w silniku to nie tylko pierścienie, może być wina głowicy, np gniazda zaworowe - zawory i też będzie z odmy kopcił. Nie prawdą jest też że przy 1500 obr będzie najsilniejszy i pierwszy raz słyszę aby Perkins nie lubił wysokich obrotów. Moment obrotowy a raczej jego charakterystyka to bardzo ważna rzecz ale zapominacie że maksymalną moc ten silnik uzyskuje przy ok 2200 obr-1. Ja przy ciężkiej pracy, np gruber, orka utrzymuję ok 1900 obr/min, jedynie co pewne to że powyżej 2000 obr ten silnik zamienia się w małego smoka i potrafi zadziwiać:) Dodam że podczas orki w ciężkich warunkach glebowych silnik ten zachowuje się w sposób następujący - praca 1900 obr, obroty szybko spadają do 1500 a jak osiągną 1300-1400 silnik momentalnie gaśnie. To nie C330 że będzie do 600 obr ciągnął.

#47 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:26

Kopcenie/dymienie Racja, przy nieszczelnych gniazdach zaworowych ciągnik ciężko zapala zimny a z tłumika po zmroku widać ogień - sprężona mieszanka przedostaje się do tłumika , zużyte prowadnice puszczają gazy do silnika i też wali odmą.

#48 Share yoshi82

yoshi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:42

Kopcenie/dymienie witam wszystkich na forum :rolleyes: pisze tutaj bo mam problem mianowicie kupiłem ciagnik 2812 i juz jak go kupiłem silnik tak troche niechodzil od linijki tak plumpał (kopcił w skali od 1-10 na 2,5) .wezwałem mechanika i okazalo sie ze zawor wydechowy jest pekniety do połowyi leja wtryski i na 1szej tulei jest odłamany kawalek tuleja poszła do wymiany wtryski nowe i pompa do sprawdzenia (wtryski nowe ustawione na 170 pompa niby ok tuleja wprasowana nowa pozostałe 2 tuleje idealne głowica robiona ) Po skreceniu ciagnik słabo odpala i kopci na niebiesko i czuc rope w spalinach az w oczy szczypie POMOCY BO WCZESNIEJ NIE KOPCIŁ PROSZE O POMOC

Edytowany przez yoshi82, 20 listopad 2013 - 20:43.

#49 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:48

Kopcenie/dymienie Kopci na niebiesko to zbyt duża dawka paliwa skoro wtryski dobre to ja bym sprawdził te wtryski raz jeszcze czy nie leją chyba że jesteś pewien warsztatu które je Ci ustawiał bo miałem przypadek że ustawili mi wtryski i też kopcił sprawdziliśmy wszystko i nic więc od nowa wtryski do warsztatu i okazuje się że leją wyregulowane zostały i problem zniknął.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#50 Share yoshi82

yoshi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:16

Kopcenie/dymienie no tez tak myslałem i dzis znow byłem u innego faceta i no niby robia mgielke przy 170 ale niewiem co z pompa wtryskowa bo bylem u takiego pierwszego jakiego napotkałem przy drodze moze wykrece i wtryski i pompe i pojade do polecanego znanego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:18

Kopcenie/dymienie Polecam to sprawdzić bo są naprawdę różni fachowcy ale od brania pieniędzy za coś na czym się nie znają.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#52 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:22

Kopcenie/dymienie Zmieniałeś pierścienie na tych dwóch tłokach

#53 Share yoshi82

yoshi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:45

Kopcenie/dymienie nie bo były jak nowe i gładzie tez zero progu nic wiec zostawione

#54 Share yoshi82

yoshi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 13:34

Kopcenie/dymienie cisnienie sprawdzilem na kazdym ma po 2,1 na zupełnie zimnym tylko 3 obroty walem a po zalaniu olejem na zimnym około 2cm3 było po 4,1 zdemontowałem koncowki wtryskow i maja jednak inne wartosci na poczatku symbolu na jednych jest 4 a na nowych jest 2ka czekam teraz na inne koncowki

Edytowany przez yoshi82, 28 listopad 2013 - 15:46.

#55 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 16:35

Kopcenie/dymienie posprawdzaj wszystkie uszczelki. Jak któryś pierścień pękniety czy wyrobiony to też bedzie dymił na niebiesko tzn błekitno.

#56 Share yoshi82

yoshi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:19

Kopcenie/dymienie zrobiłem wtryski i zrobiona pompa wtryskowa i dalej kopci ale dowiedziałem sie ze moze naped pompy wtryskowej sie przestawił o zabek podczas wczesniejczego wyciagania pompy tak mi powiedział pan od pomp wtryskowych

#57 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 15:15

Kopcenie/dymienie ursus 5314 no właśnie spawdziłem silnik bo u mnie musi być wszysko dobrze taki jestem.. mechanik sprawdził mi ciśnienie wykręcił wtryski i mówi ze wszysko jest ok tak samo wykrecił czujnik oleju i mierzy i mówi ze ciśnienie jest ok ..że nie trzeba nić robic bo jest ok..tylko mam pytanie jeszcze do posiadaczy czy wam tez delikatnie poci się z odmy ....a i jescze jedno denerwuje mnie ciągle kapiący olej z pod rozrzadu jak dobrze zobaczyłem ..widać ktoś chyba chciał to uszczelnić bo jest tam jakiś klej ...podejrzewam ze uszczelke tzreba wyminić od pokrywy rozrządu czy ktoś to już robił czy duzo jest z tym roboty

a czy niesczelne gniazda zaworów to coś powaznego jak kupiłem ten ciągnik to zauważyłem ze iskry szły z tłumnika ..trzeba to naprawiać czy można tak pracować

a jeszcze jedno co zauważyłem to jak odkrece nakretke oleju to pluje olejem ,,, ciśnienie ma dobre czego to bedzie przyczyna

tak samo spad filta oleju wycieka olej oraz spod wlewu oleju sie poci

#58 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:41

Kopcenie/dymienie Z odmy będzie się trochę pocić, tak to jest. Każdy silnik tak ma.
Nieszczelne gniazda mogą być dużym problemem, bo może dojść do uszkodzenia zaworu. Iskry z wydechu są niebezpieczne jak pracujesz przy słomie czy w stodole.
Jeśli wlew oleju masz prosto na zębatkę od pompy wtryskowej to może Ci wyrzucać olej.
Filtr oleju dokręć lub wymień i polecam mocniej dokręcić niż tylko ręką (ale bez przesady).

#59 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:19

Kopcenie/dymienie a może coś napiszą użytkownicy tego modelu ..jak jest u was z silnikiem 5314 ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:22

Kopcenie/dymienie Jestem użytkownikiem 5314.