Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 18 lipiec 2010 - 17:59

Kopcenie/dymienie Wygląda mi to na trefne pierścienie tłokowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie Dzisiaj, 23:35
  •  

#22 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:44

Kopcenie/dymienie Ale to jest nowa maszyna ?

#23 Share Turbomatik512

Turbomatik512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 17:52

Kopcenie/dymienie Kupiłem go używanego, jest on z roku 2004.
Ma przejechane tylko 578 MTG.

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 18:19

Kopcenie/dymienie tuleja pęknięta albo wspomniane pierścienie

#25 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 10:29

Kopcenie/dymienie Pasowało by sprawdzić ciśnienie na cylindrach,dym z odmy świadczy o przedmuchu na tłoku więc tak jak piszą koledzy albo pęknięcie tulei albo pierścienie.Aha płynu chłodniczego nie ubywa??

#26 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 07:38

Kopcenie/dymienie Witam, kilka dni temu zauważyłem, ze moj Ursus zaczał dymic na szaro nawet przy jeździe bez obciązenia. Jeszcze rok temu gdy był największym ciągnikiem u mnie na gospodarce to mogłem się chwalić, ze jako jedyny z 3512 na wsi dymu nie puszcza. 30 minut temu wiozłem wodę krowom, ciągnik na równej drodze dymił biało szarym a bardziej nawet białym dymem strasznie dużo, przy uruchamianiu usłyszałem tez stuknięcie, możliwe ze z silnika gdzieś, chociaż nie mam pewności skąd dokładnie, trwało około sekundy, teraz jest tak przy każdym uruchamianiu, przy zimnym silniku głośniej. Siły mi się wydaje, ze nie stracił, chociaż pewności to nie mam.
Co się mogło stać? ile może wynosić naprawa i czy jest w stanie zrobić to osoba która się nie zna na mechanice,a jedynie trochę orientuje?
Zawsze pytacie, czy oleju przybyło i czy wody obywa - sprawdzałem i stan sie nie zmienia.

#27 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 07:54

Kopcenie/dymienie Stawiam na uszczelke pod głowicom

#28 Share MrFerdek255

MrFerdek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 08:41

Kopcenie/dymienie Gdyby to była uszczelka pod głowicą to ciągnik kopcił by na czarno i stracił by połowę swojej mocy i powietrze by było wydmuchiwane z filtra

#29 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 08:59

Kopcenie/dymienie zależy w którym miejscu wydmucha uszczelke bo moze dymić na czarno lub na bialo. sprawdz czy sie nie robi cisnienie w chlodnicy i czy oleju w misce nie przybywa.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#30 Share pisklaczun1

pisklaczun1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:01

Kopcenie/dymienie ja stawiam na uszczelke bo w moim też kilka razy wywaliło i różne ku temu były oznaki. raz dymił, raz nie, raz miał problemy z odpalaniem, nawet był przypadek że dymiło z odmy;) więc to w 95% uszczelka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:02

Kopcenie/dymienie mozliwe ze ktorys zawor sie przycina i nie pracuje ci na 1 tlok ale to by bylo slychac bo ma sie rozumiec poza tym stukaniem nie ma roznicy w dzwieku?? mogl tez sie wtrysk zaciac ale wtedy niebylo by tych stukow

#32 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:10

Kopcenie/dymienie ciśnienia w chłodnicy nie ma, oleju nie przybywa. a ciągnik nawet jeśli może stracił trochę mocy, to na pewno nie aż połowę. a ciągle nie wiem co jest
poza stuknięciem innego dźwięku nie ma

#33 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:30

Kopcenie/dymienie Daj do szlifu, sprawdzenia blok, dużo roboty, ale problem powinien się skończyć,

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 15:09

Kopcenie/dymienie Ale fajny jesteś. Szkoda, że odkopałeś temat sprzed 4 lat -.-

Edytowany przez Profil usunięty, 21 luty 2012 - 15:09.

#35 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:01

Kopcenie/dymienie witam . posiadam ursusa 5314 od roku i zauważyłem że pod obciązeniem dymi co jest zadko spotykane w tych ciagnikach i do tego z odmy cieknie olej z paro widac to podczas ciężkiej pracy . równiez jak sie odkręci korek od wlewu oleju to chlapie olejem..czy myślicie ze silnik jest zarżnięty w nim .rok ciągnika 96r

#36 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:34

Kopcenie/dymienie Jak już dmucha bokami to trzeba zobaczyć co się dzieje. Nie można zwlekać, aż wypluje pierścionki przez wydech.
Wymieniałeś olej? Ile ma mth? Dymi na niebiesko?
Prawdopodobnie pierścienie tłokowe są przytarte. Ciśnienie z cylindra trafia do skrzyni korbowej, a stamtąd na odmę. Możliwe jest jeszcze, że gniazda zaworowe są wytarte i ciśnienie trafia pod pokrywę głowicy.
Najlepiej znajdź dobrego mechanika i pokaż mu co się dzieje.
Co do dymienia to u mnie w 5314 pompa się sypała (głowica), to kopcił jak lokomotywa na węgiel.

#37 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 październik 2013 - 08:56

Kopcenie/dymienie mtg to trudno powiedziec bo mam go dopiero od roku a licznik to zawsze można cofnąc niby 2500mtg ale pewnie to nie jest orginał
.olej wymieniony na turdus

a czy to normalne że te ursusy przy małych obrotach mają mało siły .dopiero tak od 2000 tys to idzie robota.. bo na takich obr wykouje wiekszośc prac typu orka itp.niby 72km ale jakoś ich nie czuć nie wiem czy to silnik się kończy czy one tak mają . ciagnik chodzi w pługach. 4x 38 i agregat uprawowy 2.8

#38 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 październik 2013 - 09:31

Kopcenie/dymienie Ten silnik ma najwiekszy moment przy 1200-1400 obr i powinien pracować na 1500 a nie gnać go ponad 2000obr, to niszczenie silnika. Perkins nie lubi wysokich obrotów. Ja w 3512 jeśli WOM nie używam to nie gonię więcej jak 1600 bo to mocy nie daje. A dymić może z wielu przyczyn jak brudny filtr paliwa i nie dostaje tyle co potrzebuje i ma małą moc i też będzie puszczał dym, zle wyregulowane zawory, padająca pompa, lub jej złe ustawienie kąta wtrysku.

Ten silnik ma najwiekszy moment przy 1200-1400 obr i powinien pracować na 1500 a nie gnać go ponad 2000obr, to niszczenie silnika. Perkins nie lubi wysokich obrotów. Ja w 3512 jeśli WOM nie używam to nie gonię więcej jak 1600 bo to mocy nie daje. A dymić może z wielu przyczyn jak brudny filtr paliwa i nie dostaje tyle co potrzebuje i ma małą moc i też będzie puszczał dym, zle wyregulowane zawory, padająca pompa, lub jej złe ustawienie kąta wtrysku.

#39 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 październik 2013 - 20:50

Kopcenie/dymienie z odmy dymek ma prawo delikatnie dawac tzn ze jak przytkasz palcem to nie powinno sie cisnienie robic jesli dmucha dosc mocno to pierscieni juz brak czyli remont sie szykuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:33

Kopcenie/dymienie Masz krótko ten ciągnik więc mało o nim wiesz.
Może wtryski do wymiany, pompa do sprawdzenia, od czegoś trzeba zacząć. Przy wyjmowaniu wtryskiwaczy sprawdzenie ciśnienia sprężania, ale tak porządnie, z próbą olejową.
Oczywiście filtry czyste, paliwo, powietrze.