Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 07:24

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? witam mam problem z bizonem rekordem.pierwszego dnia koszenia kombajn pod wieczór zgasł myśleliśmy że jest mało paliwa,ale nastepnego dnia tez zgasł ale paliwa jeszcze było.I kiedy go odpalimy to chodzi normalnie ale kiedy włączymy cały osprzet i zaczniemy kośić to znów gaśnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 08:02

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? A czy wchodzi na obroty ?? Tzn silnik bez załączone młocarni i reszty wchodzi na 1500 1600 obr??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#3 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 08:14

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? sprawdź zaworek ciśnienia paliwa ten z kulką :)

#4 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 08:41

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Wydaje mi się że pompka zasilająca jest już słaba.

#5 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 08:57

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? silnik wchodzi na obroty.A czy to może być przez to że wężyk ssący paliwo z baku podniósł sie do góry i rusz na boki.

prosze o szybką odpowiedz

Edytuj posty @quercus

#6 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 09:40

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Jeśli nie ma żadnych wycieków paliwa z układu i nie ma ostro załamanych przewodów paliwowych, sprawdź drożność rurki ssącej w zbiorniku (często dostają sie tam różne zanieczyszczenia), sprawdź wysokość tej rurki od dna (powinna być ok 3-4cm od dna), potem czystość i drożność odstojnika.
Jeśli problemy zaczęły się nie dawno a nie wymieniałeś przed sezonem filtrów paliwa, to wymień filtry najlepiej na oba papierowe - w filcowy wkład bardzo szybko wnikają zanieczyszczenia i staje się niedrożny.
W najgorszym wypadku zanieczyszczeniu mogły ulec zaworki w pompce zasilającej i trzeba by je rozebrać lub przedmuchać sprężonym powietrzem podając na ssanie pompki ale to raczej rzadko się zdarza.

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 10:16

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Ja tak miałem w tym roku to mi chodził chwile i potem gasł po pierwsze szklanki od filtrów źle siedziały i się zapowietrzał a po drugie był pęknięty zaworek w pompce.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 10:36

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? dziękuje za podpowiedzi kombajn narazie działa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 16:32

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Ja miałem to samo rok temu w suprze , u mnie to facet raz sobie paliwo rozwodnił , i stało ono troche w bańkach , a jak wlałem do bizonka , na początku żniw, to na dnie była woda , i za nic w świecie , nie chciał iść , po drodze , to szedł , ale jak dostał obciążenia , to się dusił i gasł . Ja wymieniłem pompke , filtr i zmieniłem dostawce paliwa , i teraz idzie jak przecinak .

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 18:57

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Miałem taki przypadek to była winna pompa paliwa jak odkręciłem dekielek na pompie to część sprężyn była popękana (pompa poszła do regeneracji i jest teraz OK), ale jeszcze ciężko palił od tego i ciężko miał się wkręcić na obroty.
Tak było w moim przypadku

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2008 - 16:23

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? w moim z056 pompa zasilająca była do kitu. Kupiłem nową, założyłem i już 4 lata nie zgasł sam.

#12 Share chudy100

chudy100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 13:43

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Witam,
ja mam podobny problem. Mój bizon Rekord zaczął się zapowietrzać na polu jak się ujmowało gazu jakieś 2-3 razy na dzień.
A w teraz stoi na podwórku bo nie chce odpalić ;)( Wszystkie przewody są sprawdzone pompka też działa i paliwo na sekcje daje.
Może miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać??

Proszę o szybką odpowiedz bo sezon w pełni:o:o
odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

#13 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 17:37

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? ten sam problem spotkal mnie 2 lata temu....przedmuchiwalem sprezarka przewody...wymienialem filtry paliwa....itp...jednak to nic nie pomoglo....okazalo sie ze kombajn sie zapowietrza z powodu niedokreconej srobki w przewodzie paliwowym..dostawal powietrze i gasl...jesli bedziesz mial jeszcze podobne problemy ze swoim zrob to samo:)
Pozdro!!

#14 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 23:08

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Ja miałem podobna sytuacje w moim traktorze (ZETOR 16145) wystarczyło wymienić filtry paliwa. A może być jeszcze winna pompa paliwowa. Radził bym oddać ja do regeneracji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share chudy100

chudy100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 11:37

Bizon Rekord - dlaczego sam gaśnie? Problem rozwiązany, pompa dożywała swoich ostatnich dni <bardzo małe ciśnienie>, wymieniliśmy na pompe po regeneracji >500zł<
i filtry paliwa, były nowe a jednak paliwo nie szło:(( teraz są założone inne i wszystko jest dobrze:D
odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com