Skocz do zawartości

Packomat Kvernelanda

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 25 luty 2009 - 22:25

Packomat Kvernelanda Jestes pewny że ten pług to EM100? Bo taki model dla zetorka to juz poządne wyzwanie i do tego jeszcze pacomat. A ilo calowy masz ten pług? No a jak zmienisz na Jd ktoregoś z ktorych wymieniłes to juz bedzie fajny zestaw...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Packomat Kvernelanda Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:08

Packomat Kvernelanda ja mam ed 100 4+ na resorach i z packomatem 2,5m do wersji pięcioskibowej i jest to straszny klamot, pług z wałem jest bardzo długi, całość waży chyba ponad 2 tony i mój ciągnik claas ares nie może go podnieść na maxa, mimo że mam z przodu ponad 1t obciążników to i tak czasem zdarza się poderwać ciągnik

#23 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 luty 2009 - 12:32

Packomat Kvernelanda

Jestes pewny że ten pług to EM100? Bo taki model dla zetorka to juz poządne wyzwanie i do tego jeszcze pacomat. A ilo calowy masz ten pług? No a jak zmienisz na Jd ktoregoś z ktorych wymieniłes to juz bedzie fajny zestaw...

na pewno EM 100, 18",
a ze względu na packomat standardowo głowica 200.
fakt, jest co dźwigać, zetora mi szkoda, a jeszcze ładowacz musimy tachać,bo mamy tylko 550kg ciężarków (więcej nie można założyć przez ramę ładowacza :)

prawdopodobnie tą piątą skibę będzie można dołożyć jeszcze jd, jeżeli sobie będzie dobrze z czwóreczką radzić :)

#24 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 luty 2009 - 12:39

Packomat Kvernelanda uzytkownik chips ma przy swoim 9 skibowym i pracuje mu sie bardzo dobrze

#25 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 26 luty 2009 - 17:21

Packomat Kvernelanda @Zonk to pług jest klamot czy pacomat? Taki zestaw to juz jest trochę jak na Twojego Aresa :/ Poprostu trochę za duzy...A głowica 200 jest standardem przy modelu EM100.

#26 Share valtrat131

valtrat131

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:20

Packomat Kvernelanda teraz orzę valtrą t131 z kvernelandem i chcialbym zmienic go na nowszy model z packomatem i mam obawy, czy przy pagorkowatym polu podczas obracania moze uszkodzic sie podnosnik w ciagniku ?

#27 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:52

Packomat Kvernelanda jedno i drugie to straszny klamot, ciągnikiem który waży ponad 6t dosyć telepie przy obracaniu, mam go na razie jeden sezon więc się nic nie działo, zobaczymy jak dalej to będzie chodzić i jak długo wytrzymają wieszaki w ciągniku <_<

#28 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:59

Packomat Kvernelanda A czemu sam pług to też niby klamot Twoim zdaniem? co w nim jest nie tak? Nie twierdze ze kverneland jest najlepszy ale jak narazie wszystko w naszym pługu mi odpowiada, proste regulacje, czysta orka, łądne i równe pole po orce no i z obrotem pługa tez nie ma zadnych problemów...takze podaj jakies argumenty :/

#29 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 00:22

Packomat Kvernelanda ja mam ES 100 z podwójnym Packomatem i jestem bardzo zadowolony z efektów jego pracy, waga takiego zestawu to 1400 kg (pług) i 600 kg (Packomat);ciągnie go 125 konna Valtra N111e HiTech i nie ma żadnych problemów z uciągiem, podnoszeniem i obrotem pługa (w naszym ciągniku mamy zamontowany TUZ o zwiększonym udźwigu - 7700kg, ze standardowym udźwigiem 5600 kg byłoby ciężko ;) )
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2009 - 08:30

Packomat Kvernelanda Ile ta Valtra waży? Mało prawdopodobnym wydaje mi się, aby taki zestaw chodził bez problemowo. Nawet jeżeli ma mocny podnośnik, to ze stabilnością bywa różnie. Poza tym kwestia uciągu, bo jednak podwójny Pacomat swoje robi, ale stawia również duże zapotrzebowanie na moc. Ja mam zestaw EM85 4k + Pacomat pojedynczy 2m. Ratuje mnie to, że orze do 20cm głębokości, bo inaczej nie osiągałbym prędkości w granicach 8,5-9km/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:25

Packomat Kvernelanda pakomaty nadają się na lekką ziemię,znajomy miał to mówił że na cięzkich ziemiach to gówno daje tylko skibę pogłaszcze,a i mówił że się wyrabiał mu na sworzniu tym na którym jest zawieszony

#32 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:51

Packomat Kvernelanda ciągnik waży ok 5,5 tony (katalogowe 4850+ładowacz czołowy V65 z łyżką, ewentualnie obciążnik 650 kg na przedni TUZ), co do siły uciągu to muszę przyznać, że pług z packomatem pracuje lżej niż bez wału (może ciężko w to uwierzyć, ale to prawda), odnośnie pracy na ciężkiej glebie to myślę, że wszystko zależy od wyregulowania pługa i wału :D

jakim ciągnikiem pomykasz z tą EM-ką?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2009 - 23:05

Packomat Kvernelanda DF Agrosun 120 o masie min 5,9t, z rozstawem osi przewyższającym Valtre.

#34 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 18:00

Packomat Kvernelanda w sumie nie ma się czemu dziwić, jak by nie patrzeć to 6 cylindrów (valtra ma 'tylko' 4) :D
to musicie mieć naprawdę ciężkie ziemie

#35 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2009 - 18:21

Packomat Kvernelanda Ma ktos moze ramie zamontowane do Kvernelanda AB 100??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 18:55

Packomat Kvernelanda Różne mam gleby, ale trafiają się mozaiki, z zasadzie, to nie testowałem jeszcze zestawu na glinach z głębokością 25-28cm, bo odkąd mamy Packomat orzemy płycej.

#37 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 19:45

Packomat Kvernelanda hmm... to dziwne, bo my w tym roku na wiosnę oraliśmy pod ziemniaki na ciężkiej, gliniastej glebie na głębokość ok 25 cm i nie było problemu, a mozaiki niestety trafiają się też u nas-dlatego kupiliśmy pług z płynną regulacją

#38 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 27 listopad 2009 - 12:29

Packomat Kvernelanda Pytanie do posiadaczy packomatu: A czy te "talerze" sie szybko nie scieraja? Bo my rowniez do swojego pluga zamowilismy packomat tylko, ze strasznie delikatnie to wszystko wyglada, tak jakby 2 blaszki ze soba zgrzane. Ale zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2009 - 13:17

Packomat Kvernelanda U nas Packomat uprawił jakieś 260-280ha i nie widać, żeby coś się działo z tymi blaszkami. Jedyne co jest irytujące, to smarowanie tych kół, a należy to robić, bo ziemia wbija się pomiędzy oś i tuleje toczne. Trochę tam smaru idzie, więc co dzień to trzeba robić przy orce przez 8 i więcej godzin. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2009 - 17:19

Packomat Kvernelanda duży opór stawia twój packomat?