Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 10:18

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)

Wiesz co, ty też rozbawiasz mnie swoimi wypowiedziami. Pracowałem w życiu na 2 Zetorach ( jeden jest do dziś ). Silniki są baaardzo mocne, jednak palą dużo. Oj przepraszam, ze uraziłem Zetora, przecież to ciagnik bez wad :) . Tak właściwie to zastanawiam się nad sensem kupowania nowego ciągnika. Taniej wyjdzie zrobic remont na dobrym zestawie napr ( np na gorzyckim tłoku ), a ciągnik wytrzyma dłużej.
Tak właściwie po większym przymyśleniu, nie kupiłbym ani Zetora ani Ursusa.

Jak ropa będzie po 8 zł to nikt na komfort juz nie będzie patrzył ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Dzisiaj, 01:01
  •  

#42 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 12:25

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja nie moge niektórych ludzi zrozumiec bo przeciez na ropie nie zaoszczędzisz w ciagniku głównym w pomocniczym tak bo np Perkins jest duzo oszczędniejszy w lekkiej pracy od silnika Zetora. Ale w ciężkiej pracy każdy ciągnik podobnej mocy spali prawie tyle samo i niech nikt mi nie mówi że np: Zetor 8441 spali duzo więcej od 6024 bo nie ma códw jak chce sie zrobic robote to trzeba wlać paliwo bo nic na powietrze nie chodzi.

Ps: jest mało realne zeby ropa była po 8zł za litr bo lód na antarktydzie sie topi i niedlugo bedzie mozna wykorzystać tamtejsze ogromne zloza i wtedy cena ropy prwnie spadnie do dawnego poziomu.

#43 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 20:28

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja bym kupil Ursusa jako ciagnik pomocniczy bo to spoko ciagniki i sa dobre a co do kafortu to jak dla mnie komfort sie nie liczy

#44 Share BaLoN

BaLoN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 11:33

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Co do zetorów, to widze w Polsce silny fanatyzm związany z tymi ciągnikami ;/ dziwi mnie to bo nie ma w nich nic takiego wystrzałowego. Sąsiad ma forterre 95 koni :) oznaczeń nie pamiętam, ma ją około 4 lat pracuje na 40 ha :P nie jest zbyt mocno obciążona pracą, wymienany był w niej juz siłownik podnośnika, hamulce coś nawaliły, problem z ukłądem paliwowym, miała masę innych awarii które ciężko policzyć. Były one drobne, ale uwierzcie że komplikowały prace, często zatrzymywały ją na dzień lub dłużej.

Ponadto spalanie mnie przeraża, przecież to smoki !! Gdzie tu ekonomia? Tylko komfort sie liczy ?

Co do ursusów na licencji MF to my mamy 3p silnik perkinsa wiadomo. Dam wam proste porównanie, ten ciągnik przy koszeniu 2 ha kukurydzy, spalił 20 litrów, wykonał konkretną prace. Natomiast ursus 385 z silnikiem zetorowskim wychlał 15 litrów przy ugniataniu kiszonki. Fakt ze moc tego ciągnika jest prawie dwa razy większa ale to i tak moim zdaniem za dużo. Gdyby jednak był to ursus na licencji MF np. 5314 przy ugniataniu wziołby połowe tego co 80tka.

Poza tym ursusy z tymi nowymi kabinami np. 6024 czy 7524 łaczą dobry komofrt pracy, ergonomiczne rozmiesczenie dźwigni, oraz doskonałą widoczność, z niskim spalaniem.

Powiedzcie mi czym właściwie wam ten zetor tak imponuje? Jeśli juz ursus jest taki zły, to myśle ze Landini jest już sto razy lepsze niz zetorki, a wiemy przecież ze landini są bardzo tanie w eskploatacji :P

Co do skrzyni, nie wiem czy brakuje przełożeń, gaz w podłoge i rura do przodu ! Ponadto tą skrzynie rozbierze w pył byle kowal i naprawimy ją za grosze, chyba nie zaprzeczycie? Poza tym skrzynie te można zalać hipolem, lub czymkolwiek innym, nic sie jej nie stanie.

Ursus to doskonała propozycja jako ciągnik pomocniczy do gospodarstwa! Mało pali, komofrt nie taki aż tragiczny, no i tania ekspolatacja.

Poza tym wydaje mi sie ze jako ciągnik głowny także nie jest to zły wybór. Stare poczciwe szóstki, cieżko charują i mało nas kosztują :)
Ponadto juz chodzą słuchi o Ursusie 1674, który połączy sprawdzoną konstrukcje polskiej szóstki z nowoczesnym silnikiem perkinsa. Spadnie napewno spalanie, oraz wzrośnie moc naszych szesnastek :)

POZDRO dla miłośników URSUSA !!!!!

#45 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 18:50

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Nie wiem jak nowe zetory ale stare byłey naprawde nie do zajechania tylko wystarczyło pilnować przeglądów i naprawde chodzą do tej pory i to potrafią zaskoczyć wytrzymałością i mocą uciągu. Fakt jest ze spalą sporo ale to tylko w lekkiej pracy a jeśli porównasz silniki perkinsa i silniki Zetora to przy ciężkiej pracy wynik spalania wyjdzie bardzo podobny przy czym w ursusach policencyjnych jakie masz osiągi podzespołów, podnośnik słabiutki, nie daje rady niektórym maszyną chociaż moc wystarczy aby je pociągnąć, skrzynia też bardzo trudna przy doborze biegu.

Jakoś nie wierze że te 3P spaliło 20 litrów na 2ha kukurydzy bo to jest fizycznie nie mozliwe no chyba ze kukurydza była do kolan to wtedy sie zgodze.

W pewnym momęcie sie sam zaprzeczyłeś w swojej wypowiedzi cytuje:" ...to myśle że Landini jest sto razy lepsze..." a za chwile mówisz że w ursusach są proste skrzynie które rozbierze każdy kowal a z Zetorami jest przecierz to samo bo skrzynie są praktynie identyczne jak w C-360, a nie wiem kto sie weźmie za skrzynie Landini????

Mam porównanie tych dwóch ciąników czyli Ursusa policencyjnego i Zetora, Zetor ma dużo lepsze rozwiązania konstrukcyjne, i napewno jest sporo wygodniejszy i komfortowy niż Ursus ale nie zamienił bym żadnego z tych dwóch ciągników na inne. Ale jeśli masz do wyboru to wybierz Zetor na ciągnik pomocniczy a jak już Ursusa to nierz całą Opcjie jaka jest dostępna bo potem może Ci tego brakować.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#46 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 19:09

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? mój sąsiad kupił nowego ursusa 1734. Pare lat temu jednego z pierwszych i dzisiaj juz go nie ma między nami. ciągnik ten ma około 1100 mth na dzień dzisiejszy i psuło sięwszystko co tylko mogło sądy z ursusem depresja alkocholizm długi i facet nie wytrzymał A taką piękną maske zrbili w tym Ursusie pożyga się można

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#47 Share BaLoN

BaLoN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:24

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Chodziło mi tu o spalanie ciągników landini. Ja jestem za ursusem bo wiem ze stare ciągniki tej firmy są dośc twarde. Zetory stare oczywiście są dobrym wyborem. Częsci tanie oraz serwis.

Wina nie leży tu po stronie firmy URSUS, chodzi mi o pracowników i jakość. Moim zdaniem zakład ten jest jeszcze w rękach komunistów. Wszystko w ursusie jest prowadzone tak by znisczyć tą markę. Przecież to widać ze zakład ten prowadzony jest do destrukcji i sprzedaży za grosze. Płakać sie chce nad tą firmą, powinniśmy ich chwalić ze cokolwiek robią, ale z układami w Polsce nie wygrają. To tak jak ciemna strona mocy w gwiezdnych wojnach. Zobaczycie ze sprzedadzą URSUSa znisczą fabryke a grunty po niej sprzedadzą za dobra kase. Bo tak jest w Polsce! Zobaczcie Pronar, który powstał juz w czsach gdy w Polsce panuje demokracja, ma mądrą kadre kierowniczą i wszystko jest ok rozwija sie jak należy. Zniszczyliśmy bizona, sprzedajemy ursusa, zalewaliśmy wodą dobre kopalnie. Dlaczego? Powiedzcie komu pieniądze i własne interesy, przysłoniły oczy na dobro ojczyzny?

#48 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:59

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? wychowałem się na ursusach :P uważam że trzeba wesprzeć naszą rodzimą markę żeby jej nie stracić i kupować ciągniki z ursusa :) możne jeśli zaufamy dostaniemy kiedyś taki ciągnik na jaki zasługujemy :P czyli wspaniały i doskonały :) nie chcę nikogo obrazić ale nie rozumiem ludzi którzy tak bardzo zachwycają się komfortem w zetorze np. Proxima plastiki w kabinie jak z chińskiego bazaru! obrotomierz to kompletny niewypał bardziej wyraźny miał c-330. :) większość pokręteł i przycisków pochodzi z czeskiej ciężarówki LIAZ którą produkowano na początku lat 90 więc progres jest po prostu niewyobrażalny hehe :) mechanicznie też nic szałowego do tego składane szybko w dużym pośpiechu i coraz mniej starannie :) bądźmy patriotami wybierajmy URSUSA :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 22:54

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Między dzisiejszym zetorem a ursusem, myślę że wybrał bym ursusa. Mam porównanie między Zetorem proximą 8441, a ursusem 7524, to zetor wyprzedza Ursusa tylko o rewers w skrzyni biegów i nic poza tym. Komfort uważam za lepszy w Ursusie, udźwig podnośnika i pompa hydrauliczna jest na plus dla Ursusa, spalanie jasne że Ursus, więc moim zdaniem Ursus wypada lepiej... Nie wiem czemu jest taka nagonka na Ursusa, wszyscy zachwycają się zetorem, a najwięcej Ci co z Ursusem doczynienia nie mieli...

#50 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 17:52

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Już to kiedyś pisałem, że Ursus ma lepszy silnik a Zetor lepsze skrzynie choć proxa w standardzie ma chyba 12X2 a 6024 12X4 i też dziwi mnie ta nagonka na Ursusa a już całkiem śmieszą mnie opinie że Ursusa i Zetora dzieli przepaść technologiczna.

#51 Share BaLoN

BaLoN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 18:04

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Dokładnie macie racje :P nie ma co tak spisywać ursusa na straty, faktem jest ze Agro bisy komfortowe nie były, no ale ta nowa seria to prawdziwy przełom w komforcie :) ( jeśli chodzi o ursusa) Czy te ursusowskie skrzynie naprawde są takie tragiczne? Przecież szóstkami sie dobrze jeździ :P

#52 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 03 październik 2008 - 17:48

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? No niestety ta nowa seria jeszcze na dobre nie zagościła na rynku i Ursus jest ciągle kojarzony z antykomfortowymi Agro Bisami :P

#53 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 październik 2008 - 08:31

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ja to tez niektórych nie rozumiem ursus tez ma silniki mocne moze troche skrzynie ma gorsza ze nie rewersu ale slyszalem ze te skrzynie sa mocne,i jakby ursus jest masywniejszy

#54 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 26 październik 2008 - 00:05

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ludzie to kupuja czasami ursusy jako glowne ciagnikia to wszystko zalezy od arealu jaki posiadasz bo przeciez jak masz 5ha pola to niebedziesz kupowal np. zetora albo SAME i do nich ciapka pomocnika.

PS. panowie jedni maja pond 300ha a inni zaledwie 4ha.
To na 4ha to ciapek jest glownym i nietrzeba mu pomocnika.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 październik 2008 - 08:41

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? No ale tu chodzi o NOWE Ursusy. Czytaj topic.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."