valtran111

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

Polecane posty

abuk14    1

Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).

Poza tym wolałbym nowego Ursa np. 6024 niż Proxę 8441.Sąsiad od niedawna ma i juz teraz wiem, ze nowy Zetor nie zagości na moim podwórku. Jak dla mnie to jest słaby cukierek w ładnym opakowaniu. Nie mówcie, ze Zetor tak się rozwija, bo nie sztuka zmieniac co rok nowa maskę. Przecież to silnik 385, troszkę unowocześniony w dodatku żrący paliwo jak smok. Nie ma porówanania z dawnymi 5211 czy 7211.

Poza tym kto powiedział, ze Ursus bankrutuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Panowie co taka nagonka na ursusa? Ja osobiście chciałbym mieć ursusa 7524.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).

Poza tym wolałbym nowego Ursa np. 6024 niż Proxę 8441.Sąsiad od niedawna ma i juz teraz wiem, ze nowy Zetor nie zagości na moim podwórku. Jak dla mnie to jest słaby cukierek w ładnym opakowaniu. Nie mówcie, ze Zetor tak się rozwija, bo nie sztuka zmieniac co rok nowa maskę. Przecież to silnik 385, troszkę unowocześniony w dodatku żrący paliwo jak smok. Nie ma porówanania z dawnymi 5211 czy 7211.

Poza tym kto powiedział, ze Ursus bankrutuje ??

wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).

Poza tym wolałbym nowego Ursa np. 6024 niż Proxę 8441.Sąsiad od niedawna ma i juz teraz wiem, ze nowy Zetor nie zagości na moim podwórku. Jak dla mnie to jest słaby cukierek w ładnym opakowaniu. Nie mówcie, ze Zetor tak się rozwija, bo nie sztuka zmieniac co rok nowa maskę. Przecież to silnik 385, troszkę unowocześniony w dodatku żrący paliwo jak smok. Nie ma porówanania z dawnymi 5211 czy 7211.

Poza tym kto powiedział, ze Ursus bankrutuje ??

Tak tylko że proxa ma chociaz rewers a niedługo wejdzie Proxa z półbiegami pod obciązeniem nie jak w ursusie wlącznymi ze sprzęglem. 7524 to jest tez wiekowa konstrukcja tylko silnik ma nowy np: MF 3060 jest DUŻO nowocześniejszy od nowego Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że bym kupił, a nawet tak zrobiłem. poco wszystko robić dużym ciągnikiem, a do takich rzeczy jak belarka (sipma farma(stara)), czy beczkowóz (4300l) to wziąłem Ursusa 3512. mało pali i do takich spraw jest w sam raz (zrobiłem to parę lat temu, ale nie żałuję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A od kiedy trzynastolatkowie kupują nowe ciągniki...??? :)

 

Takie rzeczy to tylko w Erze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może w sklepie z zabawkami :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście bo pewnie ty też nie robiłeś nigdy 6024 bo mało kto go ma a porównujesz go z 5211 i jak to napisałeś to troche nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a ty robiles tym ursusem ze masz tez porównanie do zetora????????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Słuchajcie, byliśmy dzisiaj z ojcem u dilera obejrzeć ciągniki, a wcześniej zajrzelismy jeszcze do fabryki Ursusa. Wyszedł do nas cały kierownik dilerstwa i mówimy mu że interesuje nas jakiś nowy duży Ursus, a on do nas czy wiemy w co się pakujemy. My na to że tak, bo już kiedyś mieliśmy U 1614 i znamy Ursusa, a on mówi "Panowie ten Ursus którego wy kiedyś mieliście, i ten co teraz robią to tylko z pozoru to samo, jakość jest nieprównywalnie gorsza" Mówił generalnie że nie warto brać Ursusa, i powiem szczerze że trochę mu uwierzyłem, bo gość sam ma przedstawicielstwo Ursusa i jeżeli byłby nieszczery to zachwalałby go pod niebiosa, a tak powiedział uczciwie że lepszy jest już Zetor i że reklamacje Zetora zdarzają się sporadycznie, a w przypadku Ursusa bardzo często... :)

 

Trochę dała mi do myślenia ta rozmowa, i teraz sam już nie wiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy trzynastolatkowie kupują nowe ciągniki...??? :)

 

Takie rzeczy to tylko w Erze...:)

Eeeeeeee!!!! Czepiacie się!!!!!! Mój tata kupił.

Może tak być czy jeszcze coś??? !!! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
a ty robiles tym ursusem ze masz tez porównanie do zetora????????????

Mówisz, że komfort jest lepszy w 5211 niż 6024 a ja nim nie robiłem tylko w nim siedziałem i na pierwszy rzut oka widać że w 6024 jest dużo lepszy komfort np rozmieszczenie dzwigni od chydrauliki czy zmiany biegów bo chyba mi nie powiesz że wygodniejsze są te z 5211 między nogami, dalej to siedzenie gramera, dobrze rozplanowane zegary firmy ganz, klima, kabina jest umieszczona wysoko co polepsza widoczność chałas na poziomie 80db i bardziej na miejscu było by tu porównywać proxime z 6024 bo proxa ma dobrą skrzynie ale kiepski silnik a w ursusie jest na odwrut, no i śmieszy mnie właśnie jak słusznie na początku ganisz kogoś że porównuje proxime z 5211 a potem robisz to samo z 6024 choć pewnie go na oczy nie widziałeś a tak nawiasem bo się produkuje ale może nie potrzebnie ile ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Słuchajcie, byliśmy dzisiaj z ojcem u dilera obejrzeć ciągniki, a wcześniej zajrzeliśmy jeszcze do fabryki Ursusa. Wyszedł do nas cały kierownik dilerstwa i mówimy mu że interesuje nas jakiś nowy duży Ursus, a on do nas czy wiemy w co się pakujemy. My na to że tak, bo już kiedyś mieliśmy U 1614 i znamy Ursusa, a on mówi "Panowie ten Ursus którego wy kiedyś mieliście, i ten co teraz robią to tylko z pozoru to samo, jakość jest nieporównywalnie gorsza" Mówił generalnie że nie warto brać Ursusa, i powiem szczerze że trochę mu uwierzyłem, bo gość sam ma przedstawicielstwo Ursusa i jeżeli byłby nieszczery to zachwalałby go pod niebiosa, a tak powiedział uczciwie że lepszy jest już Zetor i że reklamacje Zetora zdarzają się sporadycznie, a w przypadku Ursusa bardzo często... :)

 

Trochę dała mi do myślenia ta rozmowa, i teraz sam już nie wiem... :)

 

Tylko pewnie na Zetorze ma większą marżę, i dlatego tak zachwala.

Troszkę z innej beczki.

Taka sytuacja jest na rynku pasz że sprzedawca zachwala ten produkt na którym ma większy zysk (SPRAWDZONE).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

szczerze mowiac to ja bym kupil ursusa jako ciagnik pomocniczy. np. 7524 ale jak juz to w najlepszym wyposazeniu. wiem ze to nie to samo co chociazby Zetor albo Farmer (chodzi mi o takie tansze ciagniki). a Zetor to tylko nowa proxima 10541. a jak juz bym mial "dolozyc" do lepszego ciagnika to bylaby to Valtra N91 albo N101 lub John Deer 6230 albo podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)

Wiesz co, ty też rozbawiasz mnie swoimi wypowiedziami. Pracowałem w życiu na 2 Zetorach ( jeden jest do dziś ). Silniki są baaardzo mocne, jednak palą dużo. Oj przepraszam, ze uraziłem Zetora, przecież to ciagnik bez wad :) . Tak właściwie to zastanawiam się nad sensem kupowania nowego ciągnika. Taniej wyjdzie zrobic remont na dobrym zestawie napr ( np na gorzyckim tłoku ), a ciągnik wytrzyma dłużej.

Tak właściwie po większym przymyśleniu, nie kupiłbym ani Zetora ani Ursusa.

 

Jak ropa będzie po 8 zł to nikt na komfort juz nie będzie patrzył ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja nie moge niektórych ludzi zrozumiec bo przeciez na ropie nie zaoszczędzisz w ciagniku głównym w pomocniczym tak bo np Perkins jest duzo oszczędniejszy w lekkiej pracy od silnika Zetora. Ale w ciężkiej pracy każdy ciągnik podobnej mocy spali prawie tyle samo i niech nikt mi nie mówi że np: Zetor 8441 spali duzo więcej od 6024 bo nie ma códw jak chce sie zrobic robote to trzeba wlać paliwo bo nic na powietrze nie chodzi.

 

Ps: jest mało realne zeby ropa była po 8zł za litr bo lód na antarktydzie sie topi i niedlugo bedzie mozna wykorzystać tamtejsze ogromne zloza i wtedy cena ropy prwnie spadnie do dawnego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Ja bym kupil Ursusa jako ciagnik pomocniczy bo to spoko ciagniki i sa dobre a co do kafortu to jak dla mnie komfort sie nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaLoN    0

Co do zetorów, to widze w Polsce silny fanatyzm związany z tymi ciągnikami ;/ dziwi mnie to bo nie ma w nich nic takiego wystrzałowego. Sąsiad ma forterre 95 koni :) oznaczeń nie pamiętam, ma ją około 4 lat pracuje na 40 ha :P nie jest zbyt mocno obciążona pracą, wymienany był w niej juz siłownik podnośnika, hamulce coś nawaliły, problem z ukłądem paliwowym, miała masę innych awarii które ciężko policzyć. Były one drobne, ale uwierzcie że komplikowały prace, często zatrzymywały ją na dzień lub dłużej.

 

Ponadto spalanie mnie przeraża, przecież to smoki !! Gdzie tu ekonomia? Tylko komfort sie liczy ?

 

Co do ursusów na licencji MF to my mamy 3p silnik perkinsa wiadomo. Dam wam proste porównanie, ten ciągnik przy koszeniu 2 ha kukurydzy, spalił 20 litrów, wykonał konkretną prace. Natomiast ursus 385 z silnikiem zetorowskim wychlał 15 litrów przy ugniataniu kiszonki. Fakt ze moc tego ciągnika jest prawie dwa razy większa ale to i tak moim zdaniem za dużo. Gdyby jednak był to ursus na licencji MF np. 5314 przy ugniataniu wziołby połowe tego co 80tka.

 

Poza tym ursusy z tymi nowymi kabinami np. 6024 czy 7524 łaczą dobry komofrt pracy, ergonomiczne rozmiesczenie dźwigni, oraz doskonałą widoczność, z niskim spalaniem.

 

Powiedzcie mi czym właściwie wam ten zetor tak imponuje? Jeśli juz ursus jest taki zły, to myśle ze Landini jest już sto razy lepsze niz zetorki, a wiemy przecież ze landini są bardzo tanie w eskploatacji :P

 

Co do skrzyni, nie wiem czy brakuje przełożeń, gaz w podłoge i rura do przodu ! Ponadto tą skrzynie rozbierze w pył byle kowal i naprawimy ją za grosze, chyba nie zaprzeczycie? Poza tym skrzynie te można zalać hipolem, lub czymkolwiek innym, nic sie jej nie stanie.

 

Ursus to doskonała propozycja jako ciągnik pomocniczy do gospodarstwa! Mało pali, komofrt nie taki aż tragiczny, no i tania ekspolatacja.

 

Poza tym wydaje mi sie ze jako ciągnik głowny także nie jest to zły wybór. Stare poczciwe szóstki, cieżko charują i mało nas kosztują :)

Ponadto juz chodzą słuchi o Ursusie 1674, który połączy sprawdzoną konstrukcje polskiej szóstki z nowoczesnym silnikiem perkinsa. Spadnie napewno spalanie, oraz wzrośnie moc naszych szesnastek :)

 

 

POZDRO dla miłośników URSUSA !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nowe zetory ale stare byłey naprawde nie do zajechania tylko wystarczyło pilnować przeglądów i naprawde chodzą do tej pory i to potrafią zaskoczyć wytrzymałością i mocą uciągu. Fakt jest ze spalą sporo ale to tylko w lekkiej pracy a jeśli porównasz silniki perkinsa i silniki Zetora to przy ciężkiej pracy wynik spalania wyjdzie bardzo podobny przy czym w ursusach policencyjnych jakie masz osiągi podzespołów, podnośnik słabiutki, nie daje rady niektórym maszyną chociaż moc wystarczy aby je pociągnąć, skrzynia też bardzo trudna przy doborze biegu.

 

Jakoś nie wierze że te 3P spaliło 20 litrów na 2ha kukurydzy bo to jest fizycznie nie mozliwe no chyba ze kukurydza była do kolan to wtedy sie zgodze.

 

W pewnym momęcie sie sam zaprzeczyłeś w swojej wypowiedzi cytuje:" ...to myśle że Landini jest sto razy lepsze..." a za chwile mówisz że w ursusach są proste skrzynie które rozbierze każdy kowal a z Zetorami jest przecierz to samo bo skrzynie są praktynie identyczne jak w C-360, a nie wiem kto sie weźmie za skrzynie Landini????

 

Mam porównanie tych dwóch ciąników czyli Ursusa policencyjnego i Zetora, Zetor ma dużo lepsze rozwiązania konstrukcyjne, i napewno jest sporo wygodniejszy i komfortowy niż Ursus ale nie zamienił bym żadnego z tych dwóch ciągników na inne. Ale jeśli masz do wyboru to wybierz Zetor na ciągnik pomocniczy a jak już Ursusa to nierz całą Opcjie jaka jest dostępna bo potem może Ci tego brakować.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mój sąsiad kupił nowego ursusa 1734. Pare lat temu jednego z pierwszych i dzisiaj juz go nie ma między nami. ciągnik ten ma około 1100 mth na dzień dzisiejszy i psuło sięwszystko co tylko mogło sądy z ursusem depresja alkocholizm długi i facet nie wytrzymał A taką piękną maske zrbili w tym Ursusie pożyga się można


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaLoN    0

Chodziło mi tu o spalanie ciągników landini. Ja jestem za ursusem bo wiem ze stare ciągniki tej firmy są dośc twarde. Zetory stare oczywiście są dobrym wyborem. Częsci tanie oraz serwis.

 

Wina nie leży tu po stronie firmy URSUS, chodzi mi o pracowników i jakość. Moim zdaniem zakład ten jest jeszcze w rękach komunistów. Wszystko w ursusie jest prowadzone tak by znisczyć tą markę. Przecież to widać ze zakład ten prowadzony jest do destrukcji i sprzedaży za grosze. Płakać sie chce nad tą firmą, powinniśmy ich chwalić ze cokolwiek robią, ale z układami w Polsce nie wygrają. To tak jak ciemna strona mocy w gwiezdnych wojnach. Zobaczycie ze sprzedadzą URSUSa znisczą fabryke a grunty po niej sprzedadzą za dobra kase. Bo tak jest w Polsce! Zobaczcie Pronar, który powstał juz w czsach gdy w Polsce panuje demokracja, ma mądrą kadre kierowniczą i wszystko jest ok rozwija sie jak należy. Zniszczyliśmy bizona, sprzedajemy ursusa, zalewaliśmy wodą dobre kopalnie. Dlaczego? Powiedzcie komu pieniądze i własne interesy, przysłoniły oczy na dobro ojczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

wychowałem się na ursusach :P uważam że trzeba wesprzeć naszą rodzimą markę żeby jej nie stracić i kupować ciągniki z ursusa :) możne jeśli zaufamy dostaniemy kiedyś taki ciągnik na jaki zasługujemy :P czyli wspaniały i doskonały :) nie chcę nikogo obrazić ale nie rozumiem ludzi którzy tak bardzo zachwycają się komfortem w zetorze np. Proxima plastiki w kabinie jak z chińskiego bazaru! obrotomierz to kompletny niewypał bardziej wyraźny miał c-330. :) większość pokręteł i przycisków pochodzi z czeskiej ciężarówki LIAZ którą produkowano na początku lat 90 więc progres jest po prostu niewyobrażalny hehe :) mechanicznie też nic szałowego do tego składane szybko w dużym pośpiechu i coraz mniej starannie :) bądźmy patriotami wybierajmy URSUSA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Między dzisiejszym zetorem a ursusem, myślę że wybrał bym ursusa. Mam porównanie między Zetorem proximą 8441, a ursusem 7524, to zetor wyprzedza Ursusa tylko o rewers w skrzyni biegów i nic poza tym. Komfort uważam za lepszy w Ursusie, udźwig podnośnika i pompa hydrauliczna jest na plus dla Ursusa, spalanie jasne że Ursus, więc moim zdaniem Ursus wypada lepiej... Nie wiem czemu jest taka nagonka na Ursusa, wszyscy zachwycają się zetorem, a najwięcej Ci co z Ursusem doczynienia nie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Już to kiedyś pisałem, że Ursus ma lepszy silnik a Zetor lepsze skrzynie choć proxa w standardzie ma chyba 12X2 a 6024 12X4 i też dziwi mnie ta nagonka na Ursusa a już całkiem śmieszą mnie opinie że Ursusa i Zetora dzieli przepaść technologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj