Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:26

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja tez bo w farmtracku jest chociaz jakiś komfort nie to co w Ursusie. Może jakby do wszystkich mniejszych ursusów dali to nową kabine taka jak w 7524 i zrobili skrzynie przynajmniej 16x16 to ktos by je kupował a tak to lepiej już dolożyć i kupic coś zachodniego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Dzisiaj, 19:41
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 lipiec 2008 - 16:38

No też mi się tak zdawało bo to chyba większość ciągników traci na uciągu sporo mocy ??

nie większosć a wszystkie - taki spadek mocy (słowo ubytek było by bardziej stosowne) jest spowodowany kilkoma czynnikami - takimi jak cieżar ciągnika, poslizg kół i tego typu sprawy - o kazdy ciagnik charakteryzuje sie czymś takim - czy bedzie to stara 40 letnia 30-stka czy najnowsze wydanie JD

dla przykładu 1634 wazy 5400kg co przy pracy na ściernisku daje nam opór samego ciągnika w wysokości 5,3 kN co przy prędkości 10 km/h przekłada się na moc w wysokosci 14,7 kW = 20 KM moc ta jest tracona na opory przetaczania ciagnika więc odejmuje się ja od mocy nominalnej

pozniej dochodzi pośliz kół - powiedzmy 10% pozostałe warunki pracy jak wyzej - co daje strate mocy w wysokosci 1,64 kW = 2,2 KM

wiec przy pracy na scierisku z prędkoscią 10 km/h taki ursus pomimo 155KM pod maską daje nam do wykorzystania prawie 23 KM mniej

sorki ze nei napisałęm oblicze ale trwało by to zbyt długo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 16:59

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja do 100km to wtej chwili kupiłbym ursusa nawet jako główny ciągnik

#24 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 17:02

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Nowego raczej nie, ale z chęcią bym kupił uzywanego Ursusa 3512, lub MF255.

#25 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 18:29

ja nie szerze zadnych herezji tylko to pisze to co wiem ... i wiem to napewno ze u 1634 nia ma jak pisza 155 km tylko duzo mniej...

Napisz jeszcze skąd to wiesz :)

Silnik Ursusa 1634 typ Z 8602.12 wg normy PN-80/R36150 rozwija moc 115kW+3% 156,4KM+3%
a wg normy ISO 2288 rozwija moc 110,5kW+3% 150,3KM+3%

Dane z instrukcji obsługi

@bartus16, jak masz jeszcze jakieś pewne dane na ten temat to wrzucaj ...

#26 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 18:35

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? jak znajde ten artykul to go tu wstawie

zbytnio nie znam jezyka ale mi sie zdaje ze to jest to http://translate.goo...=pl...6lr=&sa=N
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#27 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 18:35

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).
Poza tym wolałbym nowego Ursa np. 6024 niż Proxę 8441.Sąsiad od niedawna ma i juz teraz wiem, ze nowy Zetor nie zagości na moim podwórku. Jak dla mnie to jest słaby cukierek w ładnym opakowaniu. Nie mówcie, ze Zetor tak się rozwija, bo nie sztuka zmieniac co rok nowa maskę. Przecież to silnik 385, troszkę unowocześniony w dodatku żrący paliwo jak smok. Nie ma porówanania z dawnymi 5211 czy 7211.
Poza tym kto powiedział, ze Ursus bankrutuje ??

#28 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 18 lipiec 2008 - 19:53

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Panowie co taka nagonka na ursusa? Ja osobiście chciałbym mieć ursusa 7524.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#29 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 20:10

Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).
Poza tym wolałbym nowego Ursa np. 6024 niż Proxę 8441.Sąsiad od niedawna ma i juz teraz wiem, ze nowy Zetor nie zagości na moim podwórku. Jak dla mnie to jest słaby cukierek w ładnym opakowaniu. Nie mówcie, ze Zetor tak się rozwija, bo nie sztuka zmieniac co rok nowa maskę. Przecież to silnik 385, troszkę unowocześniony w dodatku żrący paliwo jak smok. Nie ma porówanania z dawnymi 5211 czy 7211.

wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)

#30 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 20:54

Tylko, prosze was, nie piszcie lepiej dołożyc na zachodniego. Nie wiem czy wiecie, ale jest coś takiego jak pieniądze. Każdy wolałby dołożyc na nowego Claasa chociażby. Nawet na głupiego Ursusa trzeba brac kredyty ( bo kto ma kasę ).

Tak tylko że proxa ma chociaz rewers a niedługo wejdzie Proxa z półbiegami pod obciązeniem nie jak w ursusie wlącznymi ze sprzęglem. 7524 to jest tez wiekowa konstrukcja tylko silnik ma nowy np: MF 3060 jest DUŻO nowocześniejszy od nowego Ursusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 21:11

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? pewnie że bym kupił, a nawet tak zrobiłem. poco wszystko robić dużym ciągnikiem, a do takich rzeczy jak belarka (sipma farma(stara)), czy beczkowóz (4300l) to wziąłem Ursusa 3512. mało pali i do takich spraw jest w sam raz (zrobiłem to parę lat temu, ale nie żałuję)

#32 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 22:10

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? A od kiedy trzynastolatkowie kupują nowe ciągniki...??? :)

Takie rzeczy to tylko w Erze...:)

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 22:19

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? może w sklepie z zabawkami :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#34 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 22:41

wiesz co rozbawiles mnie ta wypowiedzia HAHAHAHA ty wogole kiedys robiles cos zetorem bo mi sie zdaje ze cale zycie na tej swojej c 330 i proxa porównywac do 5211 czy 7221 to troche nie na miejscu bo to calkiem inne ciagniki moze ten ursus ma taki komfort jak prox bo mi sie zdaje ze nie i nawet bym powiedzial ze w 5211 jest lepszy komfort niz w tym nowym wynalazku z Warszawy ... :)

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście bo pewnie ty też nie robiłeś nigdy 6024 bo mało kto go ma a porównujesz go z 5211 i jak to napisałeś to troche nie na miejscu.

#35 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 00:01

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? a ty robiles tym ursusem ze masz tez porównanie do zetora????????????

#36 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 10:50

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Słuchajcie, byliśmy dzisiaj z ojcem u dilera obejrzeć ciągniki, a wcześniej zajrzelismy jeszcze do fabryki Ursusa. Wyszedł do nas cały kierownik dilerstwa i mówimy mu że interesuje nas jakiś nowy duży Ursus, a on do nas czy wiemy w co się pakujemy. My na to że tak, bo już kiedyś mieliśmy U 1614 i znamy Ursusa, a on mówi "Panowie ten Ursus którego wy kiedyś mieliście, i ten co teraz robią to tylko z pozoru to samo, jakość jest nieprównywalnie gorsza" Mówił generalnie że nie warto brać Ursusa, i powiem szczerze że trochę mu uwierzyłem, bo gość sam ma przedstawicielstwo Ursusa i jeżeli byłby nieszczery to zachwalałby go pod niebiosa, a tak powiedział uczciwie że lepszy jest już Zetor i że reklamacje Zetora zdarzają się sporadycznie, a w przypadku Ursusa bardzo często... :)

Trochę dała mi do myślenia ta rozmowa, i teraz sam już nie wiem... :)

#37 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 11:45

A od kiedy trzynastolatkowie kupują nowe ciągniki...??? :)

Takie rzeczy to tylko w Erze...:)

Eeeeeeee!!!! Czepiacie się!!!!!! Mój tata kupił.
Może tak być czy jeszcze coś??? !!! :) :) :)

#38 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 18:21

a ty robiles tym ursusem ze masz tez porównanie do zetora????????????

Mówisz, że komfort jest lepszy w 5211 niż 6024 a ja nim nie robiłem tylko w nim siedziałem i na pierwszy rzut oka widać że w 6024 jest dużo lepszy komfort np rozmieszczenie dzwigni od chydrauliki czy zmiany biegów bo chyba mi nie powiesz że wygodniejsze są te z 5211 między nogami, dalej to siedzenie gramera, dobrze rozplanowane zegary firmy ganz, klima, kabina jest umieszczona wysoko co polepsza widoczność chałas na poziomie 80db i bardziej na miejscu było by tu porównywać proxime z 6024 bo proxa ma dobrą skrzynie ale kiepski silnik a w ursusie jest na odwrut, no i śmieszy mnie właśnie jak słusznie na początku ganisz kogoś że porównuje proxime z 5211 a potem robisz to samo z 6024 choć pewnie go na oczy nie widziałeś a tak nawiasem bo się produkuje ale może nie potrzebnie ile ty masz lat?

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 18:37

Słuchajcie, byliśmy dzisiaj z ojcem u dilera obejrzeć ciągniki, a wcześniej zajrzeliśmy jeszcze do fabryki Ursusa. Wyszedł do nas cały kierownik dilerstwa i mówimy mu że interesuje nas jakiś nowy duży Ursus, a on do nas czy wiemy w co się pakujemy. My na to że tak, bo już kiedyś mieliśmy U 1614 i znamy Ursusa, a on mówi "Panowie ten Ursus którego wy kiedyś mieliście, i ten co teraz robią to tylko z pozoru to samo, jakość jest nieporównywalnie gorsza" Mówił generalnie że nie warto brać Ursusa, i powiem szczerze że trochę mu uwierzyłem, bo gość sam ma przedstawicielstwo Ursusa i jeżeli byłby nieszczery to zachwalałby go pod niebiosa, a tak powiedział uczciwie że lepszy jest już Zetor i że reklamacje Zetora zdarzają się sporadycznie, a w przypadku Ursusa bardzo często... :)

Trochę dała mi do myślenia ta rozmowa, i teraz sam już nie wiem... :)

Tylko pewnie na Zetorze ma większą marżę, i dlatego tak zachwala.
Troszkę z innej beczki.
Taka sytuacja jest na rynku pasz że sprzedawca zachwala ten produkt na którym ma większy zysk (SPRAWDZONE).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 18:39

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? szczerze mowiac to ja bym kupil ursusa jako ciagnik pomocniczy. np. 7524 ale jak juz to w najlepszym wyposazeniu. wiem ze to nie to samo co chociazby Zetor albo Farmer (chodzi mi o takie tansze ciagniki). a Zetor to tylko nowa proxima 10541. a jak juz bym mial "dolozyc" do lepszego ciagnika to bylaby to Valtra N91 albo N101 lub John Deer 6230 albo podobny.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy