Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 07:29

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? tak jak w temacie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Dzisiaj, 01:05
  •  

#2 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:03

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja myśle że nikt by nie kupił bo każdy woli dołożyć i kupić coś zagranicznego
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:42

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? nie ten dzial przenosze

a co do przedmowcy to sie nie zgadzam-nie kazdego stac na to dolozenie i zakup czegos zachodniego

#4 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:53

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ja osobicie jak bym mial kupowac bym nie kupil wolal bym z tanszych np zetora poprostu te ciagniki sa nie do pracowane a ich technologia produkcji zarzymała sie 10 lat temu jak nie wiecej a marka URSUS nic nie robi aby to poprawiac .... :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#5 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:16

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ja bym wolał juz coś używanego niż nowego ursusa

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:17

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja być może będę kupował nowego Ursusa, z tym że będzie on u mnie ciągnikiem głównym bo chodzi o model 1234. Mam zamiar pertraktować bezpośrednio z fabryką cenę, i jeżeli zaproponują jakiś rozsądny upust to dlaczego nie.

A co do tego mitu o "ogólnej beznadziejności Ursusa" to powiem tylko tyle że w każdej firmie trafiają sie niedoróbki, a generalizowanie to niezbyt dobra metoda.

#7 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:20

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ja tez raczej ursusa bym nie kupił z tego względu że kiepski komfort wolałbym już belarusa chociaż w nim się wysoko siedzi. Faktem jest że najprawdobodobniej ursus splajtuje, ciekawe czy turecki Uzel Corporation nabył akcje Ursusa?

#8 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:23

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ale co wy na to powiecie np u 1634 podobno ma 155 km tak ???????? a gdzies niemieccy inzynierowie obliczyli ze ma 122 km a 1234 ma miec podobno 117 km to nie wiem co jest z tymi silnikami hehe i to mowiecie ze to sa drobne nie dorobki...

@igorass to nie moja sprawa ale jak kupujesz ciagnik o kolo mocy 120 km to lepszym wyborem byl by zetor 12441 :) pozdro B)

#9 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:29

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Zetora 12441 też biorę pod uwagę, ale mówiąc szczerze nie przekonuje mnie 120 km z 4,1 l pojemności, Ursus ma 6 garów i 6,8 l pojemności, wiem że Zetor ma nowocześniejszy silnik ale mimo wszystko... A co do tej mocy 1634 to ona nie była czasem mierzona na WOM?

#10 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:31

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ursus stracił popyt kupna w polsce wyprzedziły go inne marki, brakuje tez modernizacji w której unowocześnili by modele traktorów. Nieźle ci niemieccy inżynierowie wyliczyli moc tego ursusa no ale chyba muszą mieć racje przecież przodują w produkcji ciągników na świecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:32

nie ten dzial przenosze

a co do przedmowcy to sie nie zgadzam-nie kazdego stac na to dolozenie i zakup czegos zachodniego

Może troszke źle się wyraziłem ale chodziło mi o większość ludzi bo ktoś napewno kupi ursusa
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#12 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:35

Zetora 12441 też biorę pod uwagę, ale mówiąc szczerze nie przekonuje mnie 120 km z 4,1 l pojemności, Ursus ma 6 garów i 6,8 l pojemności, wiem że Zetor ma nowocześniejszy silnik ale mimo wszystko... A co do tej mocy 1634 to ona nie była czasem mierzona na WOM?

nie to byla moc silnika mierzona nie na Wom tylko jako moc uzytkowa...

szkoda ze juz nie produkuja zetora 11741 to byla by dla ciebie super alternatywa kolo 120 km i 6 cyl :)

#13 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:37

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? jakby ursus wprowadzil we wszystkich modelach silniki perkinsa albo valtry i w srodku by troche zmodernizowali to ja mysle ze duzo ludzi by ich kupywalo.

#14 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 11:40

nie to byla moc silnika mierzona nie na Wom tylko jako moc uzytkowa...

szkoda ze juz nie produkuja zetora 11741 to byla by dla ciebie super alternatywa kolo 120 km i 6 cyl :)

To była moc mierzona na WOM a cała strata mocy jest spowodowana niedopracowaną skrzynią biegów na której tracimy moc. Mocy użytkowej każdy ciągnik ma mniej bo chyba chodzi Ci o moc "na kołach".
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#15 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 12:19

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? I znowu ktoś szerzy herezję :) Te ok. 120KM w U1634 to jest moc uzyskiwana na zaczepie (na uciągu ), na WOM 16' rozwija ok 135KM, i Ursus wcale tak wiele nie traci mocy na skrzyni w stosunku do innych konstrukcji...

#16 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 12:23

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? ja nie szerze zadnych herezji tylko to pisze to co wiem ... i wiem to napewno ze u 1634 nia ma jak pisza 155 km tylko duzo mniej...

#17 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 12:59

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? podczas wyboru ciagnika o mocy ok 80 KM zastanawiałem sie miedzy ursusem 5714 i Proxima 8441 ale jak zobaczyłem je w środku nie miałem watpliwosci. Nie wiem jak by ten ursus sprawował sie w pracy ale wyglad zdecydowanie na minus dla ursusa.
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#18 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 12:59

ja osobicie jak bym mial kupowac bym nie kupil wolal bym z tanszych np zetora poprostu te ciagniki sa nie do pracowane a ich technologia produkcji zarzymała sie 10 lat temu jak nie wiecej a marka URSUS nic nie robi aby to poprawiac .... B)

10 lat temu? :) gdy moj ojciec chodził do technikum rolniczego w 78r chyba kolega z klasy przyjechał z jakiejś tam wycieczki z zachodu z dani chyba dokładnie nie pamietam to jak opowiedział że tam się śmieją że ursus ma robic te nasze mf 255 itp że to już jest przestarzałe i oni tam wprowadzają już nowe modele a te stare to nikt tym już wedy nie chce pracowac, to nauczyciel ochrzanił go i się aż z nim pokłucił bo w polsce na każdych zajęciach szerzyli propagande że to szczyt techniki licencja mf-a i wycieczki do ursusa organizowali itd, więc te ciagniki zatrzymały się 30 lat tem, tzn 30 lat temu wycofali e z produkcji

#19 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:00

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? No też mi się tak zdawało bo to chyba większość ciągników traci na uciągu sporo mocy ??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:06

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy?? Ja zamiast ursusa bym wolał kupic farmtraka jako ciagnik pomocniczy :)