Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 26 luty 2012 - 18:48

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Dzieki wojtas juz wszystko wiem ale poje... ludzie podpisuja umowy i maja wszystko w d... a najbardziej ci ktorzy nie maja zadnej gospodarki a leca na kase a spier..... zycie ok30tys osob moze wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Dzisiaj, 19:12
  •  

#62 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:49

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? demokracja jest.

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 18:56

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

MI glownie chodzi o ten film i robienie anty reklamy dla farm wiatrowych na rzecz Atomu. Wiesz, bylem wiele razy pod wiatrakami w niemczech i z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie slyszalem zadnego gwizdu, pisku itd.

Infradźwięki mają to do siebie, że ich nie słychać...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:00

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? farmę na 5tyś sztuk trzody nie słychac, ale za to czuć. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:07

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Idealny układ to - odpowiednio z każdej strony: wiatraki, ferma trzody, tartak, wysypisko śmieci, pomiędzy pola gnijącej kapusty a w środku gosp. agroturystyczne :)

#66 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 26 luty 2012 - 19:19

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? chca energie odnawialna to niech porobia jakies biogazownie czy cos takiego a nie wiatraki takze jak u mnie to postawia to juz po naszej gospodarce bo tylko z tego zyjemy. Co za pier.... kraj i popier... ludzie ( cisnienie sobie podnioslem)

#67 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 09:32

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? I całkiem niepotrzebnie, bo wydajesz się bardzo niedoinformowany...

Tak z czystej ciekawości zapytam, czym karmisz trzodę, że w stosunku do połowy lat '90, okres tuczu wynosił 5-6 m-cy, a dzisiaj trwa tyle, ile trwa.
O tym, że z dostępnej wieprzowiny w sklepie, aby zrobić np. gulasz, mięso mielone na spaghetti, trzeba ja najpierw kilkanaście-dziesiat minut odparowywać z wody, aby przystąpić do właściwego przygotowania potrawy...
Podobnie jest z wołowiną.

Proponuje krótki urlop za granicą np. w Chorwacji i porównanie. Przygotowanie tych dań na ich mięsie zajmuje około 15-40 min.
Na gotowo. No można jeszcze kopnąć się do Makro i kupić wołowinę z Argentyny po 120 zeta/kg :D Wtedy nie trzeba jechać do Chorwacji czy Nowej Zelandii.

Tak więc pytam? Jakie g... dzisiaj kupujemy przez Was produkowane?
I niech nie biorą tego do siebie Ci, którzy produkują żywiec, czy zbierają inne płody z pól, w miarę przyzwoity sposób.
Dorzućmy jeszcze do pełnego obrazu jajka i drób. To jest dopiero syf.

O takim drobiazgu, jak chemiczny i metaliczny smak nawet nie warto wspominać.... :rolleyes:

Gdzieś wyżej poruszono temat śmieci.

Mieszkam w małym miasteczku, które otoczone jest lasami i wsiami.
Takich ilości śmieci wywożonych do lasu dawno nie było. Są i te wyrzucone z samochodu, ale sporo także tych wysypanych z przyczepy.

Dalej idziemy. Większość ludzi na wsi, u mnie w miejscowości również, ma piece na paliwo stałe. Raz w miesiącu są wywożone plastiki, makulatura, szkło. Od jesieni przeważają worki wystawione ze szkłem, sporadycznie folią. Papierów zero.
Panowie Rolnicy. Jak segregujecie śmieci, ile sypiecie nawozów, co robicie z opakowaniami po środkach chemicznych, co się dzieje ze szmatami po naprawach maszyn nasączonych smarami, itd., itp., ha?

Tak więc wolę wiatrak 500m od mojego domu, niż oddychanie tym, co nie powinno być spalane!

Pozdrawiam ekologów :ph34r: walczących z OZE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share marych

marych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 22:26

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? koleś życzę ci 500 metrów i jeden wiatraczek i lepszych :) PRZYJEMNOŚCI