Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:24

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Może mi ktoś podać minimalne oddalenie wiatraka od rożnych przeszkód?? Typu: lasy, linie energetyczne, budynki, drogi itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Dzisiaj, 03:23
  •  

#42 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:24

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? farmermf a wiesz może jak to jest z przeksztalceniem dzialki rolnej na budowlana ? przeksztalcaja calą dzialke czy tylko to gdzie jest fundament?
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#43 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2009 - 15:05

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Panowie mam takie pytanie, mam propozycję postawienia wiatraka na moim polu, na ziemi gliniastej ogólnie ciężkiej do uprawy (ostatnio buraki cukrowe dały mi tam nieźle w kość), za który będę co roku dostawał 20tys plus 2tys za zniszczenia z jednej strony i 1 tys za zniszczenia z innych. Słyszałem że po wszystkich odliczeniach zostaje 14 tys pieniędzy ale nie wiem czy to jest prawda. Więc proszę o wasze opinie i sugestie.
Dodam jeszcze że wiatrak będzie oddalony od szosy i pociągną drogę jakieś 300m o szerokości 4-5m
Z góry dzięki.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 luty 2009 - 15:16

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? tomu nie ma się nad czym zastanawiać. U nas płaca 18 tyś. Ale nie kumam bo piszesz że podobno zostaje 14 tyś ?? Od kwoty jaką Ci dają odlicz sobie podatek i rachunek prosty.

#45 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 26 luty 2009 - 15:18

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Ja też nie czaje tego z 14 tysiącami ale sąsiad mi tak mówił, a znowu inny znajomy mówił że po odliczeniu wszystkich kosztów zostaje całe 200zł więc nie wiem jak to w końcu jest.
Aha mam jeszcze pytanie czy w waszych umowach jest zaznaczone że dzierżawca ma prawo pierwokupu??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#46 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 18:15

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? To pewne: infradźwięki turbiny wywołują groźne choroby.

Ludzie mieszkający w pobliżu ogromnych wiatraków są częściej narażeni na migreny, ataki paniki, choroby serca i inne dolegliwości - czytamy w raporcie amerykańskiej lekarki.

Dr Nina Pierpoint, pediatra z Nowego Jorku, obserwowała stan zdrowia
mieszkańców okolic farm wiatrowych w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii oraz Kanadzie przez ponad 5 lat.

Wnioski z jej badań potwierdzają teorię o tzw. syndromie turbiny wiatrowej (wind turbine syndrome) - pisze "The Independent".

Najprościej można określić to zjawisko, jako zaburzenie prawidłowego funkcjonowania układu przedsionkowego ucha wewnętrznego. Wpływają na to infradźwięki i hałas o niskim natężeniu generowany przez masywne wiatraki.

U ludzi przebywających dłużej w ich pobliżu, może występować uczucie wewnętrznego pulsowania, drżenie, nerwowość, napady strachu, skurcze w klatce piersiowej oraz przemożne uczucie zagrożenia i chęć ucieczki - mówi dr Pierpoint.

Dotychczas firmy zarządzające elektrowniami wiatrowymi odrzucały zarzuty o szkodliwości ogromnych wiatraków, argumentując, że ludzie nie są w stanie usłyszeć niskich tonów generowanych przez maszyny.

Jednak najnowsze wyniki badań potwierdzają, że dźwięki te wpływają na ludzi, niezależnie od tego czy jesteśmy je w stanie usłyszeć, czy tylko podświadomie je rejestrujemy.

http://www.sfora.pl/...-ci-grozi-a9804

#47 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 15:01

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? kolejne bzdurne badanie każdy chce coś odkryć i badają wszystko i sieją potem propagandę żeby kasy coś wyrwać . a wracając do tematu to według mnie wiatraki to zły kierunek w energetyce i więcej z niego szkód niż zysków

#48 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2011 - 02:56

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? u nas gościu jakieś 3 miesiące temu postawił sobie wiatrak to jak obserwowałem w takie duże wiatry to to ani drgnęło (wiatrak)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#49 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:14

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Jak wycofać się z takiej umowy?????

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:05

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Poczekać aż się okres skończy zapisany w umowie lub do sądu mażesz iść o zerwanie. W inny sposób to raczej nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gacomen5

gacomen5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 18:33

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? NIE ZGADZAJ SIĘ NA NIC

#52 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:30

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Udało mi się zerwać umowę na elektrownie wiatrowe za porozumieniem stron. Pisać tylko na PW

#53 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 07:11

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? szymon, a jakie powody były zerwania umowy?

#54 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 26 luty 2012 - 17:10

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Panowie kolo mnie ma powstac elektrownia wiatrowa w promieniu 4km ma stac cos okolo 45 szt. Powiedzcie mi jakie to jest zagrozenie dla rolnictwa bo dobre to to nie jest. Jaki to ma wplyw na ludzi zwierzeta jaki halas z tego jest i wogole, Prosze o szczere opinie ludzi ktorzy przy takim czyms mieszkaja i jaka jest odleglosc turbiny od wiatraka

#55 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:37

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Tutaj coś możesz poczytać
http://pl-pl.faceboo...298840970146078

#56 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:39

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? masz posłuchaj sobie

#57 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:57

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Denerwuje mnie sianie takiej propagandy ze farmy wiatrakowe sa szkodliwe... W niemczech sa tysiace wiatrakow i jakos nic nikomu sie z tego powodu nie dzieje. To lepsza elektrownia atomowa ? Zwlaszcza ze zachod probuje sie wycofac z programu atomowego ? Tusk strasznie chce stawiac w polsce atomowki, pytanie dlaczego ? To sa ogromne sumy i zyski dla roznych firm i taki bezmog dostał w łape za to, zeby ludziom wpoić ze atom jest nie szkodzliwy itd... Skoro wiatraki sa szkodliwe, to popatrzcie jak bardzo szkodliwe sa odpady ktorych nie ma gdzie pomiescic oraz tysiace metrow szesciennych pary ktora nie jest do konca nie aktywna, promieniowanie itd, nie wspominajac o ryzyku wybuchu czy awarii.

Ten film to jest smieszny farma wiatruje powoduje, ze ludzie sa zmeczeni i sa zwalniani z pracy hahaha....... i porownuje do papierosów, ZALOSNE !!

#58 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:37

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Nie odróżniasz biznesu od propagandy :) . Sam jak bym miał tyle gotówki to też wszedłbym w ten interes... . Tu wcale nie chodzi o produkcję energii tylko o "zielone" dotacje :) . Kupujesz używany wiatrak - 5 baniek. Z dotacji kasujesz 15. A czy będzie stał czy się kręcił to nie ma znaczenia... Teoretycznie opłaca się je stawiać tylko w dwóch rejonach Polski. Stawiają gdzie popadnie. Ciekawe dlaczego :) . W Niemczech wymieniają turbiny (domyśl się dlaczego) i ze starymi coś trzeba zrobić...

#59 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:40

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

Nie odróżniasz biznesu od propagandy :) . Sam jak bym miał tyle gotówki to też wszedłbym w ten interes... . Tu wcale nie chodzi o produkcję energii tylko o "zielone" dotacje :) . Kupujesz używany wiatrak - 5 baniek. Z dotacji kasujesz 15. A czy będzie stał czy się kręcił to nie ma znaczenia... Teoretycznie opłaca się je stawiać tylko w dwóch rejonach Polski. Stawiają gdzie popadnie. Ciekawe dlaczego :) . W Niemczech wymieniają turbiny (domyśl się dlaczego) i ze starymi coś trzeba zrobić...

MI glownie chodzi o ten film i robienie anty reklamy dla farm wiatrowych na rzecz Atomu. Wiesz, bylem wiele razy pod wiatrakami w niemczech i z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie slyszalem zadnego gwizdu, pisku itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:48

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa? Ja wcale nie twierdzę, że wiatrak to coś złego. Lepsze to niż jakaś dymiąca elektrociepłownia ale nie każdy chce mieć taki widok. Jak się okoliczni mieszkańcy na to godzą to ok. W promieniu 500m od wiatraka nie można nawet szopy postawić przez następne 30 lat... . Spada cena gruntów, więc okoliczni mieszkańcy też powinni uzyskać rekompensatę