Skocz do zawartości

Zdjęcie

chlewnia

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 14:38

chlewnia

Ja mam również kraty ale na głębokiej ściółce oddzielają podest żywieniowy od korytarza paszowego i ciągle świnie wywalają coś przez kraty i trzeba zamiatać także jak bym drugi raz planował chlewnie to bym się poważnie zastanowił nad murkami

U mnie jest to samo są kraty ale już chlewnia jest stara nie opłaca się jej remontować ma być nowa ciągle świnie wywalają po tygodniu cały korytarz jest w oborniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chlewnia Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 19:24

chlewnia Ja też proponuje murki, bo kraty to też mam, ale nie polecam ich bo u mnie prosiaki wsadzaja głowe w nie i nie kiedy nie można ich wyciągnąć ;)
Green power ;]

#23 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:29

chlewnia A jak dla mnie najlepsze deski dębowe, albo jakieś inne, przybije się w 2 cm odstępach i jest spoko,a jeden kojec w kracie mamy to obornik też na korytarzu leży=)

#24 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 15:15

chlewnia Ja też proponuje murki, mam połowę krat a połowę murki i przy kratach ciągle jest nawalone (co niedługo się skończy bo w tym roku planuje przeróbkę z krat na murki i wreszcie będzie porządek w chlewni)

#25 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:18

chlewnia Witam, ja osobiście mam murki i sobie je chwale, a raz na jakiś czas muszę dzielić jeden chlewik na pół i mam wstawioną kratę j jest mały problem do obornik się przeciska a gdzie mam murki to jest super nie są one zbyt wysokie bo około 1,5 m tak że nie mam problem i nie nisze wychodzić z chlewika i przechodzić tylko chops z jednego do drugiego i jest super ja jak bym stawiał nową chlewnie to nie mam mowy o kratach tylko murki

PZDR. Zetorek12
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#26 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 25 marzec 2009 - 18:48

chlewnia TYLKO pełne przegrody tzn albo mur albo plastikowe deski. Ażurowe to np kojce miedzy lochami. A na tuczu i odchowie tylko pełne wygrodzenia ograniczasz w ten sposób szerzenie się drobnoustrojów roznoszonych przez kontakt nos w nos. Ja miałem ażurowe na tuczu i wyleciały z wielkim hukiem nie dość ze gniją to jeszcze jak miałem problem z dyzenteria to nie mogłem zapanować nad tym za przeproszeniem srał z jednej klatki do drugiej i już masz gotowe następne do leczenia.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#27 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 14 kwiecień 2009 - 22:28

chlewnia Ja u siebie ma murki, jeśli ktoś chce tanio i szybko postawić murek, to polecam murki z płyt betonowych 0,50m szer na 2,0m dł co dwa metry podwójny słupek zespawany na wysokość 1 m wtedy wejdą 2 płyty na wysokość koszt takiego murka to ok 2x18zł płyty betonowe ale można wykorzystać jakieś stare, jak ktoś płot betonowy chce zmienić no i na słupki używałem teownika ale nie pamiętam ile za metr płaciłem, i z góry przyspawany też teownik tak aby chronił płyty przed pęknięciem bardzo dobra sprawa z tym polecam murki właśnie zrobione z płyt betonowych, jeśli ktoś byłby zainteresowany jak to wygląda to mogę jakieś zdjęcie zrobić i przesłać. i nie ma problemu z dezynfekcją i w ogóle z czyszczeniem ich tak jak np z murkami które są z desek lub z rurkami :)

#28 Share MiXx

MiXx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:13

chlewnia Murki są lepsze, bo w kraty jak świnia głowę wsadzi to trudno wyjąć ;) i piszcy jak by ją ze skóry obdzierali :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:17

chlewnia To jakie wy macie odstępy między kratami że mieście się świńska głowa ? Ja mam małe co ledwo idzie rękę wsadzić
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#30 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 10:33

chlewnia Witam. Ja mam pytanie z czego robcie te murki i jaka one maja wysokosc?

#31 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:24

chlewnia A co powiecie na murki z cegły?? Pytam bo koło mnie jest stara cegielnia i mam full cegieł za free i jak sądzicie jak by się sprawdził taki murek otynkowany i pobielony??
Forza JUVE!!!

#32 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:43

chlewnia Jak masz cegły za darmola to sie nie zastanawiaj.. Murek to murek nie wazne z czego :(

#33 Share JasonWW

JasonWW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 17:34

chlewnia

Ja u siebie ma murki, jeśli ktoś chce tanio i szybko postawić murek, to polecam murki z płyt betonowych 0,50m szer na 2,0m dł co dwa metry podwójny słupek zespawany na wysokość 1 m wtedy wejdą 2 płyty na wysokość koszt takiego murka to ok 2x18zł płyty betonowe ale można wykorzystać jakieś stare, jak ktoś płot betonowy chce zmienić no i na słupki używałem teownika ale nie pamiętam ile za metr płaciłem, i z góry przyspawany też teownik tak aby chronił płyty przed pęknięciem bardzo dobra sprawa z tym polecam murki właśnie zrobione z płyt betonowych, jeśli ktoś byłby zainteresowany jak to wygląda to mogę jakieś zdjęcie zrobić i przesłać. i nie ma problemu z dezynfekcją i w ogóle z czyszczeniem ich tak jak np z murkami które są z desek lub z rurkami :(

Możesz wysłać foto? Ciekaw jestem jak to wygląda

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 21:11

chlewnia

A co powiecie na murki z cegły?? Pytam bo koło mnie jest stara cegielnia i mam full cegieł za free i jak sądzicie jak by się sprawdził taki murek otynkowany i pobielony??

Cegła będzie dobra tylko otynkuj mocnym betonem.

Cegielnia upadła?? Jest tam jakaś kolejka wąskotorowa?? Gdzie ta cegielnia jest??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 07 sierpień 2009 - 09:09

chlewnia Cegielnia upadła 20 lat temu, kolejka wąskotorowa była ale przez ten czas rozkradli tory tylko zostały w piecu i gdzieś tam widziałem wagonik i tyle. A ten teren kupił prywaciarz i na razie nic nie robi to się z nim dogadaliśmy i możemy brać gruz :( A cegielnia kiedyś była w Nehrybce ale potem przyłączyli ten teren do Przemyśla no i teraz leży przy ulicy Obozowej :) Pozwoliłem sobie zrobić mapkę może ktoś kojarzy rejon :)
http://www.bankfotek.pl/view/313530
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:47

chlewnia Polecam kraty z prętów i fundament 20cm pod tym i ani słomy nie wywalą ani nie gniją mi 25 lat trzymały bez tego fundamentu teraz zalewałem bo zaczęły przegniwać niektóre. Nie ma żeby mi wsadzały ryja między nie da rady a prosiaki to maja na dole blachę 20 cm przy drzwiczkach i tez nie wsadzą :P

Albo tworzywo kuzyn ma specjalne do kojców używane ze Szwecji superaśna sprawa :D Lepsze niż murki i kraty
Mój Wladimirec podbija świat